Het zingen der wielen Inleiding Inhoud miro Colophon tmi Verandering, verandering, verandering.,.. Wie onzer heeft niet ooit eens stil zitten luisteren naar de cadans van een trein, die zich verbeten voortspoedde over een lange, onafzienbare baan. Naar het lied van de wielslag op de rails: verandering, verandering, verandering... Wij allen zitten in zo'n trein: de Ahold-trein. We zien het voortdurend wisselende landschap, de telkens veranderende situaties, plotselinge verrassingen soms. Met onregelmatige tussenpozen stoppen we bij een station, maar we blijven er nimmer lang staan: vöört gaat het weer, naar het vólgende doel. En zo lang we in de trein zitten, moeten we mee, of we willen of niet. Voor wie goed luisteren wil en zien, is het een boèiende tocht. Langs bergen en dalen gaat het, soms zien we donkere wolkenpartijen, dan weer heldere zonne schijn, nooit zijn de beelden gelijk. Op dit moment, terwijl we dit lezen, stopt de trein weer even. Bij het station, dat Jaarverslag heet. En we snuffelen even in het spoorboekje om te kijken waar we zoal langs gekomen zijn en wat het volgende reisdoel zal zijn. En dan..., vlug instappen maar weer. De trein moet verder. Telkens andere beelden trekken aan ons voorbij, En de wielen zingen hun lied: verandering, verandering, verandering. Nooit worden zij het zingen moe... Drogisterij Flitsen extra editie 1 ch Veranderende omstandigheden hebben in de loop van 1973 zozeer de lotgevallen van, én die van de mensen binnen ons concern bepaald, dat het voor de hand lag om het begrip „verandering" als centraal thema voor dit Personeelsjaarverslag te kiezen. Na bovenstaande symbolische benadering, treft de lezer op de volgende pagina's dan ook ondermeer een dwarsdoorsnede aan van personefelsleden van de diverse Ahold- werkmaatschappijen die ieder voor zich verhalen, hoe „verande ring" als een rode draad door hun huidige functie heen loopt. Tussen deze vaak zeer persoonlijke wetenswaardigheden door, is de tekst gelardeerd met cijfers en hier en daar met grafieken, Onvermij delijk, in alle realiteit, want daarvoor is het een jaarverslag. Een verslag dus, dat weergeeft hoe het Ahold in het afgesloten boekjaar is vergaan. En dat zijn zaken die ons allen aangaan. Verandering of geen verande ring Personeelsjaarverslag 1973 Ahold NV Oplage: 30 000 Hoofdredaktie: T. Plooijer en H. K. Engel Tekst: K. van der Veen en F. C. van Lier Foto's: Bob Fleumer, Robert Scheers en Frans van Lier. Vormgeving: Pub'ic Relations Pro- duktie Studio BV, Den Haag, Nico Mondt in samenwerking met PR Adviesbureau G. J. van Hulzen. Druk: Nederlandse Dagblad Unie b.v., Rotterdam pag. 2 Drs. P. J. van Dun geeft zijn visie over het feit dat bedrijfsleven en werknemers in een stroomversnel ling van ingrijpende veranderingen verkeren, pag. 3 Dat de chef tegenwoordig geen solist meer is, vormt een van de conclusies die drs. Van Dun uit ervaring trekt, waarbij hij uiteen zet, dat het karakter van de ma- nagers-van-vandaag belangrijker is dan kennis, pag. 4 en pag. 5 Wat nou Albert Heijn! Een breedvoerige toelichting op feiten en cijfers in woord en beeld, pag. 6 Trefpunten uit het officiële jaarver slag, pag. 7 Sociaal beleid in een paginavul- lende uiteenzetting van de Raad van Bestuur, pag. 8 Concern-controller drs. J. Kleiterp geeft een inzicht in zijn totaal nieuwe functie en hoofd-opleidin- gen ir. W. J. Bleys vindt dat „om scholen" eenverouderd principe is. pag. 9 Het sociaal jaarverslag van de on dernemingsraden wordt ge schraagd door een interview met PB-directeur P. C. Vink, die con cludeert dat OR-leden het niet zc makkelijk hebben, pag. 10 Jaaroverzicht van de Ideeënbus en een gesprek met secretaris W. Smeenk van de Ideeënbuscommis sie, waarin als overtuiging naar voren komt dat men de mensen deze extra stimulans niet moet af nemen, pag. 11 Techniek in het algemeen blijkt hoofd-systeemprogrammering R. Koerse altijd erg te hebben ge trokken en hoofdchef PB-Zaandam heeft ervaren, dat hij wat kon zeg gen en ook wat terug kreeg, pag. 12 Miro-manager C. Swartsenburg verzucht: „Was ik maar tien jaar eerder naar AH gegaan" en Si- mon-BL J, Wilhelmus ziet terug op de tijd, dat hij overal de Simon de Wit-vlag neerzette, pag. .13 Ex-Etos-filiaalchef L. Kuiper is tot de slotsom gekomen, dat hij en de zijnen van goede wil zijn en restaurant-groepsleider P Manas- se zoekt expansie in de wegres taurants, pag. 14 Lita-manager P. Langerhorst werkt graag met mensen en hoofdchef DC-Beverwijk vindt achteraf dat zijn avondstudie een taaie opgave was. pag. 15 Produktieleider J. Meester van Vleeswarenfabriek Wijhe houdt van verandering en vernieuwing. Op dezelfde pagina het nieuwe pensioenreglement en een over zicht van het Studiebijdragen- fonds. pag. 16 Meer dan 12 miljoen in „spaar varken" en het Jaarverslag van het Fonds Bijzondere Voorzienin gen.

Personeelsbladen | 1974 | | pagina 13