Groenten en frnit in bediening en zelfbediening Uit de UOR geklapt Proefcursus Nederlands voor Vakantiehuisjes aanvragen i flitsen DO McDonald's terug naar moedermaatschappij Uit de OR PB-Zaandam: pagina 2 Flitsen In verschillende SM's wordt een proef genomen met de verkoop van groenten en fruit deels in bediening, deels in zelfbediening. In het eerste geval kan de klant desgewenst de artikelen zélf uitzoeken. Uit enquctes is nl. gebleken dat diverse klanten daar de voorkeur aan geven. Hoewel de proef met deze vorm van bediening nog niet is afgesloten, mag worden aangenomen dat zij een succes zal worden. Door het verplaatsen van stel lingen wordt de groenten-afde ling vergroot en de vitrine met het ongekoelde gedeelte wordt vervangen door eenvoudige „groentenboys", karren met kis ten vol groenten en fruit. Op 12 december j.l. kwam de C.O.R. bijeen. De volgende punten wer den o.m. besproken: Beroepsinstantie OWA: Twee leden van de Raad van Commissarissen, t.w. de heren K. H. Gaarlandt en G. van 't Huil zullen naast de heer P. J. van Dim hierin zitting nemen. Uit de presentatie van de financiële resultaten blijkt dat de eerder uit gesproken verwachting dat het 2e halfjaar betere resultaten te zien zou ge ven dan het le halfjaar, bewaarheid werd. Loononderhandelingen Zoals bekend kon er geen centraal akkoord worden afgesloten. Per bedrijfs tak zullen nu onderhande lingen gevoerd worden bij het aflopen van de C.A.O. geldend voor de betref fende bedrijfstak. Raad van Commissaris sen. In mei 1975 zijn volgens rooster de heren J. van der Velden en H. N. Wak- kie aftredend. Beiden zijn herbenoembaar. De C.O.R. besluit geen gebruik te maken van haar recht om aanbevelingen te doen voor de vervulling van de vakature. Zij heeft geen bezwaar tegen de herbe noeming van beide heren. De C.O.R. zal in 1975 bijeenkomen op: 5 februari, 2 april, mei (nog te bepalen), 4 juni, 20 augustus, 8 oktober, 10 december. 's middags werd een uiteenzetting gegeven over de introduktie van een nieuw functie-evalu atiesysteem. Hierdoor komt het assorti ment beter tot zijn recht. Het lijkt namelijk alsof het groter is, omdat de zeventig verschil lende artikelen nu breder ge presenteerd worden. Het is ove rigens geenszins de bedoeling de verkoop van alle voorver pakte groenten te staken. De consequentie van die andere op stelling is wel, dat méér perso neel aanwezig moet zijn op de afdeling. Op het HK is men druk doen de met plannen voor opleidings periode een stijging van 35% a 40% genoteerd. Dat percentage is voor bl. G. van Langeveld van de Voor- burgse SM reden voldoende te zeggen dat wat hem betreft de proef volledig geslaagd is. Hij is uiterst kontent met de meer- verkoop en ook met de tevre denheid van de klanten. „Er is meer sfeer gekomen", zegt hij, „de klanten hebben bijzonder positief gereageerd en velen helpen zichzelf al, wegen zelf af". Verder zegt hij: „Doordat de goederen anders zijn uitge stald lijkt er meer keuze dan vroeger. Het vraagt wel wat meer werk van de medewer kers, maar zij vinden dit contact met klanten leuker dan alleen maar vakken vullen." Een belangrijk facet acht hij ook de duidelijker prijsaandui ding boven de kisten, die vol gens hem nu veel beter over komt. Terug naar de oude situ atie wil hij beslist niet. „Ik zie die bediening wel, ik had trou wens al ervaring want wij heb ben kaas vanuit bediening en dat loopt ook uitstekend." In het verslag van de Ondernemingsraadvergadering van de Produktiebedrijven Zaandam, gehouden op 23 oktober jl. lazen wij o.m.: De commissie buitenlandse werknemers treft voorberei dingen voor het laten starten van een proefcursus Neder lands voor een groep van 8 tot 10 buitenlandse personeels leden. De cursus zal 3x per week worden gehouden. Een onder wijzeres heeft zich inmiddels bereid verklaard de lessen te geven. In totaal zal de cursus 34 weken duren. Van de resultaten van deze proefcursus zal afhangen of er mee doorgegaan zal worden. De O.R, ging akkoord met het voorstel herindeling O.R. voor het tijdvak 1975-1978. De nieuwe raad blijft in sterk te gelijk n.l. 13 leden. Voor de verschillende afdelingen kunnen zowel heren- als damesvertegenwoordigers can- didaat worden gesteld. Voor twee groepen buitenlandse personeelsleden t.w. de Portugese/Spaanse en de Turkse zal per groep 1 zetel beschikbaar worden gesteld. De verkiezingen zullen plaatsvinden in het voorjaar 1975. Het is weer tijd om uw aandacht te vestigen op de moge lijkheid om een aanvraag in te dienen voor het huren van een vakantiehuisje. Het bedrijf beschikt n.l. over vier een voudige houten vakantiehuisjes, welke in een mooi gelegen duingebied te Egmond aan Zee staan. Een volledige inven taris is er in aanwezig. Uitgezonderd linnengoed; lakens, slopen, handdoeken enz. moeten worden meegenomen. Het aantal van vier huisjes is te gering om de inschrijving open stellen voor het gehele personeel. Daarom zijn deze huisjes alléén beschikbaar voor die gezinnen, welke door lang durige ziekte van één der ge zinsleden of in verband met andere bijzondere huiselijke