Op 't goede Paard gewed Dit jaar flink boven omzet '72 Nu sterker in goed geleide organisatie Zilveren administratiechef Klap schop J. B. Dreijer, Simon SM Kinkerstraat, Amsterdam: Instructie Zegels waren te duur Nu gezelliger Vervolg van pag. 3 W.A. van Schijndel, Simon SM Hoensbroek Prijs- en kwaliteitsbewust pagina 4 Flitsen Simon/Mir© BEDRIJFSLEIDERS OVER DE NIEUWE SIMON-FORMULE voor je raap zegt. Ze zijn prijs bewust, maar kijken ook erg naar kwaliteit en het heeft even ge duurd, voor hetdoordrong dat onze lagere prijzen geen kwali teitsvermindering betekenden. Naast de advertenties moesten we 't vooral van mond-tot-mond reclame hebben en ook onze „specials"' trekken goed. Het tot 1200 artikelen gereduceerde as sortiment is voor deze buurt ruim voldoende. We zitten nu al boven de omzet van 1972 en over het hele jaar verwacht ik een stij ging van enkele tientallen pro centen." „We profiteren van de grotere organisatie, die nu achter ons staat. Dat merken we b.v. aan de opleidingen, waaraan in AH- verband terecht veel aandacht wordt besteed. Die zou ik ook willen doortrekken voor het me rendeels zeer jonge winkelperso neel, b.v. écn instructieavond per week. Maar veel wordt opge vangen op de weckbcspreking, die ik iedere maandagochtend met mijn mensen heb. Dan komt alles wat zich heeft voorgedaan in discussie, wat ook veel goede suggesties oplevert." Het verdwijnen van dc vlees waren-bedieningsafdeling heeft in de Kinker een terugslag gehad op de vleesverkoop, maar dc omzet van vacuümverpakte vlees waren verdubbeld. „We hebben ook gemerkt, dat de mensen destijds bij ons hun sigaretten kochten om de zegel tjes, maar twaalf cent terug op elk dubbeltje plus de administra tieve rompslomp was gewoon te duur. En wat we op bepaalde punten moesten laten schieten, trekken we op andere gebieden, zoals in onze vergrote drogisterij afdeling, ruimschoots bij. Die ze gels zijn nu trouwens wel ver geten." De heer Dreijer en zijn staf van 18 man plus parttimers waren tijdens ons bezoek bijna klaar met de tweede remodeling, die wel wat extra rompslomp mee bracht, maar toch bijzonder wel kom was. „Het oude gezellig heidsimage komt weer helemaal terug en de inrichting wordt toch niet minder efficiënt", zegt deze bedrijfsleider, die in een vorige winkel in Koog aan dc Zaan nog mevrouw De Wit zelf onder zijn klanten telde. Wensen? „Ik zou zo graag nog- eens een Amsterdamse perso neelsvereniging op poten willen zetten. Je moet elkaar ook af en toe buiten het werk kunnen tref fen." „Die instructiedagen met de mo gelijkheid van 's avonds nog- eens rustig onderling napraten dat was voor ons iets heel nieuws. Nadat ik dit voorjaar heb ondervonden hoe geweldig nuttig die ontmoeting met de centrale leiding en met collega's is, zie ik een tweede ronde met ver langen tegemoet. Wel zou ik in de convocatie voortaan graag de te behandelen onderwerpen aan gekondigd zien. Dan kun je je beter voorbereiden op de dis cussies." De heer Van Lith vindt het jam mer, dat zijn personeel (hij heeft een grote vaste kern) van dat contact met de centrale versto ken moet blijven. „Al was 't maar één enkele keer ook zij moesten eens kunnen zien, wat een prima organisatie achter ons staat. Ik ontvang mijn men sen nu weieens bij me thuis. In ongedwongen gesprekken kun je vaak stukjes onbegrip voor de nieuwe koers wegnemen. Alleen als ze er zelf helemaal positief tegenover staan kunnen ze 'n klant die nog niet overtuigd is goed opvangen." BEDRIJFSLEIDERS OVER DE NIEUWE SIMON-FORMULE „Simons nieuwe formule heeft voor ons veel meer plussen dan minnen opgeleverd en ik ben er nu wel van overtuigd, dat wij op het goede paard hebben gewed", zegt in Hoensbroek bedrijfsleider W. A. van Schijn del (35, waarvan 15 jaar