Reünie Berg en Bos (fêouhc ^JlenL ^Jheo wham mm! PB Tilburg biedt perspectieven tel hamp-óter Waarborg Ook voor derden Jeugdige AH-ers vertellen ditmaal in deze rubriek wat hen bezig houdt. Interessant en minder interessant, maar wel leuk. En goed om te lezen. Recht voor z'n raap. De „hope" van AH aan het woord. We hebben het plan om ze wat vaker dan deze ene keer aan het woord te laten. iro voe oernooi waó zeól 8 Flitsen/Ahold Vervolg van pagina 7 en maanden lang. Tot nagenoeg al het gevallen hout was gezaagd, bij elkaar dank zij de enorme inzet van vele naamloze vrijwil ligers mannen, vrouwen en kinderen, die samen meer dan 10.000 stammen schilden in 10.400 man- (en vrouw-) uren. hetgeen niet minder dan 1200 mandagen zijn. Zaterdag 15 september zijn de vrijwilligers, die de heer Bouman nog „achterhalen" kon, op een heel bijzondere manier de gast van de gemeente geweest. Het werd een geweldige reünie van witschillers in Berg en Bos, rond om de kampvuren met een show van boerendansers en vlees aan 't spit. De idee...? Samen uit gebroed met bedrijfsleider C. Vernooij van Albert's Corner Beekbergen. De heer Bouman kunnen lezen). De heer Bouman na de grandioze garden-party der bomenschillers tegen journa listen: „U hebt er geen idee van wat mensen samen op basis van vrijwilligheid voor elkaar krijgen!" Vervolg van pagina 7 holen trots onthulde hij dat de jaarlijkse omzet van de produk tiebedrijven Zaandam, Zwa nenburg en Wijhe inmiddels meer dan 200 miljoen be draagt. Dus nog uitgezonderd die van Tilburg. De heer Heijn maakte vervol gens duidelijk dat AH met eigen produktiebedrijven is begonnen ter ondersteuning van de ont wikkeling van de filialen, waar bij de volgende voordelen voor op stonden: ontwikkeling van het eigen assortiment: de moge lijkheid om een eigen merk te voeren: uniforme kwaliteit: het benutten van prijsvoordelen op ingekochte grondstoffen: be scherming tegen monopolistische leveranciers en het benutten van het eigen distributiesysteem. Deze ingebouwde faciliteiten maken dat het hebben van eigen produktiebedrijven de noodzake lijke flexibiliteit waarborgt, al dus de heer Heijn. De nieuwe vestiging in Tilburg biedt de mo gelijkheid de produktie-capaci- teit van koek. biscuit en banket met 20 tot 30 procent uit te breiden. Een ingrijpende wijzi ging is aangekondigd van het tot nu toe gevoerde bedrijfsbeleid op het gebied van produktie. In het verleden was dit volledig af gestemd op leveringen binnen het concern, waarbij het assorti ment tot stand kwam via de marketing van eigen detailbedrij- ven. Zeer onlangs is het besluit af gekomen van de raad van be stuur om de produktiebedrijven een ruimere armslag te geven. Zo wordt er een afdeling com merciële ontwikkeling opgericht, die zich intensief gaat bezig hou den met marketing en met het zoeken van nieuwe afnemers, buiten het concern. De gedachte achter deze ontwikkeling is, dat het voor de eigen detailbedrijven kostprijsverlagend zou kunnen werken als de niet benutte capa citeit van PB's aan „derden" wordt geleverd. Deze afnemers worden ge zocht in die kringen in binnen- en buitenland, die qua opzet ge lijk zijn aan degenen aan wie tot nog toe wordt geleverd, zo ver klaarde de heer Heijn. Naast dit nieuws dat een extra accent gaf aan de opening van dit nieuwe pb, zou een terugblik onvolledig zijn, wanneer niet werd herin nerd aan de originele openings stunt. Deze is van