AH-Reizen: volwassen ,Onze gasten zitten er warmpjes bij' Spaarfonds Albert Heijn Fiat voor AC's in Stroe en Oosterhout GASTVROUW, VRAAGBAAK. ANNEKE BAKKER: 2 Flitsen/Ahold AH's reisbalie bemand: General-manager C. Pieters (uiterst links) met een aantal van zijn medewerkers, met beide benen op de grond. Wellicht door die ook figuurlijk op te vatten instelling, neemt het aantal activiteiten dat men er eendrachtig verzet een steeds hogere vlucht. Vervolg van pagina 1 Het speciale Winterreisboek telt 50 pagina's vol verrassingen, waaronder exclusief voor Ne derland een droomreis naar de Seychellen, een tropenparadijs in de lauwe Indische Oceaan. Zeventien dagen voor 2395 gul den. Gloednieuw zijn ook de West- Afrika-cruises met de witte „Finn-partner", een drijvend klassehotel, dat een vorstelijke ontdekkingstocht langs Afrika's warme kusten maakt. U vliegt naar Teneriffe en slaat vandaar 14 kostelijke dagen uw zee-slag. En dan kan al vanaf 1345 gul den. Uiteraard zijn deze winter ook de populaire Kenia-safari's ge prolongeerd en zelfs uitgebreid. Een steeds belangrijker plaats in het AH-reispakket nemen de Transtrek-tochten in. Daarnaast zijn er de handwarme gouden ouwen: overwinteren op de Canarische eilanden, waar u gegarandeerd de zomer ook en tert als de R in de maand is. U kunt ook voortijdig de zomer enteren aan de veelbezongen Costa del Sol, Costa Blanca en op Mallorca, waar Albert Heijn de beste appartementen en bun galows op logeplaatsen heeft ge reserveerd. Nieuw zijn de Toptrips, korte tussendoortjes naar gewilde be stemmingen, Mallorca, Londen, Parijs, Wenen, Nice en Istan bul. Topplezier voor lage prij zen. En binnen eigen grenzen biedt het AH-Winterboek een uitge lezen rieleksvakantie in het com fortabele recreatieoord Klein Vink in Arcen bij Limburg. Op een landgoed van 180 hectaren puur natuur staat uw luxe bun galow klaar. En dan de toppers van 1974. Albert Heijn brengt daarmee de wereld onder handbereik: zes tien dagen West-Indiië. Vliegen, varen, ontdekken. Kies: Curasao, Aruba of Bonaire en Suriname. Grandioos nieuws van het wes telijk front voor nog geen 2000 gulden. Op de zonzekere Balen- ren zijn de bestemmingen ook uitgebreid: naast Mallorca staan nu ook de eilanden Ibiza en Menorca op het AH-program- ma. Transtrek-tochten worden in Ahold N.V. Oplaag 27.500 Verschijnt lOx per jaar 30e jaargang no. 8 Oktober 1973 Hoofdredactie Afd. Public Relations adres: Ankersmidplein 2, Zaandam Tel. 075 - 59 30 26 en 59 22 20 Kamers 1719 en 1606 1974 niet alleen gemaakt naar Noord-Afrika maar ook naar Griekenland, Turkije, Sardinië, de Poolcirkel, het fjordengebied van Noorwegen en Klein-Azië. Vorig jaar werd door AH reeds als proef een aantal geheel ver zorgde touringcar-reizen georga niseerd. Deze wijze van vakan- tievieren sloeg zo aan, dat besloten is om voor 1974 het aantal reismogelijkheden per mo derne, luxe bus verder uit te breiden. Albert Heijn Reizen heeft ook in 1974 een ambitieus Amerika/ Canada-programma. Zeventig speciale charters zullen een vei lige luchtbrug slaan tussen oude en nieuwe wereld. Om de keuze in dit overweldi gend reisaanbod te vergemakke lijken brengt Albert Heijn Reizen ditmaal drie aparte gidsen op de reismarkt: 1. Vlieg- en touringcarreizen. 