Compagniescommandant werd Discount-specialist W. J. H. Leiker-ABL Miro-Maastricht LIMBURGSE FRIES Zilveren' Van Galen Kas® pagina 10 Flitsen Simon/Miro ÜSfftR Nieuwste VBM-vestiging: de moderne Nettomdrkt Eindhoven Jan Bulthuis (51) voert het bevel over Verbrumar en als zodanig commandeert hij een kleine staf en elf Nettomark ten in de slag aan het cash- en carryfront. Dat is een terminologie die wel past bij deze militair in hart en nieren, die ook nu nog regelmatig als reserve majoor op herhaling gaat. Hij was al compagniescom mandant geweest toen hij bij Simon de Wit in Gro ningen op de bakfiets stap te om het kruideniersvak te leren. Een opvallende loop baan dus, waar hij boeiend over kan vertellen. Wapenteiten Na'de JVÏulo in Assen moest hij als 16-'jarige meeverdienen om dat men het thuis (acht kinde ren) niet breed had. Het kan toorbaantje duurde maar een jaar; toen tékende Jan als vrij williger bij de mariniers. Een jaar later vocht hij bij de Rot terdamse Maasbruggen tegen de Duitsers. Ook in het vervolg van de oorlog bleef hij actief: eerst met het helpen van ge strande Amerikaanse piloten, later als lid van de KP-ploeg in Noord-Drente. Belangrijkste wapenfeit uit de oorlog: de overval op de gevangenis van Assen om dertig ter dood ver oordeelden te bevrijden. U kunt er het boek op nalezen. In 1952 kreeg de heer Bulthuis uit han den van koningin Juliana het Bronzen Kruis. Na zijn huwe lijk in 1945 bemiddelde Prins Bernhard om de overstap van marinier Bulthuis naar de in fanterie mogelijk te maken. Als officier te velde diende hij drie jaar in het toenmalige Neder- lands-Indië. In 1951 kwam de heer Bulthuis bij Simon de Wit terecht: "Ik leerde een. vriend van Simon- zelf kennen, maar kon nog geen krent van een rozijn onderschei den". Dat betekende onderop beginnen en intussen naar de J. BULTHUIS VBM-commandant kruideniersvakschool. Maar zo bracht hij het tot winkelchef. Zijn grote kans kwam in 1953: de zelfbedieningszaken waren in opmars, en hij kreeg opdracht in Engeland en Duitsland zijn licht op te steken. In 1967 sta ken de discounthouses de kop op en na een stage in Amerika werd de heer Bulthuis directeur van Verbrumar. Inmiddels be staat die tegenwoordige AH- dochtef uit elf Nettomarkten en elk jaar komen er wel één of twee bij. Tot voor kort zat het "hoofdkwartier" in een Amster damse kelder en de heer Bult huis moet kennelijk nog wen nen aan zijn riante kantoor aan de Zaandamse Westzijde. Over "zijn" mensen zegt hij: "Wij werken hier op basis van vertrouwen, de onderlinge ver standhouding is bijzonder goed." Hij verheelt niet erg lange dagen te maken. Mevrouw Bulthuis is daar in hun woning in een Edamse polder (de 3 kinderen zijn nog thuis) inmiddels wel aan gewend. "Had je maar met een ambtenaar moeten trouwen, zeg ik wel eens tegen haar", zo bekent de heer Bulthuis, maar de ondertoon is niet ernstig. In zijn vrije tijd (nou ja) hengelt, schaakt en bridget hij ("Ik heb m'n hengel altijd achterin de auto") en dit jaar is hij voor het eerst drie weken met vakantie geweest. "Als je maar plezier in je werk hebt raak je niet gauw over je toeren". Op 25 okt. j.l. was de heer J. G. van Galen, bedrijfsleider van het .filiaal Spreeuwenpark, Am sterdam, 25 jaar werkzaam bij Simon de Wit. Tot degenen die hem daarmee complimen teerden behoorden v.l.n.r. de heer M. de Ruyter, districts leider, mevrouw Th. M. van Galen-Dijkstra, de zoon des huizes Vincent van Galen, de jubilaris zelf, adjunct-directeur Th. van Duimen, hoofd Store Operations en de heer F. Tilroe, hoofd