r r r c o Publiek waardeert nieuwe formule I I I i I I l D B I D i: 'ALBERT'S CORNER' WORDT 'AC-RESTAURANT' Bij Heverlee in België komt eerste AC-model-motel j pagina 3 a Het is misschien nog wat te vroeg voor een terugblik, maar nu al kan worden gezegd dat 1974 tot nu toe een bewogen jaar is geweest voor AH-Restaurants B.V. Alleen al de auto loze zondagen in het begin van het jaar en de beruchte benzinedistributie waren meer dan voldoende om de omzetten van de restaurants drastisch te laten kelderen. Tot overmaat van ramp brandde in februari in Zevenaar het grootste AC-restaurant uit de kollektie tot de grond toe af. Opvallend hoeveel veerkracht mensen in zo'n zwarte periode kunnen opbrengen. Directeur G. J. Hermanides van AH-restau- rants B.V. en zijn mensen hadden razendsnel een pakket tegenmaatregelen klaar. Nu, achteraf, zou je kunnen zeggen dat er uit de nood van die dagen iets nieuws werd gebo ren. Het waren de laatste stootjes die aan de reeds be staande vernieuwingstendens een krachtige impuls gaven. Mede gebaseerd op de erva ringen uit de afgelopen jaren werd er een nieuwe horecavorm gevonden, waarvan men vrijwel zeker weet dat die in de nabije toekomst succes zal hebben. Bovendien heeft men voor nieuwe vestigingen die aan deze nieuwe formule voldoen de naam „Albert's Corner" laten schieten en vervangen door de term „AC-restaurants". Alleen het AC-embleem zal nog blijven bestaan. Onkosten- vermindering Binnen drie weken na de brand in Zevenaar stond er op dezelfde plek een bijna even groot noodrestaurant: Een grote verwarmde tent met in een af gescheiden gedeëlte een mobiele keuken. Die tent staat er overi gens nog steeds, want de nieuw bouw van het AC-restaurant in Zevenaar komt pas in de eerste helft van 1975 klaar. Hoe dan ook, in die donkere periode in het begin van dit jaar sloegen de medewerkers van de restaurants de handen ineen om er weer bovenop te komen. Er werd afgesproken dat iedereen zijn steentje zou bijdragen om de kosten terug te dringen. Dat is wonderwel gelukt. Terwijl de omzet van de AC-restaurants zich inmiddels heeft hersteld (volgens de heer Hermanides worden er nu zelfs alweer betere zaken gedaan dan in dezelfde periode van vorig jaar) ziet het er nu naar uit, dat in "Hapje in warmer sfeer. Cl. J. Hermanides. Wij zijn met die omschakeling druk bezig en het lijkt een suc ces te worden. Er hangt in de restaurants nu ook een belang rijk warmere sfeer dan vroeger." In dit nieuwe beleid zijn de kleinere AC-restaurants in de steden moeilijk exploitabel ge bleken. Daarom zullen er vóór het einde van het jaar vier wor den verkocht (Leiden, Amstel veen, Enschede en Boffy in de Amsterdamse Leidsestraat). Voor al het overige zal alle aandacht worden gericht op restaurants langs snelwegen. 1974 het geplande netto-resul taat van de AC-restaurants zal worden gehaald. Warmere sfeer 1lllllllllllllllllllllllll!illllll!lllillllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lltllll||l|||||||||||||||||!l||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||illllll|||||||||||ltl|||l|| ll!lilllllli;illll!llllilll||||||||||||||fl Met man en macht wordt er op het ogenblik bij het Belgische Heverlee (bij Leuven) gebouwd, om nog vóór februari 1975 het eerste buitenlandse AC-motel langs de E-5 (de weg die via Oostende, Brussel, Luik en Leuven naar de Duitse grens loopt) klaar te kragen. Het wordt een gigantisch, aan twee zijden van de autoweg gebouwd projekt. Aan de wegzijde Brussel-Luik komt een chauffeursrestaurant voor zo'n veertig personen. On der hetzelfde dak komt aan die kant van de weg ook een café- restaurant dat plaats zal bieden aan 110 mensen en een grill-res taurant voor 55 eters. Daarnaast komt er ook nog een terras waar zo'n vijftig mensen een plaatsje zullen kunnen vinden, een sou venirshop en een parkeerterrein voor 120 auto's, inklusief auto bussen en vrachtwagens. Aan de andere kant van de autoweg (dus aan de kant Luik- Brussel) komt ook onder één dak een chauffeursrestaurant voor 40 personen (dat boven dien dag én nacht open zal zijn), een zelfbedieningsrestaurant •(170 personen), een rötisserie (tachtig personen), een bar (24 