2. Auto-reizen naar 80 bestem mingen binnen een straal van 1500 kilometer van Amsterdam. Pensions, hotels, vakantiehuizen, bungalows, appartementen en stacaravans onder meer in Duits land, Nederland, Italië, Zwitser land, Oostenrijk en Joegoslavië. 3. Een Transtrek-gids. „In het derde jaar van ons suc cesvolle bestaan", zegt manager Pieters, „bieden wij de kritische consument een vakantiepakket, dat groter en beter is dan ooit tevoren. Zonder overdrijving kan gezegd worden, dat Albert Heijn Reizen in 1974 vrijwel alle va- kantiewensen moeiteloos moge lijk zal maken." Op verzoek van de C.O.R. volgt bier een overzicht van de rentetoeslag, welke u kunt verkrijgen door bij het Spaar fonds Albert Heijn te sparen. U kunt dit spaarfonds als een gewone spaarbank beschou wen, zij het dat alleen ge spaard kan worden door per soneelsleden van het concern Albert Heijn. Onze spaarbank of spaarfonds geeft aan de inleggers: a. een normale rentevergoe ding van 4,55%. Dit percen tage is gebaseerd op 26 twee wekelijkse tijdvakken van 0,175%. b. Een extra rentevergoeding, de depositorente. Deze wordt gegeven over de laagste stand in een kalenderjaar vermin derd met 3800,Het per centage van deze rente hangt af van het verloop van de al gemene rentevoet. Over 1971 was de depositorente 1,67% en over 1972 nihil. Het per centage over 1973 is uiteraard nog niet bekend, maar zal vermoedelijk ca. 1,5% zijn. Beide rentevergoedingen wor den aan het eind van het jaar bijgeschreven. Op deze rentebedragen wordt geen loonbelasting ingehou den, wel dient u deze bedra gen te vermelden als rente spaarbanken e.d. bij aangif te van de inkomstenbelasting. Voorts geeft Albert Heijn N.V. (Nu Ahold N.V.) en niet de Stichting Spaarfonds Albert Heijn als winstdeling een toeslag op de gewone rente. Deze rentetoeslag hangt af van de hoogte van het divi dend en wordt gegeven op 30 juni over het rentebedrag van de 31ste december daaraan voorafgaand. In 1972-1973 was de toeslag 320% tot een maximum van 500,—. Deze rentetoeslag is loon in de zin van de wet en er moet derhalve loonbelasting inge houden worden. Het bedrag wordt opgenomen in het fis cale loon en behoeft derhalve niet op het aangiftebiljet van de inkomstenbelasting te wor den vermeld. Er is echter een mogelijkheid om het bedrag van de rentetoeslag belasting vrij in handen te krijgen, door deel te nemen aan de z.g. winstdelingsspaarregeling. In dat geval wordt de rente toeslag geboekt op een bij zondere rekening, welke 7 jaar geblokkeerd blijft. Hel geblokkeerde geld, dat u fis caal vrij hebt ontvangen, wordt voor aflossing op hy pothecaire leningen, aankoop van woningen en bij huwelijk. Vervolg van pagina 1 Die test had betrekking op de vergelijkbare restaurants in Lei derdorp en Reeuwijk, waarbij de laatste met alleen self-service bij de eerste achter bleef, maar na invoering van de combinatie met een eethuisje de achterstand inliep. Ook in Sevenum (van nu af het prototype van de AC-weg- restaurants), dat toch nier aan een drukke weg ligt, blijkt de combinatie-formule positief te werken. De heer Hermanides is bijzon der gelukkig met de lang verbei de toestemming van Rijkswater staat voor een wegrestaurant bij Stroe. Jarenlang heeft AH met deze rijksdienst onderhandeld. Nu kan het dan toch binnen een jaar zover zijn. Inmiddels is op aandringen van Staatsbosbeheer de omvang van dit restaurant te ruggebracht, maar het vergt nog altijd een investering