lager Ongevallenpremie: 10/(> Simon kampwinkels m TOKO'S Chefs moeten van alle markten thuis zijn Miro-vocthal- toernooi op 23 mei COR BIJ EEK: Reorganisatie PMC verloopt soepel Flitsen pagina 9 Eén van Simons dertig kampwinkels. Deze staat op het kam peerterrein in de duinen van het Noordhollandse Castricum. „Niet zo erg heet, maar ook niet al te slecht. Er net tussen in. Zon met een wolkje." Dat is de „weer-wens" van de heer D. M. Hansén, bij Simon de Wit B.V. belast met de zorg voor de kampwinkels. Op een kleine 30 kampeercentra in Nederland wappert figuurlijk de vlag van Simon op de kampwinkel. „Wij groeien niet snel, maar wel gestaag", vindt de lieer Hansen. „Dit jaar hebben we opnieuw meer te doen dan in het vorige". De nieuwste aan winst is de kampwinkel op het recreatiecomplex Eurostrand te Valkenswaard. Dit is tevens de grootste van alle Simon-kamp- winkels: 1000 m2. De opper vlaktes van deze filialen lopen nogal uiteen: er zijn er ook van omstreeks 60 m2. „Alleen al daardoor is het moeilijk een centraal beleid te voeren voor de kampwinkels", aldus de heer Hansen. „Er wor den daarom hoge eisen gesteld aan de kwaliteiten van de fi- liaalleiders. Zij worden er op getraind commercieel mee te denken. Daarbij komt, dat bij de helft van de kamipwinkels tevens een kantine in exploita tie is (er is er zelfs één, Duinrell te Wassenaar, waar een kantine afzonderlijk wordt geëxploi- Met ingang van de 7e periode 1973 zijn de premies van de COLLECTIEVE ONGEVALLEN VERZEKERING voor medewer kers binnen het concern met 10 °/o verlaagd, een bijzonder prettig geluid in deze tjjd van stagende uitgaven. De verlaging kon in het over leg met assuradeuren worden bereikt vooral op grond van het feit dat sinds 2 a 3 jaar het door de deelnemers opgebrach te premiebedrag per jaar bijna verdrievoudigd is. Hieruit mag direct weer geconcludeerd wor den dat het aantal deelnemers de laatste jaren sterk is toe genomen. 9 Bewustwording Steeds meer medewerkers wor den zich bewust van het he- lads stijgende ongevalsrisico in onze samenleving en zij reali seren zich dat deze verzekering, tegen een premie die zeker de helft lager is dan op een parti culiere polis, in geval van nood uitkomst kan bieden voor de teerd). Voor het beheer van zo'n kantine komen weer andere dingen kijken. Er moet af en toe wat georganiseerd worden, het moet gezellig zijn. Dat hangt voor een heel groot deel af van de winkelbeheerder. Ik kan wel zeggen, dat wij in de loop der jaren een kern van uitstekende mensen voor dat werk hebben weten te verkrij gen." De kampwinkels onderschei den zich op diverse punten van de normale filialen. Met name in het assortiment. De kamp winkels hebben een heel breed assortiment, waar alles te koop is wat een kampeerder nodig kan hebben, var. een klosje ga ren tot rubberlaarzen en gas flessen toe. De omloopsnelheid van veel artikelen is niet hoog, maar omdat service hoog in het vaandel staat geschreven mag dat geen probleem vormen. Dat dienstbetoon komt ook om de hoek kijken wanneer iemand gezinsinkomsten bij overlijden of blijvende invaliditeit ten gevolge van een ongeval. 9 Mogelijkheden De voorspoedige ontwikkeling van het contract heeft ook ge leid tot een uitbreiding van mogelijkheden: a. Medeverzekering van echt genote/noot van de mede werker/ster. Het behoeft geen betoog dat ook het overlijden of - de blijvende invaliditeit van de huwelijkspartner van de medewerker/ster het gezin laat in de avond merkt dat de babyvoeding op is... De kamp winkel moet ook dan helpen. „En de kantine gaat open en de kachel aan als er midden in de nacht een donderbui los barst, die een aantal kampeer ders in waterige moeilijkheden brengt", voegt de heer Hansen er aan toe. Hij stelt verder, dat de orga nisatie van een kampwinkel overal anders moet zijn. In het ene kamp is een zwembad, in het andere niet, hier is viswa ter, elders niet enz. Daar moet in het assortiment van het non food rekening mee worden ge houden, evenals met de weers omstandigheden (geen zwem pakken vooraan leggen als het kil weer is!). Rekening houden met plaatselijke factoren moet men bijv. weer met de souve nirs, terwijl ook het genre be zoekers (soms veel buitenlan ders, soms ook in hoofdzaak Amsterdammers) gewicht in de schaal legt, evenals de omstan digheid of de winkel op een zuiver kampeerterrein staat of dat er veel vaste standplaatsen zijn verhuurd. In het komende seizoen wil Simon geleidelijk een nieuwe naam ingang doen vinden voor de kampwinkels, waarbij de keus is gevallen op het oude In dische woord "toko", dat winkel betekent. De heer Hansen: „Daarbij willen wij die naam Toko gaan gebruiken in combi natie met een plaatselijke aan duiding, bijv. Amsterdamse To ko." De per 1 maart overgeno- financieel zwaar kan be lasten. b. Uitbreiding