Ex-ETOS-BL's zijn nu "echte AH-BL's" BEREKEN ZELF UW PENSIOEN Mededeling Over klanten binding Geertje verkoopt je geen knollen voor citroenen FtfttMI pagina 11 BIJ TEKAÜDTYE TABLOSUNUN Tt]RK£ELE§TiRiLMi§ iZAILATINI, PERSO.NEL DAiRESLNDEIS TEMiN EDEBiLiRSLNiZ. esta explica^öo fala Sobre pensao de tabela Para os traballiadores Portugues das Secóes Op het aldus gevonden inko men na pensionering dient in een aantal gevallen een wijzi ging te worden toegepast, nl.: Burgerlijke staat 1. Indien u ongehuwd bent dient u 234,op het gevon den bedrag in mindering te brengen, zijnde het verschil tussen de AOW, welke gehuw de mannen en welke ongehuw- den van het Rijk ontvangen. 2. Indien u een gehuwde vrouw bent dient u 796,op het ge vonden bedrag in mindering te brengen, zijnde de AOW welke gehuwde mannen van het Rijk ontvangen. Het Rijk keert nl. geen AOW uit aan gehuwde vrouwen. Rechten bij een bedrijfs pensioenfonds Indien u tevens verzekerd bent bij een B(edrijfs) P(ensioen) F(onds) bv. werknemer van AH-restaurants, PB Wijhe en Etos dan zijn de pensioenrech ten uit hoofde van het B.P.F. in het gevonden inkomen na pen sionering begrepen. Rechten bij een levensverze keringsbedrijf Indien u verzekerd bent bij de R(otterdamse) V(erzekerings) S(ociëteit) bv. vroegere werk nemers van de Firma Meester of bij de Nationale Nederlan den bv. vroegere werknemers van Etos dan zijn de pensioen rechten voortvloeiende uit deze verzekeringen eveneens in het gevonden inkomen na pensio nering begrepen. Uitkeringen krachtens de voor malige Invaliditeitswet Pensioenrechten, welke voort vloeien uit een verzekering bij de I(nvaKditeits) W(et) zijn niet begrepen in het gevonden inkomen na pensionering, dit in tegenstelling tot voorgaande jaren, toen deze pensioenrech ten op het Ahold pensioen in mindering werden gebracht. Garantierechten van ex-deel nemers aan het pensioenfonds van Simon de Wit Werknemers, die tijdens hun dienstverband bij Simon de Wit deelnemer/ster waren van de Stichting Pensioenfonds Simon Belangenstellenden worden hierbij in de gelegenheid gesteld om de Toelichting op het nieuwe Pensioen reglement aan te vra gen bij het Pensioen fonds, kamer 1412 van het Ahold HK, Anker- smidplein 2 te Zaan dam. Het jaarverslag 1973 van het Pensioenfonds is verkrijgbaar via dc heer J. Keijzer (afd. 1406), eveneens op het Ahold HK te Zaan dam. de Wit hebben recht op de zg. garantieregeling. Dat wil zeg gen, dat indien het in de tabel gevonden inkomen na pensio nering lager is dan het bij de Nationale Nederlanden verze kerde ouderdomspensioen, nadat dit is vermeerderd met 796, per periode indien zij gehuwd en met 562,per periode in dien zij ongehuwd zijn, het bij de Nationale Nederlanden ver zekerde ouderdomspensioen voor hen van kracht is. WEDUWENPENSIOEN Indien u zoudt komen te over lijden dan heeft uw echtgeno te recht op 70% van het, via de tabel en rekening houdende met de uitzonderingen en wijzi gingen zoals hierboven om schreven, gevonden inkomen na pensionering. In twee gevallen dient hier een wijziging in aan te worden ge bracht: 1. Indien uw echtgenote een of meer kinderen onder de 18 jaar heeft, wordt het weduwen- pensioen verhoogd met 234, per periode. 