van onge veer 2,5 miljoen. Minder kost baar wordt de nieuwe vestiging in Oosterhout, maar dat AC-res- taurant komt dan ook niet pal aan de weg te liggen, zodat o.a. de tunnelkosten worden be spaard. Erg kostbaar daarentegen wordt de vestiging in België: f 5,4 mil joen. De Belgische overheid heeft namelijk als eis gesteld, dat er bij het restaurant een mo tel komt, terwijl AH er zelf nog een chauffeurs-café bij gaat zetten. Dit project wordt uitge voerd in samenwerking met Bel gian Shell, met welke maatschap pij nog meer plannetjes voor België worden uitgebroed. De heer Hermanides is er ove rigens bijzonder over te spreken, dat er nu ook definitief verbe tering komt in de aanduiding van wegrestaurants. Rijkswater staat heeft het lang tegengehou den, maar nu zal de gewenste R-aanduiding zelfs in de officiële ANWB-bewegwijzering worden opgenomen. Zijn er verder nog toekomst plannen? De heer Hermanides: „Het motel in Heverlee is voor ons het eerste, maar misschien dat we er op grotere schaal mee door kunnen gaan. En als hij nog eens nagaat wat de konsekwenties zijn op finan cieel gebied, trekt hij bedacht zaam aan zijn sigaar en zegt: „We zullen het toch met kopjes koffie van een gulden terug moe ten verdienen'. Anneke Bakker in „werkplunje" op Mallorca Gastvrouw, vraagbaak, klaag muur vóór AH-reizigers: An neke Bakker, razend enthou siaste hostess, die dit jaar haar succesvolle vuurdoop in reis- land heeft gekregen. Zonnig Mallorca was in de afgelopen maanden haar werkterrein en achteraf de balans opmakend van haar ervaringen kan ze melden: „De gasten, die ik on der mijn hoede heb gehad wa ren zonder enige uitzonderin gen fijne, gezéllige vakantie gangers. Ik had natuurlijk van het hostess-beroep een bepaal de voorstelling en in de prak tijk is gebleken, dat die wat mij betreft niet te optimistisch is geweest. Het is heerlijk om te mogen werken voor mensen, die hun kw ade muts thuis heb ben gelaten en met louter zon nige gedachten in hun apparte ment of bungalow aankomen. Nu was het op Mallorca ook erg moeilijk om een reële klacht te produceren, want alles klopte tot in de puntjes. De beschrijvin gen van de appartementen in dez* reisgids waren eerder te be scheiden dan te overdreven. De gasten kregen wat ze verwacht hadden en vaak nog meer. Onder zulke omstandigheden kan het voor een hostess alleen maar plezierig werken zijn. Anneke Bakker, 24-jarige Zaan- se uit Bovenkarspel, heeft haar functie van gastvrouw een ge degen basis gegeven. Ze werkte onder meer één opwindend jaar als gids op een Amsterdamse Rondvaartboot („ontzettend leuk werk. Ik heb onder meer de Poppeys, gouverneur Rockefeller en de kleinzoon van Churchill onder mijn passagiers gehad"), maakte reserveringen voor het hoofdstedelijke hotel Krasnapols- ky en ging aan een High-school in het Amerikaanse Californië op de Engelse toer. Dit jaar werd zij ingelijfd bij het keurkorps van AH-gastvrouwen en deze delicate job beschouwt ze voorlopig als een prettig eind station in haar carrière: „Ik vind het fijn om het mensen naar de zin te maken, om ze in een vreemde omgeving op hun ge mak te stellen en hun met raad en daad bij te staan. Voor mij mag dit avontuur nog jaren du ren". Anneke kan wat dat betreft ge rust zijn: voor Albert Heijn Rei zen mag het ook.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 2