Chef-slagers naar Carrefour België Miro bezocht Wijhe mirol Ideeën beloond Ook Miro Maastricht heeft nu slijterij iiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiii illlllllilllllllllllll Eerste S-Discount in W.-Nederland open r Flitsen pagina 3 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiliiiiiiiiiiiiiliiilililiiiiiiiii; !iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii(it llllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll )lllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||li||||||||||||||||||!ll||||||||||||||||||||||||||||!|||||||||||||||||||||||||||!||||||||||||||||i||||||||||||||||||||i|' Doordat in „Brusselse Poort" reeds een slyterij gevestigd was en omdat tevens bepaald was. dat er in dit Maastrichtse win kelcentrum maar één mocht ziin, kon de Miro aldaar tot voor kort niet zoals overal el ders het geval is een slyterij omvatten. Kortelings verdween echter die andere drankwinkel. Prompt .verd toen op 15 mei tegenover de hoofdingang van onze Maastrichtse vestiging een „Miro Gedistilleerd" ge opend, die tegen vaste discount- prijzen een uitgebreide collec tie wijnen, gedistilleerd en an dere dranken biedt. Chef van deze slijterij, met een vloer oppervlak van 100 ms. is de heer J. Meens. Naar ABL W. J. A. Leiker ons mededeelde, mag de Maas trichtse Miro, 'evenals het zo langzamerhand geheel gecom pleteerde winkelcentrum Brus selse Poort, zich in een sterk stijgende belangstelling verheu gen. Opmerkelijk is ook dat het percentage in de Miro Hy- permarkt winkelende Belgen thans twee en een half maal zo groot is als een jaar geleden. In PB Zwanenburg zijn half maart enige hoge beloningen uit gereikt voor ideeën die middels de ideeënbus toerden gelanceerd. De hoogste beloning was f2065,en dat bedrag ging naar pakmachinemonteur A. C. Klijnman. Zijn idee behelsde een dusdanige verandering aan de pakmachine, dat er een aanzien lijke loonkostenbesparing ontstond. Een bedrag van 662,was er voor de chef van de gebak afdeling L. J. van Tuyn voor een garneerrek, waardoor de taartjes niet meer met de hand behoeven te worden gegarneerd. Bakker J. Veldhuyzen kreeg f 670,voor zijn idee om de brood pannen zo te wijzigen dat er een hygiënischer situatie op de broodlijnen komt. In PB Tilburg ontving de heer J. L. Perez Gonzales (r.) uit han den van de heer L. Klein, produktieleidereen beloning van f 1765 voor een technisch voorstel dat meewerkte aan een belangrijke verbetering in één van de produktielijn-en. De heer Perez Gon zalez, indertijd overgeplaatst van PB Zaandam, heeft reeds zijn sporen verdiend op dit gebied. In Zaandam ontving hij onder meer een deel van een groepsbeloning groot f 6600, Miro verkoopleider food W. Janssens. De heer W. Janssens zetelt achter zijn bureau, te mid den van een hoeveelheid grutterswaren waarop zelfs een hamsterende huisvrouw jaloers zou zijn. Nonchalant pakt hij uit z'n bureaula een in cellofaan gestoken aantal plak ken worst, die hij met een vanzelfsprekend gebaar op z'n schrijfblad werpt. „Kijk'', zegt hij. „Dit bijvoorbeeld. Heb ik net gekocht. Als ik zoiets ergens tegen kom, denk ik: „Even kijkep hoe het er uitziet. Misschien kunnen wij het ook verkopen." Niet iedereen vist uit z'n bureaula eetwaren op, maar de heer Janssens is dan ook verkoopleider van de afde ling food van Miro in het kantoor aan de Westzijde 30 in Zaandam. Vorige maand heeft hij met de Deli-afdelingen, zoals de de licatessenzaken in de hyper- markten van Miro worden ge noemd, plus de diverse afde lingschefs, in totaal zo'n veer tien man, een bezoek gebracht aan de AH Vleeswarenfabriek in het Overijsselse Wijhe. „De meesten van ons zijn van oorsprong geen Albert Heij- ners. Toen we twee jaar gele den met