2. Indien uw echtgenote jon ger is dan 40 jaar en geen kin deren onder de 18 jaar heeft, wordt het weduwenpensioen verlaagd met 562,per peri ode. WEZENPENSIOEN Het wezenpensioen bedraagt 20% voor ieder kind dat jonger is dan 18 jaar of indien stude rend of invalide, jonger is dan 27 jaar, van het hierboven ge vonden weduwenpensioen. Dit wezenpensioen wordt ver dubbeld indien zowel de vader als de moeder overleden zijn. Vakantiegeld Zowel het pensioenfonds van Ahold als de AOW keren jaar lijks een vakantiegeld uit. Dit vakantiegeld bedraagt 6% van het in dat jaar uitgekeerde pen sioen. Pensioenrechten bij een andere werkgever Indien u in het verleden werk zaam bent geweest bij een of fneerdere andere werkgevers dan Ahold en u bent toen deel nemer geweest van een pen sioenregeling van deze werkge ver dan is het volgende voor u van belang. Premie vrije pensioenrechten van een pensioenregeling bij een andere werkgever zijn niet begrepen in het volgens de ta- 9 oktober jl. zal voor 23 BL's uit de omgeving van Eindhoven, die voorheen bij ETOS werkzaam waren, als een gedenkwaardige dag in hun geheugen blijven voort bestaan. Na de overname van ETOS door AH is aan de BL's de nodige opleiding besteed om hen tot AH-BL's te maken. In totaal bedroeg dit 35 dagen. Daarnaast moesten zij hun fi liaal ook naar AH-maatstaven leiden. Al met al één moeilijke tijd. Reden genoeg om op 9 oktober het heugelijke feit van geslaagd zijn te vieren. Door de Direktie van AH was dan ook besloten de diploma's uit te reiken in een gezellige bij eenkomst, die plaatsvond in het Philips Ontspanningscentrum. Na de ontvangst en onder het genot van een aperitief, voerde als eerste de heer Scholte het woord en memoreerde de grote inzet van de BL's, de moeilijke tijd die zij achter de rug had den en de bereidheid tot samen werking met de zonestaf van de heer Van Welbergen, de heer Joustra en de heer P. G. v. d. Berg. Daarna overhandigde de heer Ahlqvist iedere BL persoonlijk het diploma. De heer Joustra vertelde daarna hoe hij samen met een aantal mensen dingen voor elkaar ge kregen heeft doordat ieder op zijn plaats de nodige bouwstenen heeft aangedragen. Het diner wat daarna volgde viel in goede smaak. De geslaagde BL's zijn: H. L. W. M. van Bergen M. G. van Berkel J. M. G. M. Boeyen A. P. van Breugel A. W. Brocks C. L. M. van Hoof L. Kuiper F. M. Maas J. B. A. Paulis A. A. J. C. Peeters P. F. Peters G. M. van Rijt J. P. Stoop W. T. M. Tonk A. J. P. Verhaegh G. J. M. Verkuylen W. P. J. Vogels J. Rutten C. Verhoeven W. Nollen H. van Deurzen M. Didden M. Jochem bel en de toelichting door u ge vonden inkomen na pensione ring. Hetzelfde geldt eveneens voor weduwen- en wezenpen sioen. Vertrek uit de dienst van Ahold voor pensionering Indien u de dienst van Ahold voor de datum van pensione ring verlaat, zijn toelichting en pensioentabel niet van toepas sing. U krijgt dan van het Pen sioenfonds een premievrije po lis, waarop de, op basis van het aantal in dienst van Ahold doorgebrachte pensioen jaren berekende, rechten van ouder- doms-, weduwen- en wezenpen sioen staan vermeld. Wat nou, AH! Een klant in Hong Kong, die in het verre Maastricht een paar plakjes ROOKVLEES van Albert Heijn bestelt? Toch is het zo. wat blijkt uit een brief die de BL van ons filiaal aan de Maastrichtse Schamerweg „Flitsen" zond. Uit de inhoud blijkt inderdaad dat een in Hong Kong werkzame Nederlander een zakenrelatie in Maas tricht schreef, „erg dank baar te zullen zijn", als 'ie bü diens voorgenomen bezoek aan het „mekka van de handel" dat Hong Kong van ouds her is ge weest, een onsje van de begeerde vleeswaar („van Albert Heijn") zou willen meebrengen. Ach, kent klantenbinding grenzen? Toch, zó zout hebben we het zelden gegeten Geertje van Egdom, werkzaam in de SM aan het Zevenend in Laren (N.H.), is geslaagd voor het vakdiploma groenten, fruit en aardappelen. Zij is niet de eerste vrouw hij A.H. die deze opleiding met succes heeft gevolgd, maar het behalen van dit diploma blijft althans voor vrouwelijke mede werkers zo'n bijzonderheid dat het alleszins het vermelden waard is. Temeer daar de BL uitermate trots is op deze medewerkster, die sinds mei van dit jaar de wereldtuin in de SM verzorgt.

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 11