C.O.R.-allerlei Goede markt voor Grootverbruik Wijnproeven in Wassenaar Kienen Aanpakken Computer Besparingen Verse waar Toekomst Flitsen Ahold pagina 11 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllll De redactie van dit blad doet in elk nummer haar best u flitsend op de hoogte te houden van wat er aan nieuwigheidjes, aardig heidjes, wetenswaardighcidjcs, triestigheidjes en anderszins binnen het bedrijf te beleven valt. Een trouwe lezersgroep vormen de gepensioneerden. Soms, heel soms merkt de re dactie wel eens, dat de mensen die vaak zo lang bij AH hebben gewerkt ook na hun pensione ring nog alle aandacht hebben voor wat zich hier afspeelt. Hllllllllllllilllllllllllllllllflllllllllillllllllllllllillllillllllllllllllllllll Nu hebben de redactie ook be richten bereikt, dat het natuur lijk aardig is om op de hoogte te blijven van het wel en wee bij AH, maar dat het nog aar diger zou zijn als de gepensio neerde AH-ers een beetje meer van eikaars reilen en zeilen zouden afweten. Het zou niet nodig behoeven te zijn dat je elkaar direct na het pensioen uit het oog verliest, op misschien één uitstapje per jaar na. De heer J. van der Wolde uit Zaan dam bijvoorbeeld zou het erg waarderen als ook in de kolom men van Flitsen een tikkeltje werd bijgedragen aan de com municatie tussen hen die het bedrijf inmiddels hebben ver laten, zoals dat heet. De redactie zelf zal daar graag een steentje aan bijdragen door meteen een vaste plaats in te ruimen voor mededelingen die met name de gepensioneerden zullen interes- Speciaal t.b.v. dc gepensio neerden en leden van dc Personeels Vereniging A.H. Zaandam maken we bekend, dat de jaarlijkse kienavonden gehouden worden op vrijdag 14 december en donderdag 20 december in het O.G. Voor aanmeldingen, let s.v.p. op de publikatieborden. seren. Nog beter is het echter, als de zo meelevende oud-AH- ers zelf ook eens de pen ter hand nemen om hun vroegere colle ga's deelgenoot te maken van wat hen interesseert en bezig houdt. Op die manier kan nog eens worden benadrukt, dat ook deze abonnees zich geen „ver geten groep" behoeven te voelen. U zult dienen te zorgen dat het nieuws op de juiste plaats be kend wordt. Nieuws over uw hobby's, leuke vakanties of uit stapjes, die voor de anderen tips kunnen betekenen. Echter ook de berichten, als het u bekend is, dat het met een van de an dere gepensioneerden niet zo goed gaat. De praktijk levert het beste voorbeeld: Bij het uitstapje was o.m. niet aanwezig de heer P. Faifc «Hij - was samen met zijn vrouw op familiebezoek in Pretoria en stuurde ons een leuke kaart. Mevrouw Martens uit Breda had grootse plannen begin oktober haar kinderen in Australië en Nieuw-Zeeland te bezoeken, maar heeft daar voorlopig vanaf gezien wegens de wat labiele situatie in het Midden-Oosten. Wij hopen dat zij het alsnog spoedig kan realiseren. Op weg naar het jaarlijkse uit-: stapje werd de heer J. de Boer (filialen A'dam) niet goed. Op 29 september daaropvolgend ontvingen wij het bericht dat hij was overleden. Ook ontvin gen wij nog bericht van over lijden van: De heer M. W. Reijnhout 11-09-73, Filialen AH en HK Mevrouw J. Thuman-Wipper 17-09-73, Formosa Amsterdam De heer J. J. Kruiver 24-09-73, PB. Zaandam De heer L. Oremus 28-09-73, Adm. Controle Filialen De heer A. Maij 05-10-73, DC. Zaandam. Wij herinneren ons hen als pret tige collega's. Eventuele berichten verzoeken wij u te zenden aan AHOLD N.V., Postbus 33 te Zaandam, t.a.v. de heer A. Smout (917). De redactie is benieuwd naar de reacties. