Pensioenfonds Nieuwe oven in PB Zwanenburg Etos past wonderwel in AH-organisatie flitsen KI Raad van Bestuur Vervolg van pagina 1 Etos-drogisterijen Brood, vlees, benzine Distributie Personeel Jaarverslag pagina 2 Flitsen Ahold De door Albert Heijn geplande nieuwe supermart Karregat in de wijk Herzenbroeken gaat gewoon door. evenals de opening (in het voorjaar) van de nieuwe AH- supermart te Geldrop. Het is de bedoeling, zo vernamen wij van de heer Seholte, de 33 nieuwe AH-filialen tezamen met de reeds bestaande AH-vesti- gingen in deze regio samen te brengen in één divisie groot- Eindhoven met een eigen divisie kantoor. Hierdoor zal het gedurende 1974 mogelijk zijn de nieuwelingen in de Albert Heijn Supermart orga nisatie speciale begeleiding te geven. „In het algemeen kan gezegd worden dat Etos wonder wel in de AH-organisatie past. Een merkwaardige omstandigheid is nl., dat AH in de meeste „Etos-wijken" niet vertegenwoor digd is èn andersom, aldus de heer Seholte, die op de vraag of Albert Heijn in groot-Eindhoven nu geen monopoliepositie in gaal nemen, antwoordde, dat blijkens een vorig jaