mira Nieuwe Simon slaat aan „Neeltje nu HK Simon/Miro Sterker in goed geleide organisatie Kompasfilialen: vinger aan de pols „O vóór N" Systematischer Tweede remodeling Eerst Hogendijk Simon zat overal V. H. M. van Lith, bedrijfsleider Simon zb-filiaal, Hoefkade 770, Den Haag: 33 Na een „gewenningsperiode" slaat Simons vaste-lage-prijzen for mule nu goed aan. Sinds die formule en de bijbehorende nieuwe huisstijl op 12 maart door president-directeur D. L. de Bruyn en door de heer C. Govers, lid van de hoofddirectie, in het Hilton Hotel voor de pers werden onthuld, is daar wel wat aan bijgeschaafd. Personeelsblad van Simon de Wit B.V. en Miro B.V., oplaag 4.500, verschijnt 10 x per jaar, le jaargang no. 1, september 1973. De Simon/Miro-organisatie heeft sinds 3 september aan de Westzijde 30 te Zaandam een eigen kantoorgebouw in gebruik, «et zijn de ruimten van het voormalige hoofdkantoor van Albert Heijn en van de daarbij gelegen supermart, die enige tijd geleden is gesloten. Het hoofdgebouw van dit complex staat bij ons bekend als „Neeltje", zo genoemd naar de echtgenote van de stichter van ons bedrijf, de heer Albert Heijn. Simon zit weer flink in de lift! De heer C. Govers (rechts), lid van Simon Miro's hoofddirectie en adjunct-directeur Th. van Dul- Sinds V.H.M. van Lith (33, waarvan 15 jaar bij Simon) SV2 jaar geleden in de Haagse zb Hoefkade 770 kwam (er is ook een Simon op nummer 1228) moet hij opboksen tegen de nabijgelegen grote Konmar. „Nu we een economisch goed geleid bedrijf achter ons heb ben, geeft dat beslist minder kopzorgen dan toen we het vroeger voornamelijk op ons eigen houtje moesten zien te rooien. Met dat verlaagd prijs niveau en uitgekiend assorti ment staan we veel sterker.' „Dat wil niet zeggen, dat 't nu allemaal gesneden koek is ge worden. Zo moet je bij het be stellen vóór alles de versheid in de gaten houden en dat is met die nieuwe grote manden en stel lingen niet zo simpel. 'Oud vóór nieuw', daar hamer ik bij m'n mensen dagelijks op." men, die de supervisie heeft over de filialen zijn daar kennelijk blij mee. Oók met hun nieuwe HK, waar deze foto werd gemaakt. Met die nieuwe inventaris is de heer Van Lith overigens bijzon der blij; hij kwam bij hem in de plaats van oude houten stellingen, die hem al lang een doorn in het oog waren. „In 't begin mopper den de klanten over moeilijk zoeken in de nieuwe indeling, maar doordat die zoveel syste matischer is, winkelen ze nu toch veel gemakkelijker." Niet aan de basis: een constant laag prijsniveau bij een gegaran deerd goed kwaliteitspeil, moge lijk gemaakt door een verhoogde omzet, een vereenvoudigd assor timent en door het weglaten van alle kostenverhogende „franje", waaronder bepaalde bedienings afdelingen en het zegelsysteem. Maar wel werd de dit voorjaar gestroomlijnde inrichting van de 126 zelfbedieningswinkels en supermarkten nogeens herzien. Een onderzoek van reclame- en marketingspecialisten had nl. uit gewezen, dat door de nagestreef de uiterste efficiency de presen tatie in de Simon-winkels wat minder aantrekkelijk was gewor den. Daarom worden sinds begin augustus bij een tweede (uiter aard veel minder ingrijpende) re modeling de stellingen minder recht en strak gemaakt. Schap- verlengers, uitstulpingen met beuntjes (opstapjes) en planken tussen de stellingmanden zorgen voor de gewenste verlevendiging. Ook staan de palletcontainers niet rater kaarsrecht in het gelid, maar schuin naast elkaar, b.v. aan de uiteinden van de gondo la's. Tevens werd de tot het uiter ste vereenvoudigde beprijzing minder steriel gemaakt door toe passing van het in de kruideniers branche traditionele lakschilder- schrift, terwijl op de prijskaartjes thans ook de artikelen worden genoemd. Deze operatie, die in de eerste week van oktober vol tooid zal zijn, verbetert de win kelsfeer en de gezelligheid. Om ervoor te zorgen dat het rendement van elk filiaal inder daad optimaal wordt, zijn sinds 15 juni drie Simonvestigingen gepromoveerd tot kompasfilialen. zie verder pagina 5 De nieuwe formule deed een deel van de klantenkring wisselen. Sommige oudere klanten die in het vereenvoudigd assortiment traditionele artikelen misten ble ven weg, ook al was andere waar nu lager geprijsd. Nieuwe groe pen prijsbewuste kopers werden aangetrokken en Van Lith zet nu meer om dan een jaar te voren. „Aan het eind van '73 zullen we nog flink wat hoger liggen", zegt hij. „Ik geloof dat „Neeltje" een ge zellig gebouw is geworden", zegt de heer H. Schipper, hoofd kan toordiensten Simon/Miro. „De sfeer moet door de mensen wor den gemaakt en dat zal wel luk ken. Bij Simon de Wit hebben wij het altijd gezellig gehad en samen met de Miro-mensen zal dat zeker niet anders zijn." De samenbrenging van kantoren van Simon de Wit in één gebouw was een proces, dat al voor de opneming van het bedrijf in het Os"»" Het lage-prijzenprincipe is vol gens de heer Van Lith nu wel aardig bekend, maar de bijbe horende kwaliteitsgarantie niet in dezelfde mate. Daaraan zou Si mons publiciteit nu extra aan dacht moeten besteden. „Als ze met iets terugkopen discussiëren we niet ook niet, als we de klacht overdreven vinden. Dat bouwt vertrouwen op." Zie verder pag. 4. Mevr. Neeltje Heijn-de Ridder, grootmoeder van Aholds huidige president. AH-concern was begonnen. Si mon de Wit had voor de fusie het AH-administratiegebouw aan de Hogendijk aangekocht. Met de verbouwing tot hoofdkantoor was al een aanvang gemaakt toen de fusie tot stand kwam. De zaak kwam toen anders te liggen, maar het was wel duidelijk dat aan de toestand van het werken in acht of negen kantoorgebou wen toch een einde moest komen. Daar is nu ook nog de Miro bij gekomen. De heer Schipper somt op, waar de Simon de Wit-kantoren en de Miro allemaal zaten, de meeste rond de Zaandamsc Westzijder- kerk, plaatselijk beter bekend als de Bullekerk. De administratie was gevestigd aan de Dam en Peperstraat; deze gaat nu naar het AH-hoofdkantoor aan het Ankersmidplein. Verder zat Simon in panden aan de Tuinstraat, Parkstraat, West zijde 81, 154 en 160 en aan de Simon de Witstraat. Verbrumar zat in een vroegere Simonwinkel aan de Valkenweg in Amsterdam Noord en Miro in het AH-hoofd kantoor Ankersmidplein. zie verder pagina 5 ZB-bedrijfsleider Van Lith: Simons inrichting is 't nu helemaal."

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 7