van de verzeke ringsmogelijkheid met enkele groepen waarbij een kleinere uitkering bij overlijden en een grotere bij blijvende in validiteit wordt verzekerd. Deze verzekeringsvorm komt tegemoet aan de wensen van de ongehüwden, waaronder dus vooral de jongere mede- werkers/sters, die geen be hoefte hebben aan het ver zekeren van een grote over lijdensuitkering maar voor wie de-'uitkering bij blijvende men kampwinkel op het com plex Eurostrand te Valkens waard zal vooralsnog Euro- markt (de naam die tot dusver is gebruikt) blijven heten, maar er wordt wel aan gedacht daar na enige tijd Eurotoko van te maken. Dit filiaal wordt volgens de heer Hansen overigens wel een opmerkelijke kampwinkel, want het zal gedurende het ge hele jaar zijn geopend en ook gemakkelijk per fiets bereik baar zijn voor de .bevolking uit de omgeving. De winkel heeft een ambachtelijke slagerij, een groente-afdeling en is modern ingericht. „Wjj verwachten zeer zeker ook veel klanten uit de omgeving", aldus de heer Han sen. „De sector van de kampwiti- ke's is een heel aparte handel," zegt hij tot slot. „Geen twee zijn gelijk. Op sommige cam pings hoort er bijvoorbeeld ook de exploitatie van eén snackbar bij. Door al die afwisselende ta ken werken de mensen vaak langer dan in een gewocn fi liaal, maar het valt ze niet te zwaar, omdat het gezellig wer ken i's met mensen die vakantie hebben en die mede op Simon rekenen voor het welslagen van die paar weken waar zij vaak zo lang naar hebben uitgeke ken." Simóns nieuwste "Toko" wordt deze maand gevestigd in het recreatiecentrum „Euro strand" nabij Valkenswaard. invaliditeit van bijzonder be lang kan zijn. Het stijgende aantal meldingen van ar beidsongeschiktheid van vooral jongere mensen in het bedrijf als gevolg van een verkeersongeval spreekt wat dit betreft een duidelijke taal. Deze beide uitbreidingen kun nen worden ingevoerd, maar daarbij moet van de zijde van het bedrijf de eis worden ge steld dat de aanmelding hier voor zodanig moet zijn dat de kostbare aanpassing van het computerprogramma voor de premie-inhouding wordt ge rechtvaardigd door een aanzien lijk aantal nieuwe deelnemers/ sters. 9 Kennisgeving Zij die in principe belangstel ling hebben voor a. het sluiten van een ongeval lenverzekering voor hun echtgenote/noot of voor Het Miro-voetbaltoernooi wordt dit jaar op Hemelvaartsdag (23 mei) gehouden in Nijmegen. De wedstrijden zullen er wor den gespeeld op de velden van de Kath. Universiteit aan de "Kwekerijweg 4. De uitgenodig de elftallen vertegenwoordigen: het hoofdkantoor en uiteraard de Miro's in Assen, Purmerend, Maastricht, Beek, Vlissingen, Leeuwarden en 'gastheer' Nij megen. Supporters zijn van har te welkom, wat trouwens ook geldt voor alle overige Ahold- ers. Op 21 februari 1974 vergader de de C.O.R. De voorzitter, de heer A. Heijn, gaf informatie over de omzet en de resultaten van de stand van zaken van de afbouw van de P.M.C. service, die in overleg met de werkne mersorganisaties, op soepele wijze verloopt. Voor de leden bestaat er geen aanleiding andere namen te noemen voor de commissarissen die thans herbenoembaar zijn. Door ^nige leden van het ho ger personeel is een enquête ge houden over eventuele belang stelling voor het oprichten van een vereniging van het hoger personeel van Ahold N.V. 60 pet. blijkt positief gereageerd te hebben. De leden stelden voor de uit keringen bij jubilea en vèrtrek voorlopig ongewijzigd te laten. Zij gingen akkoord met de voorgestelde regeling van sala risbetaling bij herhalingsoefer ningen. Mr. J. Kollen gaf een toelich ting op het reereatie-annex Mi- roplan Badhoevedorp. De volgende bijeenkomst van de C.O.R. vindt plaats op 25 april, waarbij de heer D. Vethaak, lid van de Raad van Bestuur, een toelichting zal ge ven op het jaarverslag 1973. Daarbij zijn eveneens aanwe zig de president-commissaris, de heer Dr. J. de Vries en de com missarissen de heren Mr G. van 't Hull en K. Fibbe. b. het sluiten van een ongeval lenverzekering met kleine uitkering bij overlijden en grote uitkering bij blijvende invaliditeit, worden verzocht hiervan schrif telijk kennis te geven aan de afdeling Verzekeringen/820, Hoofdkantoor, Zaandam. Het gaat hier dus om een adhaesie- betuiging, nog niet om de op gave zelf. Een kort berichtje, per memo, briefje of briefkaart is voldoende. Doet u dit spoe dig, nog liever, doe het meteen. 9 Aller belang U dient niet alleen uw eigen belang, maar ook dat van uw collega's! De afdeling Verzekeringen re kent op een stroom van reacties. De mededeling dat inderdaad de bovengenoemde mogelijkheden aan het pakket worden toege voegd en de publicatie van bij zonderheden zijn afhankelijk van uw medewerking. Bij voor baat gaarne dank daarvoor.

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 9