NIEUWE REGELING MILITAIREN MUTATIES Uitstel inzake kollektieve ongevallen verzekering Trouw beloond pagina 10 Flitsen Met ingang van 1 januari 1975 wordt een nieuwe rege ling van kracht voor hen die weddenopgeroepen voor eerste oefening in militaire dienst. Nadat een kommissie advies had uitgebracht, waarmede ook de COR accoord kon gaan, werd de regeling vastgesteld. Aanleiding was vooral een voor allen duidelyk beeld te scheppen en het feit dat bepaalde historisch gegroeide re gelingen zichzelf achterhaald hebben. Voor hen die in militaire dienst gaan is het daarbij nodig te weten tot welke greep zij be horen. A. Men is nog geen 21 jaar en nog geen vol jaar in dienst van Ahold N.V. B. Men is reeds 21 jaar of ten minste één jaar in dienst van Ahold N.V. In geval A'. is volgens de wet de werkgever niet verplicht om na de diensttijd de werknemer weer aan te nemen. Daarom volgt dan ook een normaal verbreken van het dienstverband waarbij rechten die werden gekweekt zoals va kantiedagen, vakantietoeslag en kerstuitkering worden verre kend. De laatste wordt bere kend door per periode dienst verband 1/13 en 2% van het jaarsalaris te nemen. Onder jaarsalaris wordt dan verstaan het periodesalaris op het mo ment van vertrek x 13. Hierby geldt echter wel dat betrokkene 4/5 of meer van de normale werktyd moet werken en ten minste 3 maanden in dienst moet zijn geweest. Nu blijven er natuurlijk nog mogelijkheden over voor 'ater. Het kan zijn dat de chef graag wil dat men terugkomt na .af loop van de diensttijd. In dat geval zal hij dat met de werk nemer bepraten en duidelijk la ten weten dat, zoals de kaarten dan liggen, men later welkom is. Mogelijk is ook dat men zelf graag wil terugkomen. Laat dit dan aan de chef weten. In een gesprek zal hij dan laten blij ken of dit mogelijk is dan wel dat betrokkene na diensttijd naar een andere werkgever moet omzien. Volgt na de militaire dienst een opnieuw in diensttreden bij Ahold N.V. dan gelden dezelfde regels als voor elk nieuw aan genomen werknemer. In geval B. dient men zich vóór of op de dag na ontslag uit militaire dienst te vervoegen bij llllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllll|llll|||||||llllllll||||||||||||||!lll||||l!ll||||||l!|||||||||||||||||||||||||||i!llll||||||i!llll||||||||||||||||||||||||||||||illl||||||||||||||||||||||||||il|||||||||||||||||]|||||||||||||||f|||j|||||||||||||||||||||||( Op 26 augustus j.1. bracht een aantal bewoonsters van het Joods Beiaardencentrum Het Gooi uit Bussum een bezoek aan de Zaanse Schans. Onze museumwinkel werd daar niet vergeten. Temidden van de dames Schipper (r) en De Goede (l) staat een voor velen van u oude bekende: mevrouw Heintje Davids. Het uitstapje was georganiseerd door de heer S. Pais, gepensioneerd BL van AH. VERENIGING HOGER PERSONEEL AHOLD Evenals reeds by andere grote bedryven het geval is, is ook bij Ahold een Vereni ging Hoger Personeel opge richt. Het doel van deze vereni ging is: 1. Het behartigen van de so ciale en economische be langen van het hoger per soneel, zowel binnen als buiten de werksfeer. 2. Het vormen en weerge ven van de zienswijze van het hoger personeel in aangelegenheden van so ciaal-economische en maatschappelijke aard en het aanwenden van in vloed om deze zienswyze te realiseren. 3. Het zonodig aangaan van collectieve arbeidsover- komsten voor het hoger personeel. De vereniging heeft beslo ten zich aan te sluiten by de N.C.H.P. Voor het eerste jaar is de heer L. Oranje te Velp tot voorzitter gekozen. zijn chef. Het dienstverband is dan namelijk niet verbroken maar onderbroken. Naar om standigheden wordt dan beke ken of dezelfde functie dan wel een andere kan worden vervuld. Indien de chef van mening is dat de werknemer na terug komst uit militaire dienst min der goede mogelijkheden heeft, zal hij er op wijzen dat de werkgever wettelijk wel ver plicht is betrokkene later weer te werk te stellen, maar dat het voor verdere ontplooiing beter is zich tijdig op de arbeidsmarkt te oriënteren. Neemt men zelf al het besluit later een andere job te willen zoeken dan kan gewoon een ontslagaanvraagfor mulier worden ingevuld. Zowel bij onderbroken dienst verband als bij ontslagname geldt een verrekening van ge kweekte rechten als genoemd onder A. Bij onderbroken dienst verband geldt na terugkomst dat de tijd doorgebracht in militaire diepst telt als diensttijd bij Ahold N.V. voor wat betreft ju bilea en pensioenfonds. Indien het dienstverband wel is verbroken en later wordt her nieuwd telt de militaire dienst tijd niet meer mee voor jubilea en pensioen. Toezenden van Flitsen stopt ook bij een onderbroken dienst verband. Het is echter mogelijk, indien betrokkene dit verzoekt, dat toezending ondei een spe ciaal