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Op 12 september en 9 ok tober kwam de C.O.R. bij een om de koffiekwestie te bespreken. Op 25 oktober vond de nor male 2 maandelijkse bijeen komst plaats. Besproken werden: De gang vanzaken in de werkmaatscha ppij en. Mutaties Integratie ETOS De aanpassing van de jeugd lonen, die vooral voor onze bedrijfstak zeer ingrijpend is. De samenstelling van een commissie voor* het herzien van het pensioenreglement. De opleiding von de O.R. leden in 1974, n.l. 2-Vs dag naar Bentveld en 2 Yz dag in retraite. De flitsen volgens de nieuwe formule. Het algemene verzoek was elk personeelslid een nummer met 12 pagina's te zenden, inclu sief AH SM en Simon/Miro nieuws. Het tijdschrift Idé als op volger van Allerhande. De re- aktie was gunstig. De Lita-winkels. De rente van het spaarfonds. De volgende vergadering is op 13 december 1973. De bij eenkomsten in 1974 zijn op 21 febr., 25 april (jaarverslag), 27 juni, 22 augustus, 24 oktober en 12 december. (vervolg van pag. l) Toen de raad van bestuur een maal overtuigd was van het feit dat hier een goede markt voor AH lag, is meteen beslo ten dat de zaken dan ook ste vig aangepakt moesten wor den. De buitendienst werd gestaag uitgebreid. En nu zijn er dan ook steeds meer zie kenhuizen, bejaardentehuizen vormingscentra, horecabedrijven enzovoort die overstappen op het uit duizenden artikelen be staande assortiment van AH Grootverbruik. "Wij hadden na- tuuïlijk een aantrekkelijk .uit gangspunt", doordat wij direct voor tnagazifhêfi en transport over dé know-how van onze zus termaatschappijen konden be schikken. Zo is er met name een nauwe samenwerking met de AH productiebedrijven. Over een paar maanden doet de Burrpiighs-computer zijn intre de bij Grootverbruik. Van die computer wordt vooral ver wacht dat ie streng de voorra den bewaakt: "Op het moment dat er een order binnenkomt is een koopdaad verricht. Dan kun je het niet maken 'nee' te ver kopen. Wij hebben geen buf fervoorraad zoals winkels heb ben. Een hoge servicegraad is voor ons vreselijk belangrijk Met de computer kunnen we da gelijks de voorraden bijhouden en bijtijds tekorten signaleren" De apparatuur die wordt aange schaft is er trouwens op bere kend, dat ook toekomstige ne venactiviteiten langs electroni- sche weg kunnen worden ge stuurd. De computer-kosten bedragen ongeveer het dubbele van de huidige administratie, maar daar staan besparingen tegen over: een verbeterde debiteu renbewaking, een betere voor radenbewaking waardoor on nodig kapitaalbeslag wordt voorkomen, en niet te vergeten een betere organisatie van het magazjjn: orders kunnen beter in de week worden gespreid, wat piekbelasting en leegloop tegengaat. Uitbreiding van de Grootver- bruik-activiteiten wordt in de eerste plaats gezocht in de rich ting van dagverse produkten: vlees en vleeswaren, zuivelpro- dukten, groenten en fruit, bak kerij produkten. Voor de eerste twee groepen wordt volgend jaar een proefopzet gemaakt. Voor dagvers doet zich bij zieken huizen en instellingen dezelfde trend voor als deze al enkele jaren geleden op gang gekomen is bij de kruidenierswaren: men wil af van de „losse" leveran ciers en contracten afsluiten met leveranciers die het totale pakket in huis hebben en nog gunstige voorwaarden hebben ook. Het gaat zelfs al zo ver, dat een aantal insteHingeri'zich wat de inkoop ïfetrëTt ^aafïeeh- sluit Ook de ontwikkeling van het fabrieksmatig vervaardigen van complete maaltijden wordt nauwgezet gevolgd. In de Ame rikaanse praktijk komt dat neer op een „centrale keuken" die aan tal van bedrijven bord- klare gerechten levert. „Mocht het hier zo ver komen dan wil len wij best overwegen of we daar toe moeten overgaan". Voorlopig heeft „Grootverbruik" de handen vol aan de verdere uitbouw van de huidige activiteiten. Het 15-jarig genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn heeft onlangs een vijftal proeve- rijen georganiseerd in Kasteel Oud-Wassenaar, mede mogelijk gemaakt door medewerking van het Franse huis „La Reine Pe- dauque", een leverancier van Albert Heijn. Uit de ongeveer 150 soorten ge nootschapswijnen was gekozen_ voor de Bourgognewijnen van het jaar 1970. De avonden werden ingeleid door de secretaris van het ge nootschap de heer A. G. ter Schure, waarna Wijnspecialiste mevrouw Wina Born en een ver tegenwoordiger van het huis „La Reine Pedauque", de heer Michel Dureault, een inleiding hielden over de te proeven wijnen Op de zes avonden heeft het ge nootschap kontakt kunnen leg gen met ca. 1500 van haar leden. Mede door de prachtige omge ving, feeërieke sfeer van Kasteel Oud-Wassenaar en goed team work, kan het genootschap te rugzien op zeer geslaagde avon den.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 11