HET GOUDEN EI IS GELEGD E. de Groote Sterovita-topvrouw bereikt zilveren mijlpaal flitsen DO Verrassing Mevrouw Barendregt loelste praktijk aan theorie pagina 2 Flitsen Aan het dankwoord van de heer Heijn haakte de heer Ahl- qvist aan met dank en de vraag „blijft u alstublieft verder den ken". In totaal werden tijdens de actie 530 ideeën ingediend waarvan er 27 konden worden beloond. Vijftig overige inzen- Personeelsblad Ahold N.V. Oplage: 27.500 Verschijnt 9x per jaar 32e jaargang no. 1 Januari 1975 Hoofdredaktie: Mevrouw T. Plooijer. Redaktie en vormgeving in samenwerking met P.R. Adviesbureau G. J. van Hulzen, Den Haag Redaktiesekretariaat: Ankersmidplein 2, kr. 1719 Zaandam, tel. 075 - 59 30 26 „Iedere vrouw die het am bieert en die er de capaci teiten voor heeft, kan een topfunctie bereiken". De ze theorie verkondigde me vrouw J. Barendregt ruim drie jaar geleden in een in terview in "Flitsen". Zij had er toen al reden toe om zo'n uitspraak te kunnen doen, gezien het feit dat zij juist was benoemd tot ad junct-directeur van Melk export Sterovita N.V. Sindsdien heeft de prak tijd geleerd, dat de woorden van mevrouw Barendregt méér dan bewaarheid zijn. Zeker wat haarzelf betreft. Want, inmiddels vervult me vrouw Barendregt de hoog ste post bij deze werkmaat schappij van Ahold N.V. of wel: van eind 1972 af is ze belast met de functie van directeur van Melkexport Sterovita B.V. Voor de meesten binnen het Vervolg van pag. 3 komt met bepaalde wen sen en dan is er nog de gedegen eigen informatie over de concurrentie. Uit deze gegevens vloeien dan de uiteindelijke beslissin gen voort. De verdeling van de nieuwe in- en verkoop- taken over de vroegere merchandisers heeft wei nig problemen opgele verd, ook al omdat velen toch wel in een bepaalde richting „aanleg" bleken te bezitten. De heer De Groote vindt dat een ver koper vooral flexibel, im pulsief en inventief moet zijn. Een verkoper moet zeker verkoopervaring in het filiaal gehad hebben. De verkoopstaf heeft door de nieuwe opzet meer ge legenheid gekregen de fi lialen en concurrentie te bezoeken om zich voort durend te oriënteren. De nieuwe organisatie van de verkoop is daardoor nog meer consumentgericht". concern is dit geen nieuws meer. De aanleiding voor het feit dat mevrouw Barendregt andermaal de Flitsen-kolom- men „liaalt" is dan ook van geheel andere aard: op 1 janu ari jl. was ze op de kop af 25 jaar „bij de zaak". Terugblik Nu zij deze zilveren mijl paal in haar loopbaan heeft bereikt, leek het ons niette min aardig om terug te kijken en wel aan de hand van eer der uit haar mond opgeteken de uitlatingen die nog maar kort geleden zo geëman cipeerd overkwamen. Het was dan ook bijzonder. Niet voor niets benadrukte „meneer Albert" het bij haar benoeming tot adjunct-direc teur: „U bent de eerste vrouw in het concern met zo'n func tie". Niet zómaar Mevrouw Barendregt toen: „Het gaat ook niet zomaar. Want, net als een man zal een vrouw al haar tijd aan haar werk moeten spenderen, óók 's avonds; óók in de week einden als dat nodig is". Geen wonder dat mevrouw Barendregt de mening is toe gedaan, dat een vrouw in een hoge functie aan dezelfde eisen moet voldoen als die welke aan een man worden gesteld Een goede opleiding, zich voor honderd procent wil len opstellen, beslissingen dur ven nemen, een standpunt kunnen verdedigen, een vech ter zijn. Kortom, geschikt zijn voor de funktie. Als het haar dan niet lukt, zit ze gewoon in het verkeerde bedrijf". Voorbeeld Vijfentwintig jaar hebben nu bewezen dat het voor haar blijkbaar een goed bedrijf is geweest om als vrouw carrière te maken. Kijk maar: na de middelbare school op kantoor bij Van Amerongen. Na over name van