Mc Donald's Amsterdam Wat hulp vermag „Brabants Ontzet Zesde vestiging 8 november open BOMEN OVER REÜNIE IN ,BERG EN BOS' Vierde PB glansrijk open in Tilburg 99 In Memoriam In Memoriam Op 8 november a.s. opent McDonalds haar zesde vesti ging in ons land: aan het Muntplein, het hart van Am sterdam-centrum. Met een to tale bedrijfsoppervlakte van 320 m2, een personeelsbestand van 75 man waarvan 20 in vaste dienst 112 zitplaatsen en 24 stand-ups is het de groot ste van Nederland. Bedrijfslei der is de 29 jaar jonge J. Bus- son, met wie wij enkele weken vóór het proefdraaien een ge sprek hadden. Temidden van een chaos aan hamerende en horende timmerlieden, plan ken, emmers, kwasten en net of nog net niet vernieuwde elektrische leidingen. „Wat het interieur betreft, bo ven de begane grond komen twee entresols (tussenverdiepin- gen). Hierdoor kunnen nog meer klanten genieten van het schit terende uitzicht over de Singel of kijken naar de winkelende passanten in de Reguliersbree- straat. De zaak wijkt in zoverre van de andere McDonald's al McDonald's nieuwste monu mentale onderkomen in staat van wording op de hoek van het Muntplein en de Vijzelstraat in hartje Amsterdam. De zesde ves tiging in ons land komt op de parterre. De daarboven gelegen verdiepingen worden verhuurd en om de liefhebbers van mooie gevels gerust te stellen deze staat op de Monumenten lijst. dat in de keuken alle appara tuur royaler, zo niet dubbel wordt uitgevoerd: er komen twee shakemachines, drie grills en vier afbak-frituurovens. Ver der komen er twee lobby's en twee counters, de toonbanken waaraan verkocht wordt. Het magazijn bevindt zich op de eer ste etage, een beetje onhandig, maar dat kan helaas niet an ders". ..De personeelsbezetting verschilt niet met de andere vestigingen. Dat houdt in dat er natuurlijk buffetstewardessen zijn, een grill en een fritesspecialist, een back up man die de buffetstewardes sen assisteert, een hostess, een onderhoudsman (iedere dag wor den de vloeren geschrobd en de ramen gezeemd) een "swing manager", die de gang van za ken tussen produktie en verkoop coördineert en drie assistent managers, die de bedrijfsleider met raad en daad bijstaan of ver vangen." „Het publiek dat we hier hopen aan te trekken kun je eigenlijk in drie groepen verdelen: de voorbijgangers (de winkelende Amsterdammers), de toeristen (vooral Amerikanen) en de za kenmensen (het is hier immers geen woonwijk). Wat die Amerikanen betreft, ik heb er nu al gezien die van het exterieur foto's staan te maken. Omdat ze McDonald's natuur lijk kennen, hè? Trouwens dat heb ik in de tijd dat ik bij de McDonald's vestigingen in Delft en Voorburg als assistent-mana ger werkzaam was al eerder ge merkt: ze komen zelfs van over de Duitse grens met vrouw en kindertjes om bij hun vertrouw de McDonald's een hapje te eten". Managet Vernooij uiterst rechtswist ook nu weer precies uit welk vaatje hij moest tappen „Een socioloog moet mij eens vertellen waarom een vrijwilliger zo verschrikkelijk hard kan werken", zegt de directeur van de Apeldoornse gemeentelijke dienst voor Landelijke Eigendommen, de heer D. Bouman. ,,Ik geloof namelijk wèl in vrijwilligers en ik heb ook wel enig idee wat burgerzin is, maar beide begrippen zijn de laatste maanden zo overweldigend op mij afgekomen, dat ik me zelf nauwelijks meer geloof D. Bouman voert het beheer over duizenden hectaren stads- en landschapsschoon in Apeldoorn en staat in zijn gemeente bekend als de man die van al die rijkdom aan natuur heel moeilijk maar één boompje missen kan. Hij is een scherpe bewaker van het natuurpark Berg en Bos, het Orderbos, de prachtige Loener- mark en het natuurreservaat Woudhuizen. Men kan zich voor stellen hoe hij zich voelde, toen twee stormen die van 13 no vember 1972 en die van 2 april 1973 duizenden bomen tegen de grond smakte en de kans groot was dat de catastrofe nog omvangrijker zou worden door de dreiging van een insekt de denneschcerder die zich bij voorkeur in zwak hout nestelt en van daaruit ware epidemieën kan veroorzaken. De heer Bouman zag maar één oplossing: een beroep op burger zin vrijwilligers. Hij gelooft in vrijwillig werk, in samen doen. Vandaar zijn hartc- kreet in een plaatselijk dagblad. Het was geen oproep met een he le omhaal van woorden, vrijblij vend, maar inderdaad een harte- kreet, die zoals men later van veel jonge mensen hoorde "recht voor z'n raap" was. Er moest verschrikkelijk veel ge- improviseerd worden. Als alles volgens het boekje was