begin tot eind door de eigen medewerkers van het pb gerealiseerd. Toen burge meester Becht ten aanschouwe van een paar honderd genodig den in de kantine staanplaat sen waren onvermijdelijk bereidwillig een knop indrukte, kwam er een lopende band in beweging. Met daarop.... een „greep uit het assortiment: een speciaal voor deze gelegenheid gebakken taart van wel 1,6 me ter lengte een plaatselijk kin dertehuis is er mee verrast en niet te vergeten twee „broodjes smerende beertjes". Dit alles ontrolde zich op de luid galmen de tonen van het aan dit tweetal gewijde bekende gelijknamige liedje. Een donderend applaus was de reactie. Terecht. Mies zou ze met haar voorbije „een van de acht" niet hebben geë venaard, daar in Tilburg. Bouke Sjoerds (18) is inder daad Fries van geboorte. Hij zegt dan ook regelrecht waar het op staat. Friese gewoonte. „Ik vind ook, dat er te veel op je kleding en op je haar ge let wordt. Eigenlijk moet je iedere dag in je netste pak ver schijnen, terwijl de doorsnee klant toch heus wel weet hoe jongeren zich kleden. Een beet je vlot, bedoel ik. Hetzelfde geldt eigenlijk voor je haar. Ook is het wel eens moeilijk om als 18-jarig personeels-assis- tent een winkelmeisje van 22 en een winkeljuffrouw van 30 aan het werk te houden, zoals de baas dat dan noemt. Er zou eens over gepraat moeten wor- lemaal zelf zo'n beetje in Am sterdam". Henk lacht wat ver legen. Hij doet zijn best maar hij kan niks vinden wat hem nou dwars zit. Hoewel: „Als ze in Tilburg weer onze bestelling gaan laden, mis schien zouden ze de volgende keer de chips niet onder maar bovenop willen leggen. Laat ze anders meteen maar een doos aardappelpuree meegeven", gekscheert Henk, die zijn vrije tijd doorgaans aanwendt op aloude Amsterdamse wijze: „Een pilsje kopen met wat vrienden". den. Maar ook praten is dikwijls moeilijk. Neem nou de maan dagmorgen. Dan heb je elkaar toch wel eens wat te vertellen, niet, want dan worden de rek ken niet met verstand bijgevuld zegt de chef. Jammer eigen lijk. Nou je het toch vraagt", zegt Bouke, die in zijn vrije tijd vogelwachter is in de meeu wenkolonie Schellinkhout bij Venhuizen, „dat milieubewust zijn van Albert Heijn valt me de laatste tijd nogal tegen. Het wc- papier zat vroeger met rollen van vier in een papieren ver pakking. Dat is nu weer gedeel telijk plastic geworden. Het zelfde geldt voor de jamdozen en ga zo maar door. Een goed punt is daarentegen de verpak king van de vleeswaren. Die zit nu in plastic bakken, die steeds teruggaan en worden bijgevuld. Da's beter werk". We gokken, want als we Henk Verhage (18) even hebben ge sproken, lokaliseren wij zijn vrolijke tongval in Amsterdam. Het kan natuurlijk niet missen: Henk werkt in de ZB aan de Rozengracht Te Mokum. Waar problemen, zo ze er al zijn, op „jofele" wijze worden afge daan. „Joh, al sla je me dood, ik zou het niet weten. Het be valt me hier allemaal prima. En ik geloof niet dat ik wat op of aan te merken heb. !k heb een fijne chef en als die met zijn vrouwtje een keer uit wil, nou dan past Henk op de kleine. Geen punt. Wij regelen dat al- Een goed genomen vrije trap, een wankelend „muurtje" en een attente keeper: een spel moment uit de voetbalwedstrijd Miro VlissingenMiro Purme- rend, door de eerste met 10 gewonnen. De wedstrijd was een onderdeel van het dit jaar voor het eerst georganiseerde Miro voetbaltoernooi, waarin teams van de Miro's