Gruijters: GRAAG! Van Riemsdijk maakte reis van hun leven Huwelijksreis naar Brazilië W&mfê Mh o's als studiemodel Sinterklaas in Nettomarkten mm, Slangen Suikerbrood Garcia S.A. Watervallen Flitsen Simon/Miro pagina 9 De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft de heer A. Heijn laten weten, diens aanbod om de Miro-Hypermarkten te gebruiken voor een praktijkstudie inzake "detailhandelsactivi teiten huiten de winkelgebieden" gaarne te accep teren. DRS. J. P. A. GRUIJTERS behoefte aan onder zoek Al vier jaar lang mogen de allerkleinsten een royale week vóór 5 december hun schoentje neerzetten in één van de elf Nettomarkten van Verbrumar. De Goed heiligman staat dan voor de zware opgave om zo'n vijf tienduizend schoentjes met snoep- en speelgoed te vul len. „Dat redt ie nooit", ho ren wij u denken. Inderdaad, maar hij komt, met z'n le gertje Zwarte Pieten toch een heel eind. Zo n 6 tot 7 Nettomarkten werkt hij 's avonds en een deel van de nacht af. Dan snelt ie terug naar z'n hotelletje, zet z'n staf in de paraplubak, hangt de mijter aan de kapstok en stapt doodmoe maar waardig in bed. 's Morgens rept Sinterklaas zich dan weer spoorslags naar de overgebleven Nettomarkten (meestal zijn dat de groot- Sints aankomst veroorzaakt een enorme oploop voor de Nettomarkten. En het is een wonder dat in al dit gekri oel elk kind behalve zijn cadeautje toch altijd met zijn eigen schoen huiswaarts gaat. ste) om daar persoonlijk zijn goede gaven uit te reiken. Voor zo'n bejaarde heilige Is de „Operatie Nettomarkten" elk jaar weer een hele hijs, maar de vriendelijke ontvangst en de stormachtige begroetingen van moeders met kinderen vindt h(j 'n ruime beloning. Soms zijn er zelfs moeders, die van Sints komst helemaal niet op de hoogte zijn en ter plekke hun spruit van een schoentje ontdoen. Voor 't kind is het dan even hinken naar huis, maar de verrassing op de volgende dag is een ruime compensatie voor dat ongemak. Aholds president had dit voor stel gedaan omdat naar zjjn mening onbekendheid met deze voor ons land nieuwe detail handelsvorm de voornaamste reden is dat middenstand, pla nologen en ook de overheid de hypermarkt met veel reserve en vaak zelfs met wantrouwen beschouwen. In zijn brief aan de minister schreef de heer Heijn ervan overtuigd te zijn, "dat een neu traal-wetenschappelijk onder zoek, waarbij ook de belangen van de consument ten voilé' worden betrokken, tot dé"con clusie zal leiden dat orïzé in de praktijk uitgekristalliseerde hypermarkten in een wezen lijke behoefte voorzien". Daar naast wees hij op de bijdrage die de Miro's met hun scherpe prijsstelling leveren aan de be-r perking van de kosten van levensonderhoud. Drs. J. P. A. Gruijters antwoord de dat ook van zijn kant be hoefte bestaat aan een aanvul lend onderzoek, waarin o.a. aan dacht zal worden besteed aan de in de brief van de heer. Heijn genoemde criteria. >yr\> Het beroem^ Christusbeeld, met aan zijn voeten Rio de Ja neiro. - Mejuffrouw S. E. Kropf, secretaresse van Miro's afdeling Merchandising en Operations, werd enkele maanden ge leden mevrouw Van Riemsdijk. Haar huwelijksreis, deze zomer, had een niet-alledaagse bestemming: het jonge paar vloog naar Brazilië, waar familie van de heer Van Riemsdijk woont. Omdat de Nederlandse landbouw ne derzetting 25 jaar bestond, had "Wij Komen" er voor 250 verwanten uit het vaderland een KLM-charterreis heen georganiseerd. Van haar vele reisindrukken zette mevrouw Van Riemsdijk de voornaamste