Vakantiehuisjes CL JL Koomen met pensioen op aanvraag IN MEMORIAM Accepteren Bij voorbaat pagina 4 Ritsen „Je moet zo realistisch zijn, het te aanvaarden." „Ik heb veel met het bedrijf opgehad, maar ik kan me er ook best van los maken." „Wat ik zal missen, is niet zozeer het werk intern, maar de kontakten naar buiten en daar op kan je je niet voorbereiden." Dit zijn zomaar wat uitspra ken van de heer C. J. Koomen, hoofd van de bouwkundige af deling in Zaandam, die zeer on langs met pensioen is gegaan. Acht dagen tevoren had dit ge sprek plaats, in de tijd dat hij meer dan eens tot zichzelf moest zeggen: „Ik moet niks nieuws meer aanpakken, anders kom ik hier niet weg". Wij maken u weer gaarne at tent op de mogelijkheid om eert aanvraag in te dienen voor het huren van een vakantiehuisje. Albert Heijn beschikt m.I. over vier eenvoudige houten vakan tiehuisjes, die in een mooi gele gen duingebied te Egmond aan Zee staan. Een volledige inven taris is aanweaig, uitgezonderd linnengoed (lakens, slopen, hand doeken enz.) Het aantal van vier huisjes is te gering om de inschrijving open te stellen voor het gehele personeel. Enige jaren geleden i's daarom het besluit genomen, om de -huisjes alléén beschik baar te stellen voor die gezin nen, welke door ziekte of in verband met andere bijzondere gezinsomstandigheden anders niet in de gelegenheid zouden zijn om met vakantie te gaan. Personeelsleden met gezinnen die in dergelijke omstandighe den verkeren, kunnen een aan vraag inzenden. U moet er re kening mee houden, dat de huisjes niet per auto te berei ken zijn. Auto's moeten gepar keerd worden buiten het duin terrein. De huisjes zijn dan lo pend te bereiken in 5 a 10 mi nuten (vanaf de bushalte ca. 15 a 20 minuten). Ook de gepensio neerden, die via het pensioen fonds een uitkering ontvangen kunnen zich opgeven. Zij wor den echter verzocht hun aan vragen in te dienen voor het voor- of naseizoen. Dit in ver band met de aanvragen van ge zinnen met schoolgaande kinde ren. Zaterdagavond 9 februari trokken zo'n 400 uitgelaten Al- bert Heijrters van 6 filialen uit Tilburg en Waalwijk naar ,,'t Witte Paardje" in Tilburg. Iedereen had-zich verkleed, van Arabier tot „olieboer" en de „olie" vloeide dan ook rijkelijk. Deze avond die geheel georgani seerd was door onze bedrijfslei ders was onvergetelijk. Wij danken ook, namens alle personeelsleden, onze bedrijfs leiders en hopen het het volgend jaar even goed over te doen. De personeelscommissie Tilburg-Noord iimiiiuiiuiiiiiiniiiiiiiiiiiiRiiiiifiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiDiuiiiiii Op 3 januari jl. vierde de heer G. Beunder, chef papier magazijn PB Zaandam, zijn 25- jarig zakenjubileum. Drs. H. Vreugdenhil speldt de jubilaris het gouden Ahold-in- signe op. Met ontsteltenis vernamen wij dat 22 januari jl. geheel on verwacht op 21-jarige leeftijd is overleden PAUL VAN GULICK Paul was sinds 1968 werk zaam in Sittard, eerst in de ZB en de laatste jaren in de Super- mart. Hij was een goede collega, die aan de diverse personeelsactivi- teiten enthousiast heeft meege werkt Zijn heengaan heeft, speciaal in de Supermart in Sittard die pe indruk gemaakt. Op 4 december 1973 is na een langdurig ziekbed onverwachts overleden P. R. J. BROERSE De heer Broerse was vanaf 1964 werkzaam in het magazijn van Albert Heijn Grootverbruik B.V. Wij verliezen in hem een zeer gewaardeerd collega. De huisjes bevatten drie twee-persoonsstapelbedden en twee kinderbedjes voor kinde ren t/m 4 jaar. Er is een buta gaskachel aanwezig voor onver mijdelijke kille dagen, want het kan ook 's zomers in de duinen vrij koud zijn. Er is geen stro mend water in de huisjes. Wel is èr een kraan op een kleine afstand van ieder hui'sje. Een zelfbedieningswinkel is bij de ingang van de duinen aanwezig. De huurprijs van de huisjes bedraagt 75,- per week per gezin, incl. gas- en waterver bruik. Ze zijn beschikbaar van 18 mei t/m 7 september. Per gezin kan men één of twee weken huren. Indien men buiten het gezin om, één of meer gasten mee wil nemen, wordt hiervoor 35.