omstandigheden niet in de ge legenheid zijn een vakantiever blijf elders te bespreken. Personeelsleden met gezin nen, die in dergelijke omstan digheden verkeren, kunnen een aanvraag inzenden. U moet er rekening mee houden, dat de huisjes niet per auto te berei ken zijn. Auto's moeten gepar- Personeelsblad Ahold N.V. Oplage: 27.500 Verschijnt 9x per jaar 32e jaargang no. 2 Februari 1975 Hoofdredaktie: Mevrouw T. Plooijer. Redaktie en vormgeving In samenwerking met P.R. Adviesbureau G. J. van Hulzen, Den Haag Redaktiesekretariaat: Ankersmidplein 2, kr. 1719 Zaandam, tel. 075 59 30 26 programma's voor medewerkers in de „groentenhoek". De mensen die in het HK het hoofd buigen over het hoofdstuk „groenten en fruit gecombi neerd bediening en zelfbedie ning" stellen, dat de meerkosten In het filiaal (door de verande ringen, door de blijvende kos ten van méér personeel) er zeker zullen uitkomen. Voor waarde is wel dat de medewer kers zich blijven inzetten om groenten en fruit meer ambach telijk te laten overkomen, maar de ervaring tot op heden leert dat het werken op deze afdeling (het direct verkopen, het con tact met de klant) bijzonder op prijs wordt gesteld. De proef draait in Voorburg, in Den Haag (De Stede en Sav. Lohmanplein), Schagen en Castricum, terwijl de nieuwe SM in Zoetermeer meteen is ingericht met een dergelijke groenteafdeling. Voorburg is vorig jaar augustus van start gegaan en na die nauwelijks zes maanden wordt gezegd „dat de eerste uitslagen in overweging geven om op de ingeslagen weg door te gaan." Een enkel cijfer: de landelijk gemiddelde stijging bij AH van de groenten- en fruitverkoop bedroeg 4%, maar in Voorburg werd in diezelfde McDonald's en Ahold N.V. hebben besloten him „joint ven ture" Family Food te beëindi gen. Een en ander is gereali seerd doordat Ahold N.V. haar gewone aandelen aan McDo nald's International Division heeft overgedaan. Family Food B.V. zal dan onderdeel van de ze Division vormen. Ahold par ticipeert nog in Family Food door middel van een pakket preferente aandelen. Voor de medewerkers van Family Food heeft deze veran dering geen consequenties. De vakbonden zijn ingelicht. De beslissing is genomen, omdat de financiële resultaten op korte termijn voor Ahold niet voldoende interessant zul len zijn. McDonald's gaat nu uitbreiden vanuit de eigen In ternational Division. Voor de horeca-aktiviteiten van Albert Heijn Restaurants B.V. heeft de beëindiging van deze joint venture generlei ge volg. Deze aktiviteiten worden ge woon voortgezet. Het is de bedoeling dat het McDonald's concern met meer dan 3000 vestigingen over de gehele wereld, haai- aktiviteiten in Nederland vooral daar zal voortzetten, waar een grote toeloop van werkende en win kelende mensen is. Zo verwacht men in februari a.s. in de Al- bert Cuypstraat te Amsterdam een nieuwe vestiging te openen. McDonald's blijft de vesti gingen te Amsterdam, Munt plein; te Rotterdam, Coolsingel en te Voorburg, Koningin Juli- analaan exploiteren. Over de, niet in de binnensteden gelegen McDonald's bedrijven te Zaan dam, Vermiljoenweg; te Delft Nijhofflaan; te Amsterdam, Middenweg en te Den Haag, Leyweg; is in principe overeen stemming bereikt met de firma C. J. Kruyer te Amsterdam. De ze zal de horeca-exploitatie voortzetten onder een andere naam. Ook deze wijziging heeft voor het personeel geen consequen ties. keerd worden buiten het duin terrein. De-huisjes zijn dan lo pend te bereiken in 5 a 10 mi nuten (vanaf de bushalte ca 15 a 20 minuten). Ook de gepensioneerden, die via het pensioenfonds een uit kering ontvangen, kunnen zich opgeven. Zij worden echter ver zocht hun aanvraag in te die nen voor het vóór- of na-sei zoen. Dit in verband met de aanvragen van gezinnen met schoolgaande kinderen. De huisjes bevatten drie twee-persoonsbedden en twee kinderbedjes voor kinderen t/m ca 4 jaar. Er is een buta gaskachel aanwezig voor onver mijdelijke kille dagen; het kan ook 's zomers in de duinen vrij koud zijn. Er is geen stromend water in de huisjes. Wel is er een kraan op een kleine af stand van ieder huisje. Een zelfbedieningswinkel is bij de ingang van de duinen aanwezig. De huurprijs bedraagt 80, per week, per gezin incl. gas- en waterverbruik. De huisjes zijn beschikbaar van 17 mei t/m 6 september. Per gezin kan men één of twee weken huren. Indien men buiten de gezinsleden om, één of meer gasten mee wil nemen, wox'dt hiervoor 40,per per soon per week extra in reke ning gebracht. Alleenstaanden kunnen zonder extra kosten één gast meenemen. Aanvragen moeten uitslui tend schriftelijk voor 8 maart a.s. worden gericht aan: Ahold N.V., Ankersmidplein 2 te Zaandam, t.a.v. Mevr. G. Meijn, kamer 918, onder volledige op gave van redenen en het ge wenste tijdvak. Het verdient aanbeveling een tweede keuzetijdvak op te ge ven. Dit kan de indeling zeer vergemakkelijken. Komen er te veel aanvragen binnen dan zal er niet alleen naar de urgentie worden gekeken, maar ook of men reeds eerder een huisje kreeg toegewezen

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 2