D. G. de VriendHoofd Opleidingen: 'Simon/Miro in stroomversnelling' Veertig jaar hij Simon A. T. Kraft over „wat" en waarom pagina 8 Ritsen tijd (zoals nu wel voorkomt). In concept Is ook gereed een assis tentencursus, geënt op het nieu we concept van Simon. Voor de afdelingschef van de filialen staat ook een cursus op het pro gramma. Miro'-filoso fie Voor de sector Miro komt er een cursus over de "Miro-filoso- fie", een cursus voor verkoop chefs in de Miro over in- en verkoopbeleid, oer afdeling cur sussen over ieders taak in de Miro enz. „We moeten steeds kijken waar de behoeften liggen," ver duidelijkt de heer De Vriend. „Zo bleek het vor.g jaar door de nieuwe formule van Simon ge wenst te zijn dat ér een groen te-cursus werd gegeven. Die hebben wij toen snel uit de grond gestampt." Hij verheelt niet, dat men bij de opzet van de cursussen veelal gebruik kan maken van de ervaring bij en de opleidingsprogramma's van zusteronderneming Albert Heijn. Afzonderlijk dient ook nog te worden gemeld de taak van het geven van opleidingen aan het personeel van het Zaandamse hoofdkantoor van Simon/Miro. Maar schalks faf De heer De Vriend vertelt voorts, dat het op korte ter mijn noodzakelijk is dat de mensen voorlichting wordt ge geven over de opleidingsmoge lijkheden bij Simon/Miro. Naar zijn mening is het voor een ieder mogelijk, naar gelang zijn capaciteiten, een goede carrière te maken. „Van de zijde van het bedrijf wordt het geld en wat er verder eventueel no dig is- beschikbaar gesteld," zo zegt hij. „Van de personeelsle den zelf moet de wilskracht om wat te bereiken komen. Als d.e aanwezig is komt men er wel." Hij besluit met te zeggen: „Het is onze taak ook de men sen zodanig op te leiden dat zij optimaal kunnen functioneren in het bedrijf en dat ze met plezier werken. Dat vinden wij heel belangrijk. En dan is krui denier-zijn geen saai vak, maar een boeiende werkkring. Een moderne kruidenier is een ma nager aan het hoofd van een flink bedrijf." De afdeling Opleidingen van Simon/Miro maakt een drukke tijd door. De stroomversnelling waarin de acti viteiten van deze werkmaatschappijen het laatste jaar is gekomen stelt andere eisen aan het personeel dan voor dien het geval was. De heer D. G. de Vriend, hoofd van de afdeling Opleidingen, staat voor de taak te zorgen dat de mensen hun werk goed en met plezier kunnen ver richten. Tezamen met de heren F. Thijssen en J. Kragten heeft hij daar een drukke dagtaak en méér dan dat aan. ISieuvp opzet „Ik werk nu ruim drie jaar bij Simon," vertelt de heer De Vriend, „Bij het bedrijf was in het verleden veel aan opleidin gen gedaan, maar Wen ik kwam had het een hele tijd stilgelegen en moest alles eigenlijk geheel nieuw worden opgezet. ALs eerste onderdeel kwam er een caissière-opleiding in nieu we filialen." Na het samengaan van Simon de Wit met Albert Heijn veranderde de situatie sterk. Er kwam een nieuwe Si- mon-formule, assortimenten en filialen-indelingen veranderden enz., hetgeen tot de noodzaak leidde om de opleidingspro gramma's hierbij aan te passen. „Daar zijn we nu druk mee be zig en binnen afzienbare tijd rpoet een en ander van de grond komen," aldus de heer De Vriend, die er aan toevoegt, dat er naast de elementaire vak technische zaken ook veel aan dacht wordt geschonken aan de vorming van de mensen. Dit vooral met het oog op de moge lijkheid, dat in deze zo snel gaande tijd nieuwe veranderin gen noodzakelijk zouden kun nen blijken te zijn en waarop het personeel zo zelfstandig mo gelijk moet kunnen inhaken. Ervaring als BL