Miro-formule klopt met regeringseisen Werken in huize „Neeltje" ■hJL Lezende „pen" geeft Miro verkoopinformatie Reacties over nieuw hoofdkantoor Simon/Miro, vervolg van pagina 3 Efficiënt Bij elkaar Mooi kantoor m Jt - J Gezellig 4 Flitsen Simon/Miro Non-food. Miroman Clemens ontpopte zich tijdens de perso neelsbijeenkomst voor de ope ning van Beek als een rasechte „Limburgse buuteredner". Aan het slot van zijn oratie overhan digde hij algemeen-bedrijfsleider J. P. Verkuyl namens 175 Miro- medewerkers een fraaie lederen bureauset.. Vervolg van pagina 3 De heer C. Govers, lid van Miro's hoofddirectie, constateer de dat de eisen die de regering aan „perifere detailhandelsvesti gingen'' wil stellen praktisch parallel lopen met de situatie rondom Miro-Beek. Hier vinden we inderdaad een „evenwichtige samenhang met de aanwezige stedelijke struc tuur", „goede situering ten op zichte van de bestaande winkel voorzieningen", „goede aanslui ting op het hoofdwegennet", „voldoende parkeergelegenheid" en „aansluiting op het open baar vervoer". Vlak voor de opening besloot de regionale busonderneming EBAD om in haar traject Beek-Geleen een bus via het nieuwe koopcentrum, te leggen. De heer Govers constateerde dat het Beekse gemeentebestuur zich door zijn positieve instel ling tegenover Miro wel bijzon der progressief betoonde en sprak de verwachting uit, dat de verstandhouding met de plaatse lijke middenstand eveneens goed en wederzijds vruchtdragend zal zijn. Miro's algemeen-bedrijfsleider drs. J. P. Verkuyl werd gekozen tot voorzitter van de Coöpera tieve Vereniging Super Center Beek. waarin alle vestigingen van dit koopcentrum samenwer ken. De algemeen-bedrijfsleider van kttyl en dochtertje aan het front de Miro Beek met mevrouw Ver- van zijn enthousiaste team. De ondertekening van het con tract met NCR-Nederland. Zit tend links NCR-directeur J. Ho- gendoorn en de heer C. Govers, lid van Miro's hoofddirectie. Staand v.l.n.r. de heren P. So- mers van NCR, drs. F. J. H. Schuurman. Dienst Inventaris- benodigdheden Ahold en Th. J. Scholten, projectmanager Mi ro. Begin volgend jaar zullen op Miro's prijskaartjes van be paalde artikelgroepen, naast de gewone gegevens in cijfers, reeksen kleurige streepjes ver schijnen. Die zijn geen versie ring, maar een code voor het nieuwe stuks-infonnatie-sys- teem (SIS), dat bliksemsnel in lichtingen over verkochte arti kelen verstrekt aan de afdelin gen inkoop en verkoop. Die weten dan direct of een artikel al of niet goed loopt en kunnen daardoor nog slagvaardiger werken. De kleurstreepjes zijn onderdeel van een door de National Cash Register Company ontwikkeld systeem voor het vastleggen van gegevens. Evenals de cijfertjes ernaast geeft deze code artikel nummers, maat en prijs weer, maar dan elektronisch afleesbaar. Dat electronisch aflezen gebeurt op een centraal punt in het Dis tributiecentrum, waar alle geco deerde prijskaartjes, die de cais sières van verkochte artikelen hebben verwijderd, worden ver zameld. Met één handbeweging wordt de NCR-785 leesstift (niet groter dan 'n ballpoint) even over de codestreepjes bewogen en de zo afgelezen gegevens worden via een registratie-appa raat („terminal") op magneet band vastgelegd. Periodiek wor den die magneetbanden aange sloten op een computer, die de gegevens ordent en verwerkt. Uit die computer rollen dan kant-en-klaar rapporten voor de marketingmensen. NCR-Nederland