Assen, Leeuwarden, Nijmegen, Purme- rend en Vlissingen elkaar op de sportvelden van Zeeland Sport in Vlissingen bestreden om de door de direktie beschikbaar gestelde wisselcup. Het werd voor de vele met spandoeken, ratels, toeters en bellen uitge ruste supporters een aantrek kelijk toernooi, waarbij het team uit Nijmegen het sterkste bleek. Ook Theo Berkhout (21) werkt in de hoofdstad, in de ZB aan de Stadionweg. Hij vertelt blij te zijn met zijn „progressieve bedrijfsleider", die hem „lekker vrij" laat en ook ruimte laat voor wat Theo zou willen om schreven zien als „zelfwerk zaamheid". Theo heeft overigens ook wel een aanmerking. Betreft het va- kantiebeleid. „We zouden met twaalf man moeten werken in de zaak. Maar het afgelopen jaar zijn de vakanties zodanig opgeschoven en steeds maar verder opgeschoven dat we vorige week met vier man stonden. Daar zou in alge meen overleg met het totale personeel een regeling voor ge troffen moeten worden". Vervolg van pagina 1 Adrie Nieuwenhuizen, de hoog blonde 21-jarige administratrice van de Gorkumse AH-super- mart, heeft zich het afgelopen jaar als een waarachtige tee vee-ster alle door de NCRV betaalde luxe en weelde van dure hotels, vliegreizen naar het buitenland en kostbare ex cursies behagelijk laten welge vallen. Want, een jaar lang mocht zij meedoen met de tele visiemanifestatie „Zeskamp", die uiteindelijk uitmondde in het „Spel zonder grenzen", waarvan half september in Pa rijs de finale werd gespeeld. Dat de ploeg „Land van Heus- den en Altena", waarvan Adrie deel uitmaakte, daar in Parijs uiteindelijk als laatste uit de bus kwam, mocht de pret niet drukken. Het was immers best leuk geweest! In het afgelopen jaar glibber den, gleden, sprongen en wor stelden Adrie en haar ploegge- noten zich zes keer door alle onmogelijke wedstrijdonderde len van het puur Hollandse „Zeskamp" heen en de tv-ca- mera's registreerden feilloos alle prestaties. Alle inwoners van Wijk en Aalburg (de woon plaats van Adrie) zaten die avonden voor de beeldbuis om te kijken wat hun plaatsgenote ervan terecht bracht. De vol gende dag kreeg zij op straat dan prompt opmerkingen te ho ren, haar collega's in de super- mart gaven haar hun goedmoe dige kritiek, klanten in de zaak herkenden haarja, Adrie vond het allemaal best leuk en ze vindt het jammer dat het nu allemaal is afgelopen. Behalve een paar bekers heeft zij er drie paar sportschoenen, twee trainingspakken, één vrije- tijdspak en één sjiek broekpak aan overgehouden. En ook dat maakt, dat zij best tevreden is over de wijze waarop de NCRV dat jaar lang alle deelnemers en deelneemsters in de watten heeft gelegd. „We logeerden in hotels als Hilton, Holiday Inn, we hadden televisie, soms zelfs koelkasten met drankjes op on ze luxe kamers Alleen in Pa rijs viel het hotel erg tegen. Ik moest daar een heel kleine ka mer met een ander meisje de len. Nou ja, we waren misschien té verwend geraakt". Zij heeft het afgelopen jaar ook een bijna Spartaans leven moe ten leiden om in konditie te blijven: Twee keer per week moest er worden getraind en twee weken voor iedere wed strijd moest er zelfs vier keer per week hard aan de konditie worden gewerkt. „Die trainin gen vond ik het zwaarste van alles, er werd heel wat van je geëist. Maar als ik wéér zou mogen meedoen... dan graag. Want het was een hartstikke leuk jaar".

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 12