KWESTIE VAN INLEVEN Te kijk Goederenstroom in twee cassettes verbeeld99 ,««i| I B :1 mmm H$|3j Simgn-JubHea-SlmoK-JuhHea-Siffiion pagina 10 Flitsen Teletrips: Een moment dat steeds weer vooraf gaat aan de compositie van een cassette: AH's heer Gubbels (links) overlegt met Chanowki's heer Femer. Steeds meer grote Nederlandse bedrijven maken gebruik van audiovisuele hulpmiddelen 0111 bun personeel te in strueren en te informeren over de gang van zaken in het bedrijf. Mike Femer, managing director van Chanowski Audiovisual Productions in Amsterdam heeft niet alleen voor A.H. de nieuwe audiovisuele instructiecassettes ge maakt. Datzelfde deden bij en zijn medewerkers al eer der voor het Academisch Ziekenhuis in Utrecht, voor de voor de Ogem en voor tien lallen andere be drijven en instellingen. Hoewel AH's koelwagen hier ogenschijnlijk het mid delpunt vormt, waar deze heren omheen zwerven, be treft hun belangstelling in werkelijkheid het standaard fust, dat er bij stapels tege lijk met alle mogelijke in houd in wordt vervoerd. Het plaatje werd 23 april jl. op het voorplein van het HK geschoten, tijdens het bezoek iat distributie-experts van za. 35 Europese supermarkt bedrijven die dag aan ons bedrijf brachten. Hun inte resse ging daarbij vooral uit naar het integrale systeem, zoals dat ruim een jaar ge leden met de ingebruikne ming van het standaardfust werd ontwikkeld. „Albert Heijn Supermart B.V. blijkt daarmee erg grote Europese aandacht te hebben gewekt", aldus hoofd projecten ir. J. L. Griek. Op instigatie van de pro ducent van het standaard fust de Franse fabriek Allïbertkwamen nu deskundigen uit Frankrijk België, Duitsland en Enge land naar Zaandam om hun verwachtingen aan de prak tijk te toetsen. Daartoe wer den ze geconfronteerd met een van de distributielijnen: van het DC via de kaasver pakking in standaardfusten naar de winkel. „Wij hebben inmiddels al twee reacties uit het buiten land om ze te adviseren bij de opzet van een systeem als het onze, maar de inves teringen zijn groot dus of tientallen het zullen volgen is te betwijfelen", aldus ir Griek. Geen kleinigheid Het maken van dergelijke diacassettes eigenlijk een soort afgerond verhaal van dia's en tekeningen waarbij een tekst wordt uitgesproken is waarachtig geen kleinig heid. Volgens Femer is hij er vaak maanden lang mee bezig. „Je moet je weten in te leven in wat je opdrachtgever zijn medewerkers wil vertellen. Je moet je informatie verzamelen en tegelijk in beelden kunnen denken." „Je moet uren brainstormen en je krijgt een. brei aan in formatie. Het is dan ónze taak om te selecteren en alles sche matisch op een rijtje te zetten. Dat naakte schema moet je dan weer gaan aankleden met een verhaal, met randgegevens, met definitieve beelden Langzaam maar zeker ont staat zo in samenspraak met de opdrachtgever een basis tekst, waarbij ook de eerste beeld-suggesties zijn omschre ven. Na nog heel wat gesleu- tel schrijven de copywriters (een kennelijk goed Neder lands woord voor „tekstschrij vers") het uiteindelijke script. Pep-pilsje Met zo'n script in de hand gaan de o.a. door Femer ge regisseerde fotografen aan het werk om in het bedrijf van de opdrachtgever dia's te ma ken of krijgen tekenaars even tueel opdracht tekeningen te maken die later toch weer ge fotografeerd moeten worden. En dan, na maanden'inten sief zwoegen en brainstormen, drinken Mike Femer en zijn opdrachtgever een pilsje op de goede afloop. Want er is dan opnieuw een instructiecassette geboren. Het gebruik van audio visuele hulpmiddelen bg het opleiden van mensen grgpt steeds verder om zich heen, óók bij A.H. Binnen kort bijvoorbeeld zullen de gemiddeld duizend tot twaalfhonderd jaarlijkse nieuwkomers, als ze hun voortgezette eerste oplei ding achter de rug hebben, via twee nieuwe instructie cassettes een flink stuk in formatie krijgen over wat zich in het AH-concern af speelt. Goederenstroom De afdeling opleidingen ser vice bureau namelijk heeft door medewerkers van oud-telcvisie- man Thijs Chanowski in Am sterdam (de producent van o.a. „De Fabeltjeskrant" en van „Het geheim van Woeste Wolf") twee cassettes die bestaan uit diareeksen en bijbehorende ge luidsbanden laten maken. Eén cassette gaat over de goederenstroom binnen het be drijf. Een andere cassette geeft een beeld van wat de gevol gen zijn o.a. in de filialen en in de distributiecentra als de goederenstroom door een ge maakte fout wordt onderbro ken: Wat zijn de konsekwen- ties voor die goederenstroom als bijvoorbeeld één bestellijst niet goed is ingevuld. Wat ge beurt er als er een bestelling niet op tijd binnen is? Heel gedoe De instructiecassettes hebben ieder een vertoningsduur van 'n kwartier. Vroeger werden de groepen medewerkers die na een halfjaar na in diensttre- ding hun V.E.O. achter de rug hadden naar één van de distri butiecentra gebracht waar zij in de praktijk de gang van za ken konden bekijken. Dat was vooral organisatorisch steeds een heel gedoe. Bovendien vormden de groepen medewer kers dan vaak een nogal ge mêleerd gezelschap. Met het in gebruik nemen van de nieuwe instructiecasset tes gaat dat veranderen. De medewerkers hoeven niet meer persé naar een distributiecen trum te worden gebracht. Zij krijgen allemaal de cassette te zien over de loop die de goe derenstroom door het bedrijf neemt. Daarna worden degenen uit geselecteerd die op posten zit ten waar zij rechtstreeks te maken hebben met het afgeven of het ontvangen van goederen. Zij krijgen dan ook nog diacas sette nummero 2 te zien, want uiteindelijk zijn zij het die door het voorkomen van fouten er voor moeten zorgen dat de goe derenstroom tussen distributie centrum en filiaal gestaag blijft vloeien. S* 5-h N Riel D A. Claus H. Teeken B. v. d. Mey S. M. Ditvoorst C. H. w. Joosten R. W J. A. M. M. Nannings N. Haneveld P. 3. Petra J. van Eik Mevr. J. J. Kelder van "t Hag F. Tilroe B. Fridsma K. G. J. Cox J. W. Reinders J C Peek W. Schaap H. J. v. Waterschoot P. T. M. Kusters H huwelijk HKW hoofdkantoor Westzijde onder jub. H Z deel dat. HKW 01-06 12} t. 601 i. 401 01-06 12} 09-06 12} HKW 19-06 12} i 317 12-0£ 12} 1. 97f 15-08 12} 1. 518 24-08 25 1. 717 26-09 25 HKW 01-10 12} HKW 11-10 121 HKW 23-10 12} HKW 05-11 40 HKW 09-11 12} 1. 410 14-11 12} f. 316 11-12 12} f. 316 12-12 25 f. 313 18-12 12} f. 124 19-12 121 f. 125 26-12 m zaken f - filiaal

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 10