bij Simon de Wit). Hij is erg in z'n schik met zijn begin mei in de nieuwe stijl ingerichte supermarkt, die na een aan vankelijke terugslag nu weer flink in de stijging zit. „Dat ze bij ons niet over de dozen heen hoeven te stappen waar deren ze meer, dan de in inci dentele gevallen iets lagere prijzen van discounters." Advertenties en vleeswarenhoek De wat langzame start wijt de heer Van Schijndel vooral aan de advertenties, die voor de zes duizend Hoensbroekse huisvrou wen te ingewikkeld bleken. „Die waslijsten lezen ze hier niet een paar prijsvoorbeelden was beter geweest. De rest zien ze dan wel in de winkel zelf." De prijsvergelijkende reclame had volgens hem in de Limburgse stad niet overal het gewenste effect. „We moeten wel flink aan de weg timmeren, maar wat rustiger en duidelijker." „Voor de kostenbesparende ver eenvoudiging van het assortiment hebben mijn klanten begrip, maar wel missen ze erg de ver dwenen vleeswarenhoek. Ook dc spaarzegels, al blijven ze daar zeker niet voor weg. Dc special deals zijn een groot succes." In Hoensbroek komt de klant vooral graag waar hij prettig te gemoet wordt getreden en daar om legt het met 20 procent gereducècrde Simon-personeel nog altijd de nadruk op de best mogelijke service. De heer Van Schijndel bespreekt elk probleem kameraadschappelijk met zijn medewerkers. „Ze hebben volle dige inspraak en daardoor is de verstandhouding in ons team geweldig en zetten mijn mensen zich enthousiast in om de nieuwe opzet tot een volledig succes te maken." Zo'n inspraak heeft de heer Van Schijndel zelf wel ge mist toen de directie Simon- nieuwe-stijl liet starten. „Elke streek stelt weer wat andere eisen en daarmee had meer rekening gehouden kunnen worden. Maar nu hebben we die tweedaagse landelijke bijeenkomst van be drijfsleiders; in september weer een serie. Die vind ik enorm nuttig. Je kunt behalve van de centrale leiding ook van elkaar zo'n hoop leren." Al op de openingsdag van Simon/Miro's hoofdkantoor was het gloednieuwe personeels- restaurant toneel van een recep tie. Feestvarken was dc heer C. Ooms, afdelingschef Centrale Administratie, die de (eigenlijk twee dagen eerder vallende) 25ste verjaardag vierde van zijn intrede bij Simon de Wit. In die kwart eeuw maakte de heer Ooms de ontwikkeling mee van hand- adininistratie naar mechanische administratie en van Hollerith naar computer. De jubilaris werd o.a. toegespro ken door drs. R. J. Stoelenga, lid van de hoofddirectie van Simon/ Miro en door zijn chef drs. H. J. Vink, hoofd Controlling. De heer F. Brandsma, hoofd Personeels zaken overhandigde hem het ge tuigschrift Handel en Nijverheid met bijbehorende medaille. Het kantoorpersoneel verraste de heer Ooms o.a. met een prismakijker en een tafelaansteker. Onze foto laat zien, dat ook mevrouw Ooms in de hulde deelde. Zoons Eduard en Marcel zijn kennelijk be nieuwd, wat voor bloemstuk me vrouw Bentvelzen namens de collega's gaat onthullen. J. B. Dreijer De supermarkt Kinkerstraat was in maart één van de aller eerste, die een remodeling on dergingen. Dat heeft bedrijfs leider J. B. Dreijer (26 en sinds z'n 20ste bij Simon) extra hoofdbrekens opgeleverd, want in dat prille begin was nog niet alle centraal verstrekte nieuwe inventaris zo-maar pasklaar. „Maar de heer Van Duimen kwam met zijn vrouw geregeld in de winkel en daar kon ik alle problemen meteen aan kwijt. Het was dan ook in de kortste keren voor elkaar." „De Kinkerbuurt is een speciale Amsterdamse bevolkingsgroep die weet wat-ie-wil en dat ook recht Om kuiltjes le graven voor een an der. Alleen bij Loe 4,95 1 Wat een geluk dat Simon en Dirk ze ?t hebbeni Geknipt uit een advertentie van de welbekende heer Lap

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 8