gegaan, was het er waarschijnlijk nooit van gekomen, maar nu ineens barstte het geweld der vrijwilli gers los. Niet voor een middagje of een dagje, maar voor weken Zie verder pagina 8 Op 29 oktober is na een ziekte van enkele weken overleden, de groepsleider van bet ZB-district, de heer GERRIT ALBERTUS DE GROOTE De heer De Groote, trad op 8 november 1948 in onze dienst. Zijn carrière heeft zich vooral gekenmerkt, doordat hij steeds ervaring, inzicht in de gang van zaken en een grote persoon lijke inzet wist te combineren. Daardoor heeft hij bijna 25 jaar een zeer belangrijke bijdrage geleverd aan de groei van het filiaalbedrijf. Op de carrière van veel bedrijfsleiders heeft de heer De Groote, sedert hij in 1951 rayonleider werd, grote invloed gehad. Met dankbaarheid zullen wij allen zijn verdiensten voor onze organisatie in herinnering houden. Met ontsteltenis vernamen wij het bericht dat op 28 oktober in het Juliana Ziekenhuis te Zaandam is overleden, de heer J. G. KRIJT werkzaam bij Albert Heijn Supcrmart B.V. Vooral op de groep die nauw met hem heeft samengewerkt, heeft dit bericht diepe indruk gemaakt. Op 1 augustus 1960 trad de heer Krijt in dienst van Ahold N.V. De eerste jaren heeft hij de zo belangrijke fase van de organisatie-ontwikkeling van de D.C.'s gestalte gegeven. Met deze ervaring heeft hij zich daarna kunnen inzetten bij belangrijke projekten, zoals de bouw van het distributie centrum te Tilburg en de centrale slagerij te Zaandam. Zijn markante persoonlijkheid, zijn werkkracht en zijn kennis zullen wij missen. Met de opening van het PB Tilburg op 3 oktober jl. kon men feitelijk spreken van een soort „Brabants ontzet". De verplaat sing van de traditioneel in Zaandam gevestigde produktie van koekjes en biscuit werd een feit. Daarnaast heeft de produktie van gebak en banket de mogelijkheid geschapen om recht streeks de filiaalvestigingen in het zuiden en het oosten te be voorraden, terwijl men zich voordien noodgedwongen slechts had geconcentreerd op het westen en midden van Ne derland, wat banket en gebak betreft van het PB-Zwanenbtirg uit. Tilburgs burgemeester mr. C. J. G. Becht die de openings handeling verrichtte, toonde zich dan ook oprecht verheugd met de vestiging van dit tweede AH-bedrijf in zijn gemeente, die eerder al accommodatie bood voor het distributiecentrum. Ook uit het oogpunt van werkgelegenheid is deze vroed'vader- lijke ingenomenheid verklaarbaar. Hoewel de personeelswerving iu 'Tilburg in het algemeen be vredigend is verlopen, is het moeilijk voldoende geschoold personeel aan te trekken, zodat veel aan interne scholing moet worden gedaan, vertelde de heer P. C. Vink, directeur AH-Pro- duktiebcdrijven b.v., tijdens een persconferentie die aan de offi ciële openingsplechtigheid voor afging. De beer Vink herinnerde eraan dat, toen in 1970 het prin cipebesluit was genomen om van Zaandam naar Tilburg te verhui zen er voldoende gelegenheid was een bevredigende regeling te treffen inet de ruiin 100 perso neelsleden in Zaandam. Slechts 10 van hen zijn naar Tilburg overgeplaatst. In totaal "Werken er nu 200 man, onder de bezie lende leiding van bedrijfsdirec teur, drs. L. H. Caarls. Aanvankelijk zijn in .1970 plannen gemaakt om op het Til- burgse industrieterrein-oost, in de nabijheid van het DC, een nieuwe fabriek te bouwen, in 1971 echter viel het oog op het gebouw van de voormalige Spandonks textielfabriek, die door zijn afmetingen uitermate geschikt was voor het opstellen van lange ovenlijnen. Het gebrek aan lengte was juist een van de factoren waarom het vroegere bedrijf in Zaandam onvoldoende mogelijkheden meer bood voor de koekjes- en biscuitproduktie. In dit verband merkte de heer A. Heijn, president van de raad van bestuur van Ahold N.V:, tij dens voornoemde persconferen tie nog op dat men in Zaandam na meer dan een halve eeuw bouwen en verbouwen letter lijk aan bet eind van de uitbrei dingsmogelijkheden met betrek king tot de bakkerij was geko men. Uit het feit dat momenteel nog maar de helft van de beschikba re ruimte op het voormalige ter rein van André van Spandonks textielfabriek in gebruik is, mag volgens de heer Heijn terecht de conclusie worden getrokken dat het complex aan de Tilburgse Kraaivenstraat „op de groei" is aangekocht. „Dat is net een in dicatie van het belang dat de AH-directie hecht aan het bezit van eigen produktiebedrijven", aldus de heer Heijn. Met onver- Zie verder pagina 8

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 11