„Een dag uit het leven van een afdelingschef BEDRIJFSFILM ALS DISCUSSIE ONDERWERP Aandacht voor najaarsmode Ritsen pagina 11 Tijdens de opnamen: bedrijfs leider Wolkers (midden) geeft regie-aanwijzingen. De overige foto's geven weer hoe intensief er werd gefilmd. Bedrijfsleider T. B. Wolkers en zijn medewerkers van het Simonfiliaal aan de Amster damse Postjesweg zijn geen on bekenden in onze Flitsenkolom- men. Schreven we in februari van dit jaar over hun aktivitei- ten met betrekking tot het pro duceren van een speelfilm over "diefstal in de zaak"-, thans heeft dit team een nieuwe, ruim 1 kwartier durende kleurenfilm het licht doen zien. „Een dag uit het leven van een afdelings chef" heet de rolprent en deze titel dekt dan ook meteen de lading. „We hebben in deze film wil len laten zien wat een afde lingschef de hele dag doet. Wat hij goed doet, wat beter kan en waar hij miskleunt In z'n eigen werkomgeving, met z'n eigen medewerkers. Hoe hij, door te communiceren, zijn medewer kers kan motiveren. Door ze niet alleen te vertellen: dat en dat moet je doen. Maar daar meteen bij te zetten waórom ze dat zo moeten doen. De film is echt gericht op het werken met mensen: wie werken daar en waarom doen ze dat", aldus de heer Wolkers. „De film is gebruikt op dis- cussiedagen (twee dagen en een avond achter elkaar), waarbij zowel bedrijfsleiders als afde lingschefs aanwezig waren. Hij bleek bij uitstek geschikt om discussies op gang te brengen. In totaal is de film gedurende die dagen zo'n 4 of 5 keer ge draaid. Begrijpelijk, want je herkent er steeds andere situa ties en problemen in die zó in jouw zaak, in jouw afdeling, hadden kunnen plaatshebben. Daar ga je dan met z'n allen over praten en vooral ook: luis teren naar wat die ander ervan vindt. Verder werd er gespro ken over zaken als: hoe maken we tijd vrij om binnen onze zaak gezamenlijk voor dat en dat probleem een oplossing te vinden. Hoe voorkomen we dat de mensen langs elkaar heen en ongeïnteresseerd werken". „Ik dacht dat we rustig kon den stellen dat deze discussie- dagen bijzonder vruchtbaar zijn geweest. Het is natuurlijk wel te hopen dat de resultaten van de besprekingen ook binnen de muren van de filialen doorwer ken. Dat bedrijfsleiders en af delingschefs er ook veel van aan hun directe omgeving kwijt kunnen". In elk geval heeft de film "Een dag uit het leven van een afdelingschef" daar een steentje toe bijgedragen. Daarom onze complimenten aan de heer Wol kers voor het scenario en de re- -gie, aan de klant die zo vrien delijk was de rol van bedrijfs leider voor zijn rekening te ne men, aan de medewerker van het hoofdkantoor die uitstekend de afdelingschef wist te typeren en aan alle andere Simonmen- sen die er spontaan vele vrije uren in hebben gestopt. Ililllllllllllllllllllilllllliilllllllllllilllliilillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllillllllllllillllllli Op woensdag 21 augustus j.l. namen alle afdelingschefs van de Miro met veel belangstelling kennis van de nieuwe najaarsmode, zoals deze thans gevoerd wordt. Grote en kleine mannequins showden met veel zwier modellen, die inkopers en inkoopstere uit alle delen van de wereld hadden bijeengegaard. Aan de enthousiaste reakties van de afdelings chefs te horen, viel de nieuwe najaaremode in de smaak. Een kompliment voor ons inkoopteam!

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 11