adresbandje doorgaat By door militaire diensttijd onderbroken dienstverband kan men wel blijven deelnemen aan het pensioenfonds. Men houdt recht op normale en extra rente en men kan stortingen blyven doen. Om practische redenen ontvangt men dan geen rente- byschrijvingen tijdens militaire dienst. Men dient zich bij te rugkomst bij het spaarfonds te melden, waarna rentebijsehrij- ving plaats vindt met terug werkende kracht. Studieregelingen blijven voor lopig voor militairen normaal van kracht. Alle andere voorgaande rege lingen vervallen per 1 januari 1975. Dus geen boekenbon of waardebon meer bij verjaardag en kerst, terwijl ook de kerst uitreiking tijdens militaire dienst vervalt. Dit zijn in we zen achterhaalde zaken gezien de huidige beloning in milhaire dienst en de verbetering in de sociale wetgeving. De uitbreiding van mo gelijkheden bij kollektieve ongevallenverzekering, zo als die uitgebreid zyn aan gekondigd in het juninum- mer van Flitsen, kunnen bij nader inzien pas begin 1975 worden doorgevoerd. Hoewel de Raad van Bestuur de desbetreffende uitbreiding1 inmiddels heeft goedgekeurd, is dit uitstel onvermijdelijk vanwege de noodzakelijke aan passing van het computerpro gramma. Als het zover is, zullen nieuwe aanmeldingsformulieren worden verspreid. De zestiende juli was voor het personeel van het AH-fi- liaal in Waalwijk een gedenk- tvaardige dag, doordat twee me dewerkers de nauwe onderlinge band bezegelden met een hu welijk. Ofwel: administratrice Dini van de Water trouwde met sectorchef-vers Jack Oreel. Re den voldoende voor de collega's om het paar een gezellige avond te bereiden. Hoe dit bij Dini en Jack in de smaak vielstaat wel op hun gezicht te lezen. minunun In verband met het vertrek van de heer C. Kraaij heeft zich een aantal mutaties in besturen voorgedaan, waarvan u hierbij een overzicht aantreft. IV.V. Pensioenfonds Albert Heijn tvordt gewijzigd in Ahold Tot directeur is de heer J. W. Brinkhuis be noemd, die reeds de functie vervulde van procuratiehouder. Stichting Spaarfonds Albert Heijn wordt gewijzigd in Ahold Traditiegetrouw wordt het bestuur gevormd door voorzittei*, secretaris en directeur van het Pensioenfonds. De samenstelling is dus thans: G. Hooi-n, mr. Th. Baljon en J. W. Brinkhuis, onder wie de administratie res sorteert. Stichting Personeelsaandelen Albert Heijn Het bestuur bestaat nu uit de hei-en: J. W. Brinkhuis (aangewezen door de Raad van Bestuur) D. Bruyn (aangewezen door de Centrale Onder nemingsraad) W. Volgers (aangewezen door de Centrale Ondernemingsraad) De administratie blijft in handen van de heer N. H. de Vries van het Pensioenfonds. Stichting Fonds voor Bijzondere Voorzieningen In het bestuur hebben voortaan zitting de heven: F. Brandsma; J. Keijzer; H. J, Vink; J. Ph. Ypma. Mevrouw G. Meijn zal voor zover nodig over de aanvragen advies uitbrengen. Het adres van de Stichting is bij de heer J. Keijzer, HK 1406. Vezeno-Commissie Deze commissie, welke de collectieve ziekte kostenverzekering regelt, wordt in de toekomst gevormd door de heren: J. Ph. Ypma, A. J. Smout en E. Harkema, die aangewezen is door de Centrale Ondernemings raad. Hypotheken Tot vorig jaar zijn veel personeelsleden ge holpen met de financiering van een eigen woning. Het Pensioenfonds vei-strekte hypothe caire leningen en de heer Ki-aaij gaf aan de belangstellenden advies. Door twee factoren is hieraan een eind geko men. Het Pensioenfonds kon aan de geweldige stroom van aanvragen niet meer voldoen, zon der het beleggingsbeleid in gevaar te brengen. Voorts is de rente aanmerkelijk hoger gewor den. Het rentepercentage beweegt zich thans i-ond de 12%. Dit weerhoudt de mensen; de ver plichtingen worden te gi'oot. Het was aanvankelijk de bedoeling dat de heer Kx-aaij desgevraagd met zijn financiële adviezen belangstellenden in een eigen woning van dienst zou zijn, ook al zou de hypotheek niet door het Pensioenfonds gegeven worden. Nu deze zaak een andere wending heeft ge nomen, kan voorlopig afgewacht worden hoe een en ander zich ontwikkelt. Mocht het eens voorkomen, dat financieel advies gewenst is, dan zal de heer J. W. Brinkhuis daartoe gaarne bex'eid zijn. Op 23 augustus j.l. nam de heer C. Kraaij zoals wij in het vorige nummer van Flitsen uitvoerig memoreerden wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid. Er werden hem vele lovende woorden toegezwaaido.a. door de heer L. L. Vermaire. Deze bood de heer Kraaij (midden) namens de gepensioneerden een stereo-geluidsinstallatie en platenbonnen aan; aan mevrouw Kraaij overhandigde hij een bloemstuk. De heer J. Keijzer (links) biedt hier de helpende hand bij het in werking stellen van de apparatuur.

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 10