- per per soon per week extra in reke ning gebracht. Een alleenstaan de kan zonder extra kosten één gast meenemen. Aanvragen moeten uitsluitend schriftelijk voor 25 maart a.s. worden gericht aan: AHOLD N.V. t.a.v. Mevr. G. Mcyn, ka mer 918, Ankersmidplein 2 te Zaandam, onder volledige opga ve van redenen en het gewenste tijdvak. Het verdient aanbeveling eem tweede keuzetijdvak op te ge ven. Dit kan de indeling zeer vergemakkelijken. Komen er te veel aanvragen binnen, dan zal er niet alleen naar de urgentie worden gekeken, maar ook of men reeds eerder een huisje kreeg toegewezen. Toelichtend: „Op zo'n middag wordt er een schat aan infor matie gegeven, maar lang niet iedereen is in staat die hoeveel heid meteen te verwerken. Het overvalt sommige mensen. Daar om dacht ik dat het nuttig zou zijn om de zakelijke informatie tevoren op papier te zetten en uit te reiken, ik bedoel niet de feitelijke cijfers, wel de gege vens er omheen. Gewoon die dingen, die gezegd worden." Op 19 december 1973 werd het AH-filiaal in Hoorn ge opend. Hier nog een herinnering aan die dag met bedrijfsleider G. W. M. Antonis (links met zijn gezin), geflankeerd door zijn team. De heer Koomen tilt niet zwaar aan zijn pensioen, ste vent er evenmin juichend op af. „Je moet kunnen accepteren. Er kleven ook aardige facetten aan, want je kunt nu ook eens dingen gaan doen, waaraan je normaliter niet of nauwelijks bent toegekomen. Voor hem zijn dat: museumbezoek, boswande lingen, tuinieren en zijn grootste hobby sinds vier jaar een combinatie van houtsnij werk en beeldhouwen, die uit mondt in kunstzinnige kinder kopjes, figuurtjes en reliëfs met alleen hout als materiaal. Dan nog heeft hij, mocht zijn tijd niet helemaal gevuld raken, drie getrouwde kinderen in wier huis hij altijd wel een karweitje in de bouwsfeer (van behangen tot verbouwen) kan verrichten. Vrijetijdsbeste ding te over. -M- Op 13 december 1973 werd het filiaal te Roermond geopend. De zaak meet ca. 500 m2; met deze nieuwe zaak zijn we na een onderbreking van een half jaar weer terug in Roermond. Voordien is in het bestaande pand een pijpenfabriek gehuis vest geweest en daarvoor was het de tramremise voor de stadstram van Roermond. Bedrijfsleider is de heer M. Linders (uiterst links, met vrouw en kinderen) en er wer ken ca. 25 personeelsleden. „Ik heb me op die pensione ring ingesteld. Wat me het meest is opgevallen is, dat je er veel eerder aan toe bent dan je denkt. Je zit er zó. Misschien komt dat ook wel, omdat ik door m'n funktie niet- aan het verleden blijf hangen. Feit is, dat het heel snel is gegaan, vooral het laatste jaar." Over de voorbereiding door het bedrijf,zegt hij: „Die bij eenkomsten zijn zonder meer goed, maar ik dacht dat ze er eerder mee moesten beginnen. Voor degenen die vroeg in het jaar met pensioen gaan is de tijd wel erg kort, maar Wat" er wordt gezegd en de aanpak vind ik goed. Wat ik wel heel duidelijk heb gemist is een be paalde notulering, een samen vatting van gegevens." De heer Koomen (geen familie van Theo, al praat hij even rap en beweegt hij zich net zo) is 44 jaren aan het bedrijf ver- bondëh geweest. Hij kwam als timmerman/tekenaar in wat we nu de pionierstijd noemen en werkte zich op tot de verant woordelijke man van wat toen de Bouwafdeling werd ge noemd; nu de bouwkundige voorbereiding met tekenkamer en lay-out die tot taak hebben allerlei projekten „bouwrijp" te maken. Werk, waarvoor hij bij zonder veel langs de weg was, bijzonder veel kontakt had met mensen van buiten het bedrijf. De heer Koomen stelt monter: 'Leven met de jaren dat had ik al' Vér voor de bijeenkomst die het bedrijf voor gepensio neerden ip spe belegt, had hij er al voor zichzelf bij stilge staan. ^Lachend: „Dat boek „Leven met de jaren" dat je krijgt, had ik al..." Op 13 december jl. vierde de heer H. Wijma, BL van ons fi liaal in Roden zijn 25-jarig za kenjubileum. Voor die gelegen heid poseerde hij temidden van zijn gezin, in aanwezigheid van ZM R. H. Boersma.

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 4