Experiment nu vaste gewoonte Winkelen met 'n plankje Service-aktie: een kwestie van 'Sisteem' Waarde bonnen 30 méér omzet Valkenburg: NIEUWTJES OVER VOEDING, PPS EN 'OPEN CODE' Lita's open in Den Haag en Utrecht Positieve reactie 9000 folders Tevreden Het „plankje", waar alles bij het kopen in een Lita om draait. Rechtstreeks uit het magazijn worden de gekochte goederen via een lopende band richting-klant gedirigeerd. De nieuwe loot aan de A.H.- boom, de Lita, blijkt gezien de publieke belangstelling bijzon der levensvatbaar. Dit geldt zowel voor de Lita die 5 okto ber in Den Haag open ging als voor die welke 11 oktober in Utrecht werd geopend. In Utrecht liep het de eerste koopavond zó vol dat de zaak bijna voor nieuwe kooplustigen moest worden gesloten. Hiermee heeft A.H. voor de klant een nieuwe koopmetho de geïntroduceerd, die het mogelijk maakt de consument een produkt te bieden dat minimaal 10%, maar gemid deld 20-30% goedkoper is dan de conventionele metho des toelaten. Bij het Lita-sysicem besluit de klant in een showroom waar 2000 verschillende duurzame goederen zijn geëtaleerd, welke aankopen hij wil doen. Aan de receptie worden de artikelen van zijn keuze hem rechtstreeks uit het magazijn geleverd. „Winke len met een plankje" heet deze nieuwe manier van boodschap pen doen, die mogelijk in de verkoop van „dure" artikelen een even grote omwenteling zal veroorzaken als de supermart destijds in de levensmiddelen- sfeer heeft gedaan. Zie verder pagina 5 Een paar .belangrijke nieuwtjes: Iedereen zal inmiddels wel hebben gemerkt, dat kort gele den het losse winkelmateriaal dat betrekking had op onze in formatie over voedingswaarden uit de filialen is verdwenen. Daarvoor in de plaats is het overzichtelijke boekje „Gezond en Lekker Eten" in de winkels gekomen, dat de klanten voor 1,75 gulden kunnen kopen en dat wat overzichtelijker infor matie over voedingswaarden geeft. Tweede nieuwtje: Als eerste supermartbedrijf in Nederland gaat AH d.m.v. de computer de prijzen per standaardhoe- veelheid op de schappen aan brengen. Van de prijsberekening per standaardhoeveelheid én van de voorlichting over voedingswaar den, én van het nieuwe systeem van open coderingen (het aan geven van de uiterste verkoop datum van een artikel, gekom- bineerd met het aangeven van het aantal houdbaarheidsdagen) zijn de proefperioden voorbij. Het publiek reageerde zó posi tief, dat we er niet alleen mee doorgaan, maar alle drie de sys temen zelfs ietwat gaan uitbrei den en vervolmaken. Dat geldt bijvoorbeeld voor on ze informatie over voedings waarden. Tot nu toe deden we dat met 64 produkten. In het nieuwe boekje „Gezond en Lek ker Eten" wordt ons informatie systeem uitgebreid tot pak-weg tweehonderd artikelen. Boven dien komen wij nu tegemoet aan de wens van een groot deel van de klanten door in onze voor lichting niet meer zonder meer te praten over 'vetgehalte' in de artikelen. We gaan dat vetgehal te in het vervolg splitsen in ver zadigde vetzuren en in meervou dige onverzadigde vetzuren, waarvan linolzuur het belang rijkste is. Nadat wij in mei begonnen wa ren met het geven van informa tie over de voedingswaarden in een aantal produkten brak er een lawine van reakties los. Alle berichten erover in de pers wa ren positief. Op aanvragen van klanten en instituten zijn maar liefst meer dan 9.000 folders verstuurd. Bovendien hebben wij bij het publiek een enquête ge houden waaruit bleek dat 80% van