dit bedrijf door AH ging zij naar Sterovita en was werkzaam op de exportafde- Het zal misschien niet zo zijn opgevallen, maar het lijstje geeft maar zeven namen terwijl er acht beloningen werden uit gereikt. Dat gaf verwondering vooral bij de jongste van het gezelschap, de 19-jarige heer Los uit Brielle. Toen de heer Heijn aan hem vertelde dat hij een stereo-combinatie had ge wonnen en een geldbedrag, bleef de cheque nog even ach terwege. Die kwam pas tevoor schijn toen de heer Heijn hem kon vertellen dat hij ook een T.V. en nog een bedrag had ge wonnen. „Ook dat nogontsnapte toen aan de verbaasde Brielse mond. Terecht werden alle be loningen onderstreept door een hartelijk applaus van oa. ook de aanwezige Gouden Ei com missieleden. En natuurlijk flit ste steeds op het juiste moment de T.V. aan of de stereo-combi- natie. ling. Daarna speciaal voor de leveranties aan de US troepen als assistent van de export- manager. Bij de later zelf standige N.V. Melkexport Ste rovita was zij eerst assistent van de directeur en klom via adjunctdirecteur op tot haar huidige functie directeur. Als leider van in totaal 126 man personeel. Dat is de praktijk van me vrouw Barendregt, volledig in overeenstemming met de theorie die zij in de werksfeer altijd heeft gehuldigd. Het zal stellig zijn gememoreerd tij dens de jubileumviering op 7 januari jl. in de hal van het Sterovita kantoorgebouw aan het Osdorpplein in Amster dam. actie papierbesparing „Het Ei van Columbus". Dat het soms het „ei van Co lumbus" is blijkt wel uit enige beloonde ideeën: Berichtgeving filialen verklei nen. Na proef op leesbaarheid doorgevoerd. Besparing ruim 40.000,per jaar. Worp-schetsen gericht ver zenden. Blijkt voor Z.B.'s niet, maar voor SM's en Simon-fili- alen wel mogelijk. Besparing per jaar 5.000,Zeker zal dit alles een goede stimulans zijn voor de -ideeënbus in de filialen. Nu is getoond dat wat in de produktiebedrijven al ja ren goed liep ook in de filialen toch mogelijk is. De 19-jarige J. Los uit Brielle had alle reden tot stra len. Hij won behalve een ste reo-combinatie, een tv en twee maal een som gelds. In dit ge val geen kip, maar een ,iong haantje" met gouden eieren. De anderen ontvingen uit handen van de heer Heijn een cheque ter waarde van 10% van de besparing die het idee in een jaar oplevert. De drie eerst- genoemden kregen daarbij als hoofdprijswinnaars een kleu- ren-T.V. met afstandsbediening; de overigen een stereo combi natie. Geheel in de sfeer van verwachting kwamen op 5 december een aantal personeelsleden naar het hoofdkantoor in Zaan dam. De verwachting betrof hier niet het Shit Nicolaasfeest, maar de vraag „wat heeft mijn idee opgebracht?" Dat was lang niet mis, want het betrof de uitreiking van de 8 hoofdprijzen. Beloond werden mevrouw M. A. Bisscling-v. d. Craen (fil. 1208), de heren J. K. v. Torren (fil. 1155), J. Los (fil. 5628), P. Goedhart (fil. 5689), W. v. Abeelen (fil. 1152), F. A. de Rond (fil. 312) en W. v. d. Haar (HK). De heer A. Heijn verwelkom de de aanwezigen en dankte in zenders van de bekroonde idee ën voor hun deelname, want iedere besparing is vooral in deze tijd welkom. Dat het met goed nadenken mogelijk is, bleek uit het feit dat alleen al de „hoofdprijswinnaars" een besparing van meer dan 100.000,per jaar hadden op geleverd. Hierbij was nog niet eens gerekend het idee van me vrouw Bisseling, daar een exac te berekening van dit idee nog niet mogelijk was. Zij krijgt haar geldelijke beloning dan ook later. ders ontvingen een aanmoedi gingspremie van 100, Een prachtig resultaat van de Idee-winnaars omringen de heer A. Heijn, die de belonin gen uitreikte.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 2