op papier. De heer en mevrouw Van Riemsdijk-Kropf "Myn eerste kennismaking met Zuid-Amerika was al overwel digend, een prachtig uitzicht, hoog uit de lucht, op de ver lichte baai van Rio de Janeiro. In Sao Paulo, waar we vier da gen bleven, was het voor Neder landse begrippen redelyk zo merweer, hoewel het hier op het zuidelijk halfrond hartje winter was. Wel liepen we de eerste twee dagen met prik kende ogen en schrapende kelen rond omdat door bijzondere at mosferische omstandigheden benzinedampen en industriegas- sen bleven hangen, wat zeld zaam scheen te zijn." "Interessant was het Instituut "Butanta", waar van slangen het gif wordt afgetapt om als serum te dienen bij een slan genbeet. Het centrum van Sao Paulo, waar we op een zon dagmorgen o.a. de wekelijkse hippiemarkt bezochten, is vol gebouwd met wolkenkrabbers en doet dan ook erg Noordame rikaans aan. Een bezoek aan de Atlantische stranden nabij de koffiehaven Santos, zoals Sao Vincente en Ilha do Porchat, was een welkome verademing." "Tussen Sao Paulo en Rio, Zuidamerika's twee grootste steden, rijden per dag slechts drie treinen, maar elk kwartier gaat er een bus, die we dan ook pakten. De afstand van 400-km werd in zes uur afgelegd. Rio vond ik één van de prachtigste steden die ik ooit zag. Bovenop de Corcovado met het gigan tische Christusbeeld en ook op de top van het "Suikerbrood" krijg je het mooiste overzicht van de unieke ligging tussen bergen, baaien en stranden, zo als het vermaarde Copacabana. Na Rio zochten we het iets noor delijker: naar Belo Horizonte in de staat Minas Gerais (wat al gemene mijnen betekent). Van hieruit trokken we naar Ouro Prêto, in oud-koloniaal Portu gese stijl gebouwd." "Door een relatie van mijn echtgenoot brachten we een be zoek aan de Volkswagenfabriek in Sao Bernardo do Campo, waar we, dankzij zyn bemidde ling, een nieuwe auto ter be schikking kregen om ook in de laatste twee weken van onze reis veel te kunnen zien. Met de auto trokken we door Zuid- Brazilië, o.a. naar Curitiba (Pa rana) en Blumenau (Santa Ca- tarina), waar we de fabrieken van Garcia S.A., een textiel- relatie van Miro B.V., trachtten te bezichtigen. We kwamen echter op een ongelegen tijdstip, omdat men net een fusie aan gegaan was met Artex, een an der groot textielconcern." "Via Florianopolis, de hoofd stad van de staat Santa Cata- rina kwamen we in Porto Alegre, de hoofdstad van de staat Rio Grande do Sul. Ver volgens door het binnenland over bijzonder slechte wegen door Zuidwest- en West-Bra- zilië. Bijzondere attrakties wa ren de watervallen van Iguagu en die van Sete Quedas, beide in de staat Parané. Ook waren we in het plaatsje Fóz do Iguagp op het drielandenpunt Brazilië/ Argentinië/Paraguay en natuur lijk maakten we van die ge legenheid gebruik om één mid dag in Paraguay door te bren gen. Het viel ons op dat de le vensstandaard hier aanzienlijk lager lag in vergelijking met Brazilië. Na Paraguay vertrok ken we weer naar Sao Paulo en was onze vakantie- èn huwe lijksreis ten einde. Het vliegtuig bracht ons via nachtelijke stops in Abidjan (Ivoorkust) en Mon rovia (Liberia) weer veilig in Nederland terug. Nog een tip tenslotte. Mocht u ooit van plan zijn naar Brazilië te gaan, ver wacht er dan weinig op het ge bied van oude cultuur en his torie. Maar bent u daarentegen een liefhebber van natuurschoon in alle mogelijke variëteiten, dan kunnen wij u dit land van harte aanbevelen."

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 9