Buurt-ZB's in Oost-Brabant miro 12 omzetstijging SIMON PRESTATIE TOUR: EERSTE ACHT S-DISCOUSTERS Simon groeide 30% Geen witte schuren Caissières kennen 600 prijzen De Simon-o-rganisatie is ge start met een nieuw type winkel, de „S-Discount". Op 31 oktober jl. werden in Oost-Brabant de eerste acht geopend, voornamelijk in en om Eindhoven in voor malige Etos-winkels. Som mige hiervan werden voor heen onder de naam Kodi gedreven. Hoofd Projectenbureau A. Bruinsma vertelt, dat Simon de Wit met de S-Discounters een nieuwe sector van het discount front betreedt, hiertoe geïnspi reerd door de opmerkelijke suc cessen van de Simonwinkels die sinds maart jl. een omzetgroei van 30% doormaakten. „De naam S-Discount moet bij het publiek overbrengen^ dat de prijzen bijzonder laag zijn. Dat wordt uiteraard niet bereikt door het beknibbelen op de kwaliteit van de produkten maar door alle overbodige kos ten te voorkomen en de wel noodzakelijke kosten tot een minimum te beperken. De in richting is daarom bepaald niet luxueus, maar de winkels ma ken wel een frisse en schone in druk, o.a. doordat de kleur wit de boventoon voert (dat is bo vendien in overeenstemming met de oude naam) en verder door een goede en juiste ver lichting." Met nadruk stelt de heer Bruins ma, dat de S-Discounters on danks hun eenvoud bepaald geen „witte schuren" zijn. „Voor efficiency is immers or delijkheid vereist. De verkoop geschiedt rechtstreeks uit de verpakking van de leverancier. Het assortiment bestaat uit maximaal 600 „probleemloze" artikelen; bijna alle „dry foods" met een uiterst kleine versgroep nl. melk, brood en aardappelen. Deze zijn uit een levensmidde lenzaak niet meer weg te den ken, ook al door de verdwijnen de huisbezorging. Maar geen groente, vlees eri diepvries, dus ook geen investering in dure koelapparatuur." Het verkoopoppervlak van ae eerste acht S-Discounters vari eert van 175 tot 500 m2. Aparte magazijnruimte is ér niet De winkel is tevens magazijn, het geen een bevoorradingsfrequen tie vereist van driemaal per week. De aanvoer geschiedt op pallets, die meestal zo in de winkel kunnen worden gezet. Ook alweer om kosten te be sparen is afgezien van het be- pryzen der artikelen; de prijs staat op de stellingen. Daarom moeten de caissières alle prijzen uit hun hoofd kennen hetgeen de doorstroming bij de kassa echter niet minder snel blykt te maken, terwyl fouten vrijwel niet voorkomen. Dit komt mede doordat in de S-Discount geen speciale aanbiedingen worden gedaan. De prijzen zijn vast en het assortiment is overzichte lijk. Volgens de heer Bruinsma is in het buitenland al gebleken, dat- zo'n klein assortiment vol doende is voor een om zijn lage prijzen en goede kwaliteit be kend staande zaak. „Op dat image mikken wij dan ook dui delijk. Wij werken met een zeer geringe marge, maar in een assortiment met hoge om- zetsnelheid, waardoor toch een behoorlijk rendement wordt bereikt." De acht S-Discount winkels zyn gevestigd in Eindhoven (St. Petrus Canisiuslaan 64. De Klercklaan 2 en Leenderweg 143), Son (Nieuwstraat 24) Ge- mert (Ridderplein 39-41), Uden (Pastoor Spicringstraat 9-11), Nuenen (Voirt 2b) en Valkens- waard (Corridor 10). Bij elk filiaal zijn minimaal 10 a 12 parkeerplaatsen aanwezig. Voor de onlangs uitgeschreven Simon Prestatie Tour is de belangstelling zó groot, dat in de tweede ronde een aantal extra prijzen aan het bestaande pakket werd toegevoegd. Ook blijkt uit het verloop van de wedstrijd dat de score in beoordelingspunten door de hoge inzet van de deelnemers enorm is gestegen. Voorts mag ook de omzetstijging zeer succesvol worden genoemd. Ten opzichte van de maand september, die als basismaand voor deze wedstrijd is ge hanteerd, is er gedurende de weken 43 en 44 een landelijk gemiddelde stijging waarneembaar van 12,1%. Van de mogelijkheid om "tips" in te zenden wordt veel gebruik Groep 3: gemaakt. Een aantal zeer spit se tips viel in de termen voor Groep 4: een beloning. Na de wedstrijd zullen ze op hun landelyke Groep 5: bruikbaarheid bekeken wor den. Groep 6: Groepswinnaars in de eerste Groep 7: ronde waren de volgende filia len: Groep 8; Groep 1: de Burg. Baumann- prnpn q. laan 144, Rotterdam p Groep 2: Voorthuizenstraat Groep 10: 196, Den Haag Generaal Cronjé- straat 16, Haarlem Euratomplein 1, Heemskerk Bosch en Lommer weg 269, Amsterdam Kennemerlaan 49, IJmuiden Laan van Nieuw Guinea 59-61, Utrecht Laan van Meerder- voort 141, Den Haag Raadhuisstraat 16, Koog a/d Zaan Zijlweg 96, Haarlem Groep 11: Javas'traat 75, Am sterdam Groep 12: Neptunusstraat 76, Scheveningen In het sprintklassement ronde II kwamen als winnaars uit de bus: Groep 1 Groep 2: Groep 3: Groep 4: Groep 5: Groep 6: Groep 7: Groep 8: Groep 9: Groep 10: Groep 11: Groep 12: Burg. de Vlugtlaan 166, Amsterdam Beukenweg 26, Am sterdam Langestraat 32, Amersfoort A-straat 2, Gronin- gen Bosch en Lommer weg 269, Amsterdam Jansstraat 18, Am- hem Laan van Nieuw Guinea 59-61, Utrecht Hoofdstraat 23, Veenendaal Schieweg 158, Rotterdam Markt 21, Gouda Javastraat 75, Amsterdam Neptunusstraat 76, Scheveningen Onze gelukwensen speciaal aan de filialen die in de groe pen 5, 7, 11 en 12 beide ronden wonnen! Illllllllflilll!!lllllii!lllllll!lllllllllllll(!lilllllllllllllllllllllllll!llllillllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllilillllllllll Helemaal in stijl met de op de wielersport geënte Pres tatie Tour '73 kreeg Simons adjunct-directeur en Hoofd Store Operations Th. van Duimen, die deze verkoop sprint organiseerde, van de wedstrijdcommissie een fraaie racefiets, waarvan hij hier in zijn kantoor aan de Westzijde spontaan de "zit" probeert. De autoloze zonda gen zijn voor de heer Van Duimen geen enkel pro bleem en 's maandagoch tends start hij elke nieuwe werkweek in topvorm llltlllllllillllillilllllllililllllllllllllltlllllllllllUlllllllllllllllllllllilllllllllllllllllinilllllllllHlllllllllllllltllllllllllllllllllIHflllllilllllllllllltlillHii

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 7