A C Ooslerhout opent 14 februari „Goedsamenspel tussen leverancier en afnemer is essentieel Een leven vol caravans KETEN WEGRESTAURANTS OPNIEUW UITGEBREID P. LIGTENSTEIN OVER CENTRALE INKOOP AH voorop Inkoopverscliil IIHUlillllllMtMII SAH002000374 Flilsen Landelijk februan 1975 flitsen 00 32-ste JAARGANG No. 2 februari 1975 TCrtOTA Daaruit vloeit voort: „Men is dus sterk op elkaar aangewe zen. Een bedrijf als Ahold kan zorgen voor de inbreng van de reacties van de consument. De fabrikant heeft pok zijn proble men en het zal vaak gebeuren, dat men in gezamenlijk over leg voor een bepaald onder werp tot een oplossing moet komen". Dit „zich ontwikkelen van re laties" is volgens de heer Lig- tenstein vooral na de Tweede Wereldoorlog op gang gekomen, waarbij, zo zegt hij, Albert Heijn zeker voorop heeft gelo pen. Na omstreeks 1950 is de bij de industrie al langer aan de gang zijnde schaalvergroting gevolgd door schaalvergroting in de detailhandel, zowel wat betreft grootte van de winkels (opkomst zelfbedieningszaken, later de supermarts) als wat be treft de concentratie in groot winkelbedrijven, vrijwillig fili aalbedrijven etc. Daarbij onderging in de win kel ook het assortiment verbre ding, groente, fruit e.d. deden hun intrede. De heer Ligten- Zie verder pag. 4. Burgemeester mr. A. J. M. Eikhuizen van het Brabant se Oosterhout, naby Breda, zal op vrjjdag 14 februari a.s. de officiële opening verrich ten van het nieuwe AC weg restaurant in zijn gemeente. Het aantal restaurants wordt hiermee uitgebreid tot vijftien, waarvan tien langs auto-snelwegen. Wegrestaurant Oosterhout, aan de Beneluxweg 1 en de Rijks weg Gorincliem-Breda, is op nieuw voorzien van alle facili teiten, die zo kenmerkend voor de AC's zijn: de royale parkeer- mogelijkheden, de toegankelijk heid voor invaliden: drempels ontbreken en een op- en afrit maakt de entree makkelijk be reikbaar. Verder: de babyroom, een giftshop en een aangepast toilet voor gehandicapten. Nieuw is de kinderspeelhoek, die voor de allerkleinsten in het zelfbedieningsrestaurant is ingericht. Wegrestaurant Oosterhout be staat in feite uit drie delen: een zelfbedieningsrestaurant met 188 zitplaatsen, een bedienings restaurant (met een open grill counter) „De Uilenhof", dat plaats biedt aan 70 gasten en tenslotte een nachtservice-res taurant, waar in de kleine uur tjes de nachtelijke weggebrui kers krachten op kunnen doen. Dit restaurantgedeelte is ge opend van zondag- tot en met donderdagnacht. Bovendien zijn er twee douches voor vrachtrijders. Een staaltje van automobilisten-service wordt gevormd door een informatie- „Leveranciers en AH hebben elkaar even hard nódig. Een goed samenspel is steeds meer noodzakelijk. Een bewijs dat dit mogelijk is hebben wij in de reeds jaren bestaande goede relaties met vele leveranciers." eenheden contacten mei méér leveranciers, waar door wij betere informatie krijgen, 3e. dat wij door de verschillen de wensen in bepaalde ge vallen interessanter zijn als afnemer, nl. een groter pak ket van verschillende pro- dukten van een leveran cier." Er is volgens de heer Ligten- stein een duidelijk verschil tus sen de inkoop van artikelen uit de industrie en de inkoop van land- en tuinbouwprodukten zoals bijvoorbeeld het assorti ment groente en fruit. Hij licht dit als volgt toe: „De industrie is al in een vroeg stadium tot schaalvergroting overgegaan, door de noodzaak en mogelijk heid tot mechanisering en auto matisering. Daardoor ontston den veel grotere produktie-een- heden. Om deze rendabel te maken en te houden was meer continuïteit in de verhouding leverancier-afnemer noodzake lijk." De industrie, zo gaat hij ver der, probeerde derhalve tot een lange-termijn-politiek te ko men, die precies paste in de wensen van de grotere afne mers, waartoe A.H. al vele ja ren kan worden gerekend. In feite ging het om gelijkge richte belangen, aldus de heer Ligtenstein: 1. de industrie wilde de zeker heid van een regelmatige af zet om de grote produktie- eenheden rendabel te ma ken. 2. de grote afnemer wilde de zekerheid van een geregel de aanvoer voor zijn wLt- kelapparaat. Directeur van B.V. Ca ravan-Import Dick Wis- sink is Ermert J. K. Wis- sink, de 27 jaar oude zoon van oprichter Dick Wissink. Deze is zelf als adviseur aan het bedrijf verbonden, maar laat de leiding sinds drie jaar aan zijn zoon over. Ermert Wissink is van af de lagere school op gegroeid met caravans, omdat zijn vader zo'n zestien jaar geleden met het caravan-bedrijf be gon. Dat de vonk goed is overgeslagen moge blijken uit het feit, dat Ermert's grootste hobby ook in de caravan-sfeer ligt. Ieder jaar doet hij mee aan de driedaagse caravan-road-rally in Engeland, een snelheids- en behendigheidsrit van auto met caravan. Hij eindigt konstant hoog ge noteerd, behaalde ettelij ke prijzen en mocht zich vorig jaar de best ge klasseerde buitenlander Dit zegt de heer P. Ligten stein, als directeur van de De- tailhandelsgroep Ahold B.V., speciaal belast met de Centrale Inkoop (alle levensmiddelen, uitgezonderd vlees). „De organisatiewijziging die plaats vond in augustus 1974, waarbij de inkoop voor de ge hele detailhandelsgroep is ge concentreerd heeft veel voorde len. De bundeling van de behoef ten van de verschillende detail handelsformules betekent: le. waar mogelijk bundeling van hoeveelheden en een duidelijke beperking van contactpersonen per leve rancier. 2e. door de verschillende wen sen van 'de operationele desk in de hall, waar men de weersverwachtingen kan ver nemen en inlichtingen kan krij gen over de situatie op de we gen. Manager van de nieuwe AC is de heer A. J. de Priester. noemen. Zie ook pag. 3

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 1