^aisaii Neeltje" nu hoofdkantoor Simon/Miro-organisatie Nieuwe Simon slaat aan S fBIBB I Ml IJISiStB Vervolg van pagina 3 55 Planten en panorama Vervolg van pagina 3 Goed contact met centrale Nieuwe reclamestijl Stijgende lijn Zeven niveaus Ingenieus parkeersysteem Plittcn Simon/Mir© pagina 5 waflcoat 'boffend! ^cacufe ill 1P^ HI 81 „Neeltje" toen het gebouw klaar was om op 3 september de bevolking van alle oude Simon- en Miro- kantoren te herbergen. Om Simon/Miro waardig te kun nen ontvangen moest Neeltje" eerst een gedaanteverwisseling ondergaan. Foto rechts: Alle ramen van A U's vroegere hoofdkantoor werden aanzienlijk vergroot. De heer Schipper heeft wel ge hoord, dat het werken in kleine eenheden voor veel mensen aan trekkelijke kanten had. Hij meent, dat er in dit opzicht ech ter heus niet zoveel behoeft te veranderen. ,,De kantoorruimten zijn gezellig ingericht", vertelt hij, „tapijt op de vloer, veel plan- tenbollen. Het is de bedoeling, dat men de planten zelf gaat ver zorgen. Verder bieden de ver grote ramen vrijwel overal een mooi uitzicht en dat is toch wel een verbetering ten opzichte van vroeger. Ik verwacht, dat men zich gauw thuis zal voelen." Het gehele complex met 3680 m- In die winkels bestudeert een „kompasgroep" het praktisch ef- fekt van de nieuwe formule, de arbeidsefficiency en de doeltref fendheid van inventaris en assor timent. Deze studie wordt op 1 december afgesloten waarna de kompasgroep zijn rapport zal samenstellen, dat de hoofddirectie aanknopingspunten zal bieden voor van januari 1974 af in te voeren verdere verbeteringen. Dat wil niet zeggen, dat inmiddels het rendement van de filialen niet reeds angstvallig in het oog wordt gehouden. O.a. staan voor elke vestiging het aantal manuren en de totale loonsom in een vaste verhóuding tot de behaalde om zet. Het invoeren van de grondige reorganisatie kon slechts slagen door een stevig contact van de centrale organisatie met de men sen, die de nieuwe formule in het hele land waar moesten maken. Adjunct-directeur Th. van Dui men van de Simon-filialen orga niseerde in maart voor alle be drijfsleiders en afdelingschefs in troductiedagen, waarop Simon- nieuwe-stijl uit de doeken werd gedaan en uitvoerig besproken. In mei en juni werden zeven tweedaagse bijeenkomsten met telkens 18 bedrijfsleiders gehou den. Voornaamste gespreksthema was toen hoe de nieuwe formule op de klant was overgekomen en waar die nog verbeterd zou kun nen worden. Ook de taak van de bedrijfsleider in het filiaal werd toen gezamenlijk nog eens onder de loep genomen. Deze maand is een nieuwe serie instructie-bijeenkomsten gestart met als eerste onderwerp de be vordering van een goede filiaal balans en als tweede de werk verhoudingen: leiding geven, sa menwerken en vertrouwen. De nieuwe marketing-formule moest goed en duidelijk bij het publiek doordringen en dat verg de een omvangrijke reclamecam pagne. Om de mensen ervan te overtuigen dat Simon voor dc kwaliteitsartikelen, waaruit zijn assortiment is samengesteld, de laagst mogelijke prijzen calcu leert zijn o.a. vergelijkingen ge maakt met bedrijven, die even eens een goedkoopte-image na streven. Inmiddels blijkt uit een duidelijk stijgende omzetlijn dat Simons nieuwe formule met de vaste lage prijzen zonder kwaliteitscompro missen bij het publiek is over gekomen. Ook de vaak specta culaire partij-voordelen (special deals) doen het uitstekend. Het betreft hier partijen die bij leve ranciers tegen bijzonder lage prij zen konden worden ingekocht en dan ook, zolang de voorraad strekt, ver beneden de normale prijs worden aangeboden. Behalve de rentabiliteit van het eigen bedrijf dient de Simon-orga- nisatie met de uieuwe aanpak ook een nationaal belang: het afrem men van de nu al ruim een kwart eeuw stijgende kosten van levens onderhoud. kantooroppervlak Ls berekend op de huisvesting van omstreeks 180 mensen. Hiervan zullen er velen dagelijks „onderweg" zijn voor de behartiging van dc belangen van Simon en Miro. Toch is de capaciteit van het pcrsoneelsres- taurant, voor een groot deel ondergebracht in de voormalige supermart, berekend op de ver zorging vóór al deze mensen. „Men krijgt heus op tijd zijn natje en zijn droogje", aldus de heer Schipper, die vol lof is over indeling en inrichting van het complex zoals deze tot stand zijn gekomen onder verantwoording van projektlcider L. Bouman, hoofd kantoordiensten Ahold N.V. Op de begane grond bevinden zich naast het reeds genoemde personeelsrestaurant een directie- lunchkamer, een lobby, ruimten voor de afdelingen logistiek, plan ning, merchandising, filmzaal en uiteraard de receptie. De eerste verdieping is bestemd voor de inkoopafdelingen en enige ad ministratieve ruimten. De tweede etage huisvest de store-operations (verkoop), reclame en de afdeling recreatie-kampwinkels. De derde en vierde verdieping herbergen de Miro-afdelingen. De vijfde etage is bestemd voor de sector Ver- brumar, die dc scepter zwaait over de Nettomarkten. Ook be vinden zich hier de afdelingen personeelszaken en sociale zaken. De bovenste, zesde, etage ten slotte is het domein van de hoofd directie van Simon/Miro. Omdat naast het gebouw maar ruim 40 parkeerplaatsen beschik baar zijn (straks biedt de thans aan het Ankersmidplein in aan bouw zijnde parkeergarage met 400 plaatsen uitkomst), is een zg. sleutelkaartensysteem inge voerd. Medewerkers die zo'n kaart uitgereikt kregen stoppen hem in de gleuf van een schakel kastje naast de ingang waarna een versperrende drempel in de grond verdwijnt en ze binnen kunnen rijden. Bezoekers melden Z'ch via een spreck-Iuisterverbin- ding bij dc portier, die dc drem pel dan door een knopdruk laat zakken. De uitrit heeft een ander soort drempel, die vertrekken wel toelaat, maar binnenkomen niet. Sleutelkaartbezitters die enkele dagen afwezig zijn melden dat bij de portier, die naar rato dan weer meer bezoekers kan toe laten.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 9