de Miro's startten, zijn ze uit de plaatselijke bevolking gerecruteerd. Die onbekendheid met de eigen produktiebedrij- ven levert wel eens problemen op en daarom leek het me nut tig de eigen vleeswarenfabriek te bezoeken." Dit is overigens niet de enige reden geweest. „De mensen zijn nu volledig ingewerkt en als je zo'n twee jaar met elkaar zaken doet wil je wel eens we ten wie de mensen zijn met wie je soms dagelijks telefo neert. Bovendien is het pro- duktiebedrijf in Wijhe de groot ste leverancier van onze Deli- afdelingen." Een derde aanleiding tot de excursie vormden de klachten. „Niet veel hoor. Maar wat wil je. Dagverse artikelen zijn een kwetsbare groep. De klachten die in de loop van de tijd wer den geuit heb ik opgespaard. In een vergadering van onze men sen hebben we diverse dingen doorgepraat. Daaruit bleek dat de mensen in de filialen wel veel over Wijhe horen zonder echter precies te weten wat het produktiebedrijf inhoudt. We hebben het produktiepro- ces van het begin tot het eind gevolgd: de uitbeenderij, worst- kokerij. vacuümverpakkerij en expeditie. Voorts hebben we ons laten voorlichten over hoe verse vleeswaren te behandelen: het snijden, ontzwoerden en be handelen in de vitrine." De gezamenlijke lunch be stond voor het grootste gedeelte uit een nieuw produkt dat de hypermarkten van Miro sinds kort voeren: nasi goreng los. ..Lekker hoor Erg veel vlees. Nee, prima." Inkopen in België De excursie naar Wijhe is overigens niet het enige imiibia- een bestelpraktikum ontwik keld. De aspirant-telefonistes kon den zo in korte tijd worden getraind in het opnemen van bestellingen. Hier de heer J. H. Jansen, chef Bestelcentrale HK, met een aantal van zijn ijverige leerlingen, v.l.n.r. de dames M. J. S. Oomens, E. G. Ursinus, P. M. v. d. Heuvel, K. Vet en A. M. K. Wagenaar. beeld hanteren ze over het al gemeen genomen grotere ver- pakkangen: twee kilo vlees in olaats van één kilo, acht kar bonades in plaats van vier." Verkoopleider Janssens is vast van plan dergelijke excur sies meer te maken. De mensen reageren er bijzonder positief op. Ze vinden het niet alleen interessant maar ook merk je, dat ze er erg voor open staan om over meer achtergrondinfor matie te kunnen beschikken." Woensdagmorgen 1 mei opende de heer C. Govers, (links), directeur van Simon de Wit B.V., aan de Grote Noord 134 te Hoorn een nieuwe S- Discountvestiging. Sinds het na jaar van 1973 exploiteert Simon de Wit in Oost-Brabant met toenemend succes negen vesti gingen van dit nieuwe vereen voudigde type zelfbedienings winkel. De S-discount te Hoorn, In verband met een cen tralisering in de Bestelcentra- les, had per 22 maart jl. een wijziging in het bestelsysteem plaats. Dit maakte het noodza kelijk op de Bestelcentrale-HK een 12-tal nieuwe medewerk sters aan te trekken, die da gelijks van 08.15-10.15 uur werkzaam zijn. In overleg met Personeels zaken en Opleidingen HK werd tief van de heer Janssens met als doel de mensen meer bij de onderneming te betrekken. Zo heeft hij onlangs met de z^ven slagers een bezoek gebracht aan Carrefour in het Belgische Luik. Gewoon als betalende klant. „Carrefour is goed met Miro te vergelijken. Je kunt van el- ka. leren. En als de slagers met eigen ogen zien hoe ande ren werken, zijn ze gemotiveerd om bepaalde dingen over te nemen. In Carrefour bijvoor die een bedrijfsoppervlak heeft van 270 m2 en een assortiment van plm. 600 artikelen, is de eerste in westelijk Nederland. Bedrijfsleider van de Hoorn- se S-discount, gevestigd in het pand van een voormalige Si- mon-zelfbedieningswinkel, is de heer F. J. Minken (rechts), wiens vrouw als „eerste klant" de deur mocht ontsluiten.

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 3