paste het sys teem voor Miro geheel op onze behoeften aan. De introductie ervan wordt begeleid door een speciaal projectteam dat mede werkers die ermee te maken krij gen tijdig de nodige informatie zal verstrekken. De heer F. Tilroe. hoofd perso neelszaken filialen, laat zich in soortgelijke geest uit„Je moet proberen een persoonlijke noot te geven aan de ruimten. Toen ik bij de verhuizing bin nenkwam was mijn eerste ge dachte: „Dat is prachtig, dat is fijn, dat is het." Ik voelde mij meteen thuis, op diverse gron den: een bepaalde intimiteit van het gebouw, de voor de mensen aangename sfeer en het feit, dat kosten noch moeite is gespaard om efficiënt werken mogelijk te maken. Ik ben eigenlijk gekomen uit een omgeving waar vele jaren niets aan was gedaan. Hier is een sfeer, die de kwaliteit en de pro- dukliviteit van het werk ten goe de komt. Mijn kamer probeer ik zodanig te doen zijn, dat de mensen zich er op hun gemak voelen, dat zij er ook iets van hun eigen omgeving in terugvin den. Verder vind ik belangrijk, dat je in de kantine andere men sen van het bedrijf kunt ontmoe ten, mensen die je vroeger alleen via de telefoon kende." De heer M. C. Baijens, hoofd merchandisingbureau Simon/Mi ro, komt van de 11e etage van het AH-hoofdkantoor. Zijn me ning: „Het bevalt me hier prima. Mej. M. van Rossem van afd. Personeelszaken Simon de Wit komt van een kantoor aan de Parkstraat. Zij zegt: „Dit is een fantastisch mooi kantoor. Voor al het betere sanitair is mij op gevallen. Dat het vroeger anders was, daar stond je niet bij stil, maar nu heb ik de verschillen kunnen constateren. Dat komt neer op een „prettige verbete ring". De aankleding van de ruimten moet je zelf doen. Het is leuk dat het daardoor moge lijk is in je werkruimte een eigen sfeer te scheppen." M. C. Baijens Het is wat intiemer, gezelliger, bovendien ook een mooi ge bouw. Je leeft wat meer bij „de mensen". Je hoort de torenklok luiden, je ziet de regen kletteren. Op het Ankersmidplein kwam je, wat overdreven gezegd, na een dag werken weer buiten met de constatering „Het is zeker warm geweest vandaag." Je merkte daar „in de hoogte" niet zo veel van. Een voordeel vind ik hier, dat de mensen die bij el kaar horen ook bij elkaar zitten. Simon/Miro in één pand bevor dert volgens mij ook de snelle integratie binnen deze maat schappij. Ik zie eigenlijk maar één nadeel, maar dat geldt vrij wel uitsluitend voor mijn afde ling: we zitten wat verder weg van de computer, maar over dat probleem is overigens wel heen te komen." Mening van de heer J. G. Kos terman van het Projectenbureau: „Een veel beter kantoor dan wij vroeger hadden. Het uitzicht is fantastisch (als je niets te doen hebt, maar dat komt zo weinig voor!). De inrichting is bijzonder leuk. Onze afdeling had alleen wat groter moeten zijn, w ant we beginnen nu al met ruimtegebrek te kampen te krijgen." Receptionist D. Vrugt komt van het Ahold-hoofdkantoor. Zijn mening over „Neeltje": „Op het HK had ik wisseldiensten met enige collega's. Hier zit ik in dagdienst als enige receptionist. Dat bevalt mij wel. Ik vind het een gezellig kantoor. Om zo te zeggen heb ik mij de eerste we ken best geamuseerd. Het zorgen voor een vlotte toe lating van bezoekers op de par keerplaats moest eerst wel wen nen, maar dat loopt ook uitste kend. Ik hoop hier nog lang te kunnen werken." D. Vrugt v. Rossem

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 8