personen), een lounge (twintig personen), vijf vergaderzalen ieder met een capaciteit varië rend van twaalf tot zeventig personen, een terras (zestig per sonen), een parkeerterrein voor 130 auto's, een patio (zestig per sonen) en een motel met 41 ka mers. Het wordt een soort model- motel met o.a. een VIP-rooni, een bruidssuite en een speciale kamer voor invalide Rasten. Al le andere kamers hebben via een zitslaapbank de mogelijk heid van een derde bed. Boven dien kan het vaste kofferrek in de kamers met één handgreep worden omgetoverd tot een komfortabel kinderledikant. Voorts zijn alle kamers voor zien van radio, telefoon en bad kamer met ligbad. Je zou dus eigenlijk, kunnen zeggen dat daar bij Heverlee" op een steenworp van elkaar twee aparte horecabedrijven worden gebouwd, aan iedere kant van de weg één. Toch horen ze bij elkaar, zij vormen één bedrijf, ook al staan zij alleen via de te lefoon met elkaar in kontakt. Als een gast of iemand van het uit zeventig man bestaande personeel van het ene bedrijf naar het andere wil moeten zij gebruik maken van een viadukt dat twaalfhonderd meter ver derop staat. Maar de heer C. G. Peper kamp (47), in de AH-horecasek- to<r de nieuwe bedrijfsdirekteur van deze eerste buitenlandse AH-vestiging, vindt dat niet erg. „De weg van het ene bedrijf naar het andere wordt met bor- V.l.n.r. de heer Duyser, den duidelijk aangegeven. Met een auto doe je er hooguit een paar minuten over", zegt hij. De heer Peperkamp kent het AH-horecabedrijf als zijn broek zak. Hij werkt er al zestien jaar, eerst als bedrijfsdirecteur van de Alberts Corner in de Amster damse Kalverstraat, daarna als manager in Zevenaar. Uitein delijk was hij de laatste vier jaar merchandiser bij AH-Res taurants B.V. Nu wordt hij bedrijfsdirec teur van het motel bij Heverlee en hij heeft er echt zin in. Op 1 oktober is hij definitief naar België vertrokken. Hij gaat sa men met zijn gezin in een dorp je bij Mechelen wonen. „Ik heb het vertrouwen," zegt hij, „dat dit motel een groot succes zal worden en dat ik sa men met mijn gezin bij de Bel gen een nieuw bestaan zal kun nen opbouwen. Dat avontuur lokt mij. Het is een kwestie van pionieren: Opnieuw beginnen in een vreemd land." L. Hagens en C. G. Peperkamp. Nieuwe plannen In dat opzicht staan er voor 1975 erg veel spektakulaire plannen op de agenda. Bij het Friese dorpje Zürich b.v. heeft AH nog niet zo lang geleden een chauffeursrestaurant over genomen. Volgend jaar zal er naast dit specifieke chauffeurs restaurant ook met de bouw van een AC-restaurant worden begonnen. Bovendien zal begin volgend jaar ook bij Oosterhout een nieuw AC-restaurant wor den geopend. Nog meer nieuws dat zich volgend jaar zal gaan afspelen: Dan zal bij Stroe op de Veluwe worden begonnen met de bouw van het eerste „weggebonden" AC-restaurant. Dat wil zeggen dat er vanaf de snelweg speciale op- en afritten naar het restau rant zullen komen en dat er onder de snelweg ook een tun nel naar het restaurant zal worden gebouwd. Bovendien zullen in 1975 de twee eerste buitenlandse horeca- vestigingen worden gebouwd en geopend. Het zullen bovendien de eerste twee motels van AH zijn. Ze worden in België ge bouwd. Het eerste motel komt bij Heverlee (zie elders op deze pagina) en het tweede komt bij Luik onder de rook van het plaatsje Cerexhe Heuseux aan de E-5. Een heel pakket nieuwe plan nen dus voor 1975. Wie. mocht denken dat dit meteen een enorme uitbreiding van het aantal AC-restaurants betekent vergist zich. Er worden, zoals gezegd, vier kleinere restau rants in de steden verkocht. Er komen vier nieuwe, doch wel veel grotere vestigingen voor in de plaats. Dus blijft AH acht tien restaurants of motels hou den. Maar er is wél heel wat nieuws onder de zon. Dat blijkt wel. „Dat bewijst," aldus de heer Hermanides, „dat onze nieuwe restaurant-formule bij het pu bliek aanslaat. Als Alberts Cor ners hadden wij n.l. de image een wat onduidelijker kombina- tie te zijn van coffeeshop en restaurant. Dat willen wij niet meer. Wij willen alleen nog maar restaurant zijn, zowel met selfservice als met bediening.

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 3