helpt „Het is daarbij een geluk, dat wij alle drie, Thijssen, Kragten en ik, bedrijfsleider zijn ge weest," vindt de heer De Vriend. „Wij hebben in de win kel gewerkt en „spreken de taai". Daardoor voel je als het ware waar knelpunten kunnen zitten. De mensen in de filialen praten bovendien wat gemakke lijker tegen je aan, omdat ze merken dat je begrijpt waar zij het over hebben. Bii de ontwik keling van opleidingsprogram ma's is er daardoor niet zo veel kans op kortsluiting." Aan die programma's wordt nu hard gewerkt. Zij vallen al meteen in twee delen uiteen: die voor de Miro's en voor de Simon-supermarkten. Technisch lopen zij grotendeels wel gelijk op, maar organisatorisch zijn er wel verschillen tussen de veel grotere Miro-hypermarkten en de Simon-zaken. Nieuwe cursussen De heer De Vriend heeft er veel gemak van, dat hij onlangs een jaar heeft gewerkt in su permarkten in de Verenigde Staten, waar men voor loopt op de ontwikkeling in Europa. In het afgelopen jaar hield Opleidingen zich in hoofdzaak bezig met caissière-opleidingen, cursussen voor vervanging van bedrijfsleiders (mei administra tief programma) en een assis tenten-cursus (met als onderde len o.m. de taak ''an een assis tent en de klantenbehandeling). Dit voorjaar wordt met enige nieuwe cursussen gestart. In de eerste plaats betreft dit een ba sis-caissière-opleiding: zodra een caissière in dienst treedt moet deze cursu?. dan worden gevolgd en niet pas na enige Vervolg van pag. 1 De heer C. J. de Lange (55), Administratie Filiaalcontrole, herdacht onlangs het feit, dat hij 40 jaar geleden hij Simon de Wit in dienst trad. Met deze bijzondere mijlpaal kwam drs. R. J. Stoelenga, lid van de Hoofddirectie van Simon de Wit B.V. (rechts), de heer De Lange op zijn drukbezochte re ceptie van harte gelukwensen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiimiiiiB Een voorbeeld? Er komen monsters van een nieuw artikel op tafel. De verkoopleider kent de marktwaarde van het pro- dukt, kent de houding van de concurrentie t.a.v. dit artikel. Hij kan nu, in de vergade ring, zijn visie geven. Hierdoor ontstaat een produktbegeleiding die zonder onderbreking van de leverancier tot de consument voortgaat. De verkoopleiders fungeren als een verbindings streepje tussen inkoop en ver koop; ze kunnen voortdurend hun deskundigheid op hun pro- duktiegebied kwijt", aldus de heer Kruft. Voor de goede orde volgt hieronder tenslotte de indeling van de verkoopleiders per pro- duktgroep: Hardware I, mej. H. A. T. Vosse Hardware II, A. C. Blanker Food Houdbaar D. Heemsbergen Software 1 G. H. v. d. Swaluw Software 2 W. Tuyl Food Vers W. Janssens „Er bestond de laatste tijd behoefte aan een versterkte produktgroepbenadering van het assortiment door de ver koopleiders. Daarom is besloten dat binnen ieder van de pro- duktgroepcn een verkoopleider geïntegreerd wordt. Deze produktgroepen worden geleid door een produkt mana ger (voor de Non Food) en een directeur Merchandising (voor de Food), Wat de praktische werkzaamheden van de ver koopleiders in de filialen betreft verandert er niets. Ook de cen trale leiding Operations blijft Intensief kontakt onderhouden met de verkoopleiders." „Voor de nieuwe regeling kregen de verkoopleiders via briefings hun informatie van de produkt managers. Nu, zitten ze naast elkaar i.n produktvergade- ringen, bespreken alles geza menlijk. V.l.n.r.: zittend W. Janssens en Mej. Vosse, staandeG. H. v. d. Swaluw, D. Heemsbergen, A. C. Blanker en W. Tuyl

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 8