MIJLPAAL VOOR MIJLPAAL DE FABELTJES ZIJN DE WERELD UITMAAR De Fabers houden krant „en familie" Kamperen F amilieband pagina 4 Flitsen AH-supermart De heer H. P. Fiedler, hoofd kwaliteitsbeheer, P. B. Zwanen burg, was op 5 oktober j.l. 25 jaar bij ons werkzaam. De heer G. Oudega worstelt met het dichte knoopsgat. De heer J. Kamp, die reeds lang ziek is, bekend als bedrijfs leider in Zeist en Ermelo, was op 9 oktober jl. 40 jaar bij onze onderneming werkzaam. De heer J. W. Hekkert, werk voorschriften Produktiebedrijf Zaandam, was op 18 oktober j.l. 25 jaar bij ons werkzaam. Hij wordt hier gefeliciteerd door de heer P. C. Vink. Op 23 oktober j.l. vierde de heer Th. Post, bedrijfsleider van de Rijnstraat in Amsterdam, zijn 25-jarige jubileum. Bedrijfsleider W. van Leo met echtgenote en kinderen te midden van zijn team kort voor de opening van de supermarkt in Tegelen. Nog een paar maanden en het is weer zover. De Fabertjes- krant komt; het Fabertjeskamp komt. Wie denkt dat dit varianten zijn op het veelgeprezen voorbije tv-progrannna, heeft het mis; sterker nog, krant en kamp waren er al vèr voordat de frappante fabelachtigheden van Uilmans en de zijnen de aether in gingen. Fabertjeskrant en -kamp bete kenen zoveel als een familiereünie, ieder jaar opnieuw, al dertien jaren lang. En nog altijd zegt die hele grote Faber- familie: „Het is heel plezierig: wij hopen deze traditie nog lang voort te zetten". Woordvoerder is de heer J. Faber, bedrijfsleider ZB in Den Dolder. Hij, zijn vier broers en twee zusters besloten veertien jaar geleden om tenminste één keer per jaar bij elkaar te komen, omdat ze ver van elkaar af wonen en elkaar anders niet meer zouden zien. Omdat al die Fabers van Friese huize uit ras-kampeerders zijn, lag het voor de hand die reünie te laten plaatsvinden op een kampeerterrein. Voor het eerst gebeurde dat in 1960 in Ommen en in de daaropvolgende jaren in Hattum, Nunspeet, Vierhou ten, Bakkeveen, Otterloo, Hoen- derloo, Amsterdam, Eext, Groes- beek, Leeuwarden, Ootmarsum en Wapenveld. „In de eerste jaren", zegt de heer Faber, „leefde mijn moeder nog en zij vond het prachtig als ze de foto's van ons kamp zag. Toen zij overleden is, zijn we doorgegaan, omdat we elkaar anders niet meer zouden zien. Ja, niet begrafenissen..." -Zijn vrouw vult aan: „Ieder heeft zijn eigen gezin en dan kom je er niet gauw toe, elkaar op te zoeken. De Fabers wonen ver spreid in Hoofddorp, Groningen, Hoorn, Deventer, Haarlem, Emmen en wij dus in Den Dol der". De organisatie van de reünie, die altijd met de Pinksterdagen plaatsvindt, is ieder jaar in andere handen. Er is een rou leersysteem waarin iedereen meedraait. De organisator kiest de plaats van het kamp en zet de Fabertjeskrant in elkaar; een vier bladzijden tellend druk werkje, dat vermeldt waar de gebeurtenis plaatsvindt, hoe de omgeving is, wat de tarieven zijn en dergelijke bijzonder heden. Ongeveer een maand na het verschijnen van de krant, is er het kamp. „Die krant", zegt mevrouw Faber, „wordt wel steeds op dezelfde plaats ge drukt; één van de Fabers kan daar gemakkelijk voor zorgen. Na ontvangst van de krant bellen we de organisator of we komen en met hoeveel. Als iedereen verschijnt loöpt het aantal in de veertig en .-daarom Vele Fabertjes bijeende babies slapen. Op de bovenste rij derde van links de heer J. moet er tijdig kontakt opgeno men worden met de betreffende camping". Veertig lijkt veel, maar is het niet als blijkt dat ook de kin deren van de Fabers en de kinderen van de kinderen mee komen. Mevrouw Faber: „De kinderen zeggen wel eens 'voor mij hoeft het niet', ik geloof trouwens toch -dat de familie band bij jongeren wat losser is, maar over het geheel genomen zijn ze toch wel enthousiast. Het uitgangspunt is, dat iedereen komt, ziekte én andere speciale omstandigheden voorbehoudén". Voor andere kampeerders is het Faber, geheel links zijn zwager AH'r Gankema en tussen hen in mevrouw Faber uit Den altijd een ietwat vreemd gezicht de aankomst van de reünisten te aanschouwen. Het is een hele optocht en er wordt nogal uit bundig begroet en ook is het aardig te zien hoe die hele grote familie zich op die beide pink sterdagen rond de koffietafel schaart. Mevrouw Faber: „Kof fiedrinken doen we gezamenlijk, de rest van de dagen doet ieder- wat-ie wil, al wordt er veel ge zamenlijk gewandeld en gesport. Wat verboden is, is het praten over ziektes en nare toestanden. We babbelen bij en bijzondere dingen in het afgelopen jaar, zo als 25-jarige huwelijken, worden gevierd. Verjaardagen niet, dan bellen of schrijven we elkaar". Wat ook verboden is tijdens het Dolder. Op de tweede rij geheel links een Simonner, de heer W. Faber uit Groningen. Pinksterkamp is het praten over de zaak. We proberen dat af te houden, hoewel het niet altijd lukt. De heer Faber is AH'er, zijn broer Wil lem in Groningen is bedrijfs leider in een Simon SM en zijn zwager R. Gankema in Hoofd dorp is bl in een AH ZB. Dan wil het gesprekje nogal eens over zaken gaan. De albums van de heer en me vrouw Faber zijn rijkelijk ge vuld met foto's van al die jaren kamperen in familieverband. Volgend jaar komt er wéér een serie bij. Van welke plaats en van welk terrein is nog niet be kend. Dat staat allemaal in de Fabertjeskrant die vier a zes weken tevoren verschijnt.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 4