de mensen het erg belang rijk vindt dat een levensmidde- lenbedrijf informatie geeft over voedingswaarden. Zie verder pagina 6 Personeelsblad AH SM B.V., oplaag 18.500, verschijnt 10 x per jaar, 30e jaargang no. 8, oktober 1973 „Reinheid en vriendelijkheid vallen mee" De service-aktie is voorbij. Het zes weken durende onderzoek naar AH als Gastvrij-huis (of niet) is afgesloten; de BL's weten wel hoe het in eigen filiaal is afgelopen, maar een totaalbeeld is bij het verschijnen van deze krant nog niet te geven. Afgaande op berichten aan het einde van de vijfde week van de aktie kan rustig worden gesteld, dat het met de reinheid en vriendelijkheid in de filialen best meevalt. Tenminste zo luidt de gevolgtrekking van enige enquêtrices die Flitsen op zijn beurt geënquêteerd heeft. Bijna driehonderd enquêtrices namen aan het onderzoek deel, allemaal huisvrouwen die in op dracht van het bureau Sisteem in Amsterdam (dat een hele etage voor de aktie had ingericht, zie foto) hun werk deden. De erva ringen van vier van zijn hier kort geboekstaafd, wel vier enquêtri ces die ettelijke filialen hebben bezocht. Mevrouw T. H. Mulder uit Gro ningen, die AH's Gastvrijheid in Groningen en Drente peilde, zegt: „Ik ben tevreden over AH, ik heb niet anders dan schone winkels aangetroffen en het per soneel is de vriendelijkheid zel ve. Je moet natuurlijk zelf ook vriendelijk zijn en iets niet op snauwerige toon vragen". Over de gesprekjes met de klanten vertelt ze: „Volgens de klanten kan het niet beter, de meesten zeiden trouwens dat ze er anders niet zouden kopen". Eén ietwat nare ervaring was er. „In een be paald filiaal werd gedacht dat de vrouw voor mij bij de kassa en- quêtrice was, nou die werd op het overdrevene af geholpen bij het inpakken en wegbrengen van de boodschappen. Dom genoeg zeiden ze tegen mij ook nog dat ze zich in de persoon vergist hadden". Over het geheel geno men echter niets dan lof". De gebruikelijke waarde bonnen van 25 die zo als bekend al geruime tijd besteedbaar zijn in de supermarts en bij Simon en Miro, kunnen voortaan ook in een Lita van pas komen. Het Bureau Sisteem in Amsterdam betoonde zich een gastvrij huis voor de coördinatie van „Gastvrij Huis": een hele etage stond in het teken van de aktie. Soortgelijke ervaringen had me vrouw F. G. J. Hoogakker uit Nijmegen die filialen in Gelder land, Noord-Limburg en Brabant bezocht. „Erg netjes was het overal en de mensen waren be hulpzaam en vriendelijk. De versheidscode had een ruime marge. Ik had trouwens niet an ders verwacht, ik ben zelf ook huisvrouw en koop al jaren bij AH". Ook zij had één vervelen de ervaring, in een slordig aan doend filiaal klopte de prijs in de winkel niet met die op het aanplakbiljet, „maar ach," zegt ze, „een vergissing kan gebeuren en die slordigheid was bij het tweede bezoek al een stuk min der". Zie verder pag. 6 „Druk? Een heksenketel was het". J)e heer J. A. Roukens, bedrijfsleider ZB Valkenburg, kijkt terug op hét seizoen. Wie deze Limburgse toeristische trekpleister uit ervaring kent, weet hoe mudjevol het er in het vakantieseizoen is en weet dan misschien ook hoe enorm de toeloop van al die toeristen is op de winkels om in de dagelijkse levensbehoeften te voorzien. Kernpunt voor de heer Roukens is (allicht) nog de 30% méér-omzet in die meer dan volle weken, die stereotiep waren voor de zo mer van 1973. Zie verder pagina 6

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 3