ALBERTO'S IN DE LIFT lita: primeur voor Nederland „Niet goedgeld terug Warme broodjes in SM pagina 9 Dit laatste hield verband met de nieuw gekozen formule voor dit winkeltype: alle typische discounts, terwijl de oorspron kelijke Lit a's een wat luxe ka rakter hadden, ook wat het ar tikelenpakket betrof. Assortiment De thans geprefereerde wii*- kelvorm brengt met zich mee dat het assortiment wordt uitge breid tot 2.750 artikelen. Deze staan alle afgebeeld en afzon derlijk omschreven in een kata- logus, waaruit de adspirant-ko- per dus voortaan op zijn gemak thuis een keuze kan maken. Men kan óf het betrokken arti kel „in 't echt" bekijken in één van de Lita discount-catalogus showrooms om pas dan tot aan koop te besluiten en het artikel meteen mee te nemen, óf des gewenst tot bestelling overgaan d.m.v. de bestelkaart. Dit sys teem, dat in de VS al jaren met succes wordt gehanteerd, is voor Nederland geheel nieuw. In het experimentele stadium van de eerste twee Lite's kon den de klanten nog geen ge bruik maken van een catalogus. Men kon toen dus slechts naar de showroom komen om te zien wat er te koop was. Voor meer informatie zie catalogus pagina Winkelprijs Uw voordeel - Lita-prijs Gaat de klant nu tot aankoop van iets over, dan vult hij ge gevens van het artikellabel op een koopbon in en even later komt het gekochte, verpakt in de originele fabrieksverpakking, per lopende band uit het maga zijn. Wanneer men rechtstreeks uit de catalogus bestelt, en het artikel per Lita postorder af geleverd wordt, wordt S 5,be rekend als bijdrage in de admi nistratie- en verzendkosten. De PMC-aktiviteiten worden overgenomen door de Lita post order. Elk wat wils Hoewel feitelijk de ca ogus, die 200 pagina's omv .t, het best weergeeft hoe gevarieerd het assortiment is, kan zonder meer worden gesteld dat het voor elk wat wils biedt: van uurwerken tot campingartike len en van hoogwaardige siera den tot meubels. Alles tegen scherp concurrerende prijzen, omdat de discount-opzet van een Lita mogelijk maakt dat men genoegen kan nemen met een kleine winstmarge. De Lita-kwaliteits-garantie bestaat uit drie punten: 1Artikel niet goed. geld terug. 2. Artikel wel goed, maar het bevalt bij nader inzien niet, ook geld terug. 3. Artikel ergens anders toch goedkoper gezien: eveneens geljl terug. A.H. heeft een aantal maatregelen genomen om de twintig over het land verspreide Alberto-slijterijen in de vaart dei- volkeren een forse duw in de rug te geven. Nadat deze winkels in mei j.l. werden losgekoppeld van de supermarts. kwamen ze in beheer van een eigen Alberto-organisatie. De heer F. W. I. Lachotzki, voorheen verantwoordelijk voor de afdeling marketingwerd tot algemeen manager benoemd. „Ik krijg nou eindelijk eens de kans al die mooie theorieën die ik op marketing altijd liep te verkondigen in z'n gehéél waar te maken", grinnikt hij niet zonder zelfspot. Toen de Alberto's eenmaal van de supermart waren losge maakt werden o.a. de prijzen rigoureus verlaagd. Dat bleek een ijzersterke maatregel. Nog steeds zijn de meeste prijzen van wijn en gedistilleerd in de Al berto's lager dan die in konkur- rerende witte slijterijen. Dat deze maatregel aansloeg wordt wel bewezen door het feit dat er Alberto's zijn die ver geleken met vorig jaar een dub bele omzet hebben bereikt. Van alle Alberto's vloog de omzet gemiddeld zo'n dertig procent omhoog. Dat was te meer opmer kelijk, omdat dat gebeurde in een tijd van het jaar die voor de drankenhandel geldt als een „aflopend seizoen". Het aantal klanten breidde zich met onge veer 15 procent uit. De zaken gaan nu zo goed dat zal worden overwogen om het aantal Alberto's in het land vóór volgend jaar zomer be langrijk uit te breiden. Uit de resultaten van de eerste zelf standige winkels blijkt, dat Al berto's niet meer per se in de buurt van de supermarts hoeven te komen. Inmiddels is alvast een begin gemaakt met een geleidelijke verbouwing van de Alberto's. Het is de bedoeling dat de mees te winkels zó worden ingericht, dat de flessen drank in voor de klanten gemakkelijk bereikbare grote vergaarbakken komen te liggen. Inmiddels zijn er al ze ven winkels volgens dit systeem omgebouwd. De Lita Catalogus-winkels, waarvan Albert Heijn Super- mart B.V. er sinds oktober 1973 al twee had (in Den Haag en Utrecht), zijn inmiddels met een aantal nieuwe vestigingen uitgebreid. De eerste hiervan is 18 september jl. geopend in het Shopping Center Amsterdam- Noord en de volgende op 25 september in Haarlem aan de Grote Houtstraat 99. Op 9 okto ber werd er in Eindhoven één geopend aan de Karei de Grote laan 341, terwijl de vierde dezer dagen in het bekende Super Sa- les Center in Beek (L) werd ge vestigd. Intussen ondergingen de bestaande Lita's in Den Haag- en Utrecht een verbouwing. Net als in de catalogus, is in de showroom aan ieder artikel op een apart label vermeld wat de doorsnee winkelprijs bedraagt, wat Lita er voor rekent en het daaruit voortvloeiende prijs voordeel. Sinds 22 augustus worden er in de AH-supermart aan het Buik- slotermeerplein in Amsterdam- Noord dagelijks verse broodjes gebakken. Dat sluit goed aan bij onze lijfspreuk, dat je bij A.H. alles vers kunt kopen", zegt de heer B. P. Velema, ver koopleider kruideniersicaren vers bij A.H .-supermarts in 'Zaandam. In de Bake-Offvan de AH- supermart aan het Amsterdam se Buikslotermeerplein staan een rijskast en een bakoven. Het deeg wordt niet zelf gemaakt maar komt in diepgevroren toe stand aan. Diépgevroren worden de harde en zachte bolletjes sa men met de koffiebroodjes eerst een bepaalde tijd in de rijskast gelegd, om daarna in de oven te worden gebakken. „Volgens de mensen van de broodfabriek die ons het diep gevroren deeg, de rijskast en de oven levert is een bakker iemand die ook het deeg maakt. Wij maken zelf geen deeg", zegt de heer Velema. „Wij vinden onszelf dus ook geen bakker. Ten aanzien van de wettelijke voorschriften bestaan nog enke le verschillen in uitleg hiervan. Wij hebben vertrouwen, dat de wet m.b.t., nieuwe ontwikkelin gen door de betrokken rijks diensten practisch zal worden uitgelegd. Als Albert Heijn willen wij het publiek een zo groot moge lijke service geven. Daarbij hoort ook het op elk gewenst uur van de dag vers brood kun nen leveren". Intussen worden er bespre kingen gevoerd om het experi ment van A.H. tot een succes te maken. Wanneer de proef in Amsterdam- succes heeft zullen er in meerdere supermarts „Ba- ke-Off's worden geplaatst.

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 9