Personeelszaken Filialen. Daar kreeg hij begin augustus een telefonische uitnodiging om in Zaandam te komen praten met de directie. Een half uur later stond hij weer buiten, met de benoeming tot algemeen bedrijfsleider van de Miro te Maastricht op zak. Hij zou er de heer Hassink opvolgen, die in verband met zijn gezondheidstoestand een administratieve functie bin nen het AH-concern heeft gekregen. Sinds eind augustus mag de heer W. J. H. Leiker zich de jongste algemeen bedrijfsleider van de groeiende keten Mi- ro's noemen. Op zjjn 30e kan de heer Leiker al bogen op een respectabele ervaring in het grootwinkelbedrijf. Niet afkomstig uit een zakemnilieu werkte hij na een gedegen schoolvoorbereiding eerst bij het HEMA-concern, onderdeel van Bijenkorf Beheer N.V. In 1971 stapte hij over naar Albert Heijn, liep stage in de tweede Miro die toen in Maas tricht werd geopend en werd vervolgens Chef Diensten bij de Miro in Leèuwarden. De Fries W. J. H. Leiker kan in Nederlands zuidelijkste stad best aarden. "Toen ik voor het eerst in Maastricht kwam, waande ik me in het buitenland. De stad ademt de sfeer van de Zuide lijke Nederlanden ofwel het te genwoordige België, dat op zijn beurt weer Franse invloeden vertoont. Er komen m Maastricht veel Belgische kopers, die ook de weg weten te vinden naar het shopping-center Brusselsepoort, waarvan de Miro het belang rijkste onderdeel vormt. De Maastrichtse Miro moet het op nemen tegen enkele grote con currenten op Belgisch gebied, zo als de nederzetting van het Franse Carrefour-concem in Ro- court tussen Tongeren en Luik, maar die concurrentie kunnen we wel aan. Ook de Grand Bazar heeft onder de rook van Maas tricht grote, vergelijkbare wa renhuizen. maar ook daarmee kan Miro zich meten. Ik vind het gewoon een uitdaging om er in Maastricht iets van te maken. Samen met de nieuwe vestiging in Beek is Miro nu in Zuid-Lim burg wel bijzonder sterk verte genwoordigd." Jammer vindt de beer Leiker bet, dat de Maastrichtse Miro het moet stellen zender benzine station. Dat hoort cr gewoon bij. Wel wordt in de Maastrichtse Miro binnenkort een postagent schap geopend. Hier zyn geen moeilijkheden te verwachten, want de heer Leiker is al enige tijd beëdigd postagent. Hij moest wennen aan het feit, dat de Miro is ondergebracht in het deel van het shopping-center, dat twee verdiepingen telt. Dat ligt aan de heuvelachtige terrein- gesteldheid in nieuw-Maas- trichl, waardoor op beide ni veaus kan worden geparkeerd. Gelukkig hoeft het publiek niet meer, zoals in het eerste jaar na de opening, op elke verdieping apart af te rekenen. Dat werd bij de remodeling, medio oktober 1972, gestroomlijnd. Men kan nu alle aankopen naar keuze bij elk van de check-outs afrekenen. Mevrouw Leiker en dochter Esther zijn pa Leiker voor de vijfde maal gevolgd naar een nieuwe standplaats. Deze keer ging de verhuizing van het zei lersdorp Grouw naar Groot-Gen- hout in het Zuid-Limburgse heuvelland, dus opnieuw naar een forensengemeente. "Ik vind het ideaal om in de stad te werken en buiten te wonen, 's Avonds verwissel je de dyna miek van het bedrijf voor de W. J. H. LEIKER ABL en beëdigd post agent dorpse rust. Alleen mis ik het water hier heel erg, al is het landschap hier erg mooi." Wat dit laatste betreft kunnen we de heer Leiker troosten: niet ver van Groot-Genhout is in de buurt van Roermond een wa tersportcentrum in ontwikke ling ter grootte van. de Reéu- .wijkse plassen. Hij heeft kenne lijk nog geen tijd gehad om het te ontdekken.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 10