Het groene hoedje zet ik meestal af Flitsen begint gratis advertentierubriek FLITSJESvoor medewerkers pagina 12 Flitsen Zaandammer Wim Roelofs (35), medewerker van de Vleescentrale Simon in Amster dam-Noord heeft bepaald geen slecht figuur geslagen bij de volksmarathon van de 60-jari- ge Amsterdamse Atletièkclub (AAC), die 10 november 1974 voor het eerst in Nederland op het circuit van Zandvoort is gehouden. Hij legde de ruim 42 km af in drie uur, zestien minuten en zag zich daarmee geplaatst als de snelste Zaan- kanter, (foto no. 39). Om dat succes te behalen, had hij zich de voorgaande zes weken wel de nodige moeite getroost: elke zaterdag stapte hij om acht urn 's morgens de deur uit en liep via Westzaan langs het Noord zee kanaal naar de Buitenhui- zenpont; dan door naar Be verwijk om via Assendelft, Krommenie, Wormerveer, Wor- mer het „ommetje" van 45 km steeds weer in Zaandam te be ëindigen. Wie volgt? De „Edelweiss-kapel" in vol or naat. De heer J. Sierat (derde van links, staande) blaast de trombone. Wie tussen de middag of na sluitingstijd langs de Simon in de Amsterdamse Kinker- straat flaneert, maakt een goede kans om boven alle la waai van het immer voort razende verkeer de fraaie klanken op te vangen van een bariton. Wat dan betekent dat kruidenierschef J. Sierat (27) driftig aan het oefenen is. Naast de bariton bespeelt de heer Sierat ook de trom bone. „Wat moeilijker", vindt hij, „omdat als je maar een millimeter schuift, de toon di- rekt anders is." Waterlands Fanfare Corps J. Sierat musiceert al vanaf z'n negende jaar. Hij speelt al geruime tijd in het Waterlands Fanfare Corps, dat uit een kleine 40 muzikanten bestaat, waaronder zijn verloofde, die met veel verve de sopraan saxofoon hanteert. De fanfare repeteert iedere dinsdagavond en treedt regelmatig op bij al lerlei festiviteiten in en rond Amsterdam. Via dit corps ont moette ik een kollega die ook in de Edelweiss Kapel speelde. Ik ben eens met hem meege gaan om 'n kijkje te nemen en heb me toen direkt aangemeld. Bijzonder leuke muziek, voor de kenners: Oostenrijkse Eger- lander muziek". „We zijn altijd in het pak ge stoken, ja. Grijze broek, groen met rood jasje, een stropdas met 'n edelweiss erop en een groen hoedje. Dat zet ik overi gens meestal gauw af, staat me niet zo." „Kijk, we zijn geen beroeps, maar spelen gewoon voor ons plezier. Je kan het het best als een hobby zien. Sinds er meer jongeren in de kapel gekomen zijn is ook het repertoire veran derd. Brachten we vroeger al leen Egerlander muziek, we hebben nu ook echte dansmu ziek op het programma staan, wat ons natuurlijk op bruilof ten, op uitvoeringen op cam pings en by andere gelegen heden goed van pas komt. We kunnen van 8 tot 2 kontinu spelen zonder maar één keer hetzelfde nummer ten gehore te brengen". De heer Sierat blaast ook bij Simon inmiddels een aardige partij mee. „Op 7 september jl. was ik 10 jaar bij Simon. Eens kijken, ik ben begonnen in de Haarlemmerstraat in Leiden in een bedieningswinkel. Daarna 3 jaar in de Donkersteeg, 2 jaar in Den Haag aan de Laan van Nieuw Oost Indië, als waar nemend bedrijfsleider aan de Insulindeweg in Amsterdam, toen weer terug naar de Haar lemmerstraat en via het Am sterdamse filiaal aan de Post jesweg sinds één jaar in de Kinkerstraat onder bedrijfslei der Dreijer." Rooskleurig „Er is natuurlijk wel het een en ander veranderd in die tien jaar. Ik zag het destijds som ber in met Simon de Wit, maar nu draait Simon toch weer pri ma. Daarbij komt, het werken is ook stukken plezieriger ge worden. Er is inspraak, ieder een kan bij de bedrijfsleider aankloppen met zijn problemen en vindt daar altijd gehoor. Bovendien hebben de mede werkers in de gaten gekregen dat zU ook een stuk verant woordelijkheid voor de winkel dragen: denk maar eens aan bestellen, bijvullen, schoonhou den, enz. Nee, die tijd van vroe ger hoeft voor mij niet meer terug Bij de redaktie van Flitsen komt met regel matige tussenpozen het verzoek binnen in Flitsen een plaatsje in te ruimen voor kleine advertenties ten behoeve van onze medewerkers. Na rijp beraad heeft de redaktie besloten aan deze wens gevolg te geven. Wel meent zij er goed aan te doen voor deze advertenties „regelen" op te stellen daar het geenszins de bedoeling is dat we advertentie-pagina's gaan maken zoals kranten of weekbladen. De achtergrond is dat we onze mede werkers behulpzaam willen zijn met het zoeken naar die attri buten die zij nodig hebben en nergens kunnen krijgen terwijl ze misschien bij een andere medewerker op zolder of in de schuur liggen te verkommeren. Waarmee we heel duidelijk willen stellen dat we niet met handelswaar willen adverteren. Voorbeeld Om de gedachte te illustreren het volgende voorbeeld: Medewerker Jansen uit filiaal Zeist zoekt voor zijn zieke schoonmoeder een paar postzegels. Juffrouw Pietersen uit filiaal Kerkrade heeft die postzegels al een jaar lang rente loos in een sigaren kistje liggen. Ze kijkt er nooit meer naar om en hoe komt dat? Juist ja, juffrouw Pietersen heeft een jaar geleden haar vriend Elvis ont moet en sinds die tijd heeft ze geen oog meer voor postzegels. Wanneer zij nu in de advertentie-rubriek „FLITSJES" het verzoek van collega's Jansen leest is het een kleine moeite om de gevraagde postzegels in een envelop te stoppen en naar Zeist te sturen. Dit voorbeeld beoogt maar een ding duidelijk te stellen: „Gratis adverteren om elkaar te helpen". Dus geen: „Volks wagen Variant 1600 van 1972. 40.000 km gereden. In uitstekende staat. ANWB-keuring toegestaan. Vaste prijs 4250,—". Dat is het soort advertenties dat wij niet in onze advertentie rubriek „FLITSJES" willen lezen. Koslen Het behoeft geen betoog dat eventuele kosten door de aanvrager (ster) moeten worden ver goed. Zo zullen bij een aanbieding ook de verzendkosten voor rekening van de ontvanger zijn. Het is nu eenmaal niet de bedoeling dat we met de hele AH-familie de filantroop gaan uithangen. Maar het plaatsen van de advertentie is gratis. Gemakshalve volgt hier nog een voorbeeld en om niet op een ver keerd spoor te raken nemen we nogmaals de autobranche: „Ik zoek een aangepaste stoel voor een „Eend 1970" t.b.v. mijn inva lide moeder. Kosten worden natuurlijk ver goed. Tineke Nooitge- dagt, filiaal Tietjerk- steradeel". Dit is nu de achter grond van deze nieuwe advertentierubriek. Om ieder misverstand te voorkomen: het gaat ook niet louter en alleen om zieke zwakke en misselijke mensen. Daarom volgt hieronder een aantal voorbeelden hoe het zou kunnen zijn. Zoals bekend gaan alle voorbeelden mank, dus is het aan u om een advertentie op te stellen en te zenden naar Zaandam, Ankersmidplein 2, Ahold-Redactie Flitsen - kamer 1719 - met in de linkerbovenhoek de vermelding „FLITS JES". Advertentievoo'rbeeld 1. Wie kan mij helpen aan het muziekalbumpje „Volksliedjes" wat óf even voor óf direct na de oorlog is verschenen? Het bevat nagenoeg alle Nederlandse volksliedjes van het „Wilhelmus" tot het „Ferme Jongens Stoere Knapen". Ik zou er vreselijk blij mee zijn. Femke J. filiaal Simon, Borggravenstraat 11 Weesp. Advertentievoorbeeld 2. Wie kan mij helpen aan de originele carburateur van mijn Kreidler '68. Dat ding is nergens meer te koop en Ik heb voort durend ruzie met mijn vader omdat mijn brommer te snel loopt. Nu ben ik op mijn hoofd gevallen en mijn vader stond te lachen. Wie kijkt er op zolder of in de schuur? Kosten worden natuurlijk vergoed. Jopie R., S.-dis count Van der Werffstraat 87 Middelburg, Advertentievoorbeeld 3 Ik ben in het bezit van twee wissels Marklin spoor O en gebruik die dingen nooit, Wie ze kan gebruiken, kan ze krijgen. Even een kaartje sturen aan Joris M. Miro Voorstraat 23 Amsterdam. Advertentievoorbeeld 4, Wie ruilt mijn drie jaar gangen „Top-Pop" '69, '70 en '71 voor de eerste lp van Elvis Presley. Ankie van der L. DC-Ttlburg. "Regelen" Dat zijn dus enkele voorbeelden van advertenties die wy in het vervolg als service- 'voor onze medewerkers in iedere Flitsen onder de kop „FLITSJES" gratis willen plaatsen. Wel nëemt de redak tie het recht adverten ties zonder opgaaf van redenen te weigeren en ook neemt de redaktie het recht om wegens tijdgebrek daar niet over te corresponderen. Wij wensen u veel succes met deze nieuwe aktiviteit van Flitsen zodat het „frutseltje" wat u kunt vinden noch kopen nu ineens via Flitsen „boven water" komt. Nogmaals en ten overvloede: boven staande advertenties zijn slechts voorbeelden. Genoemde mensen en filialen bestaan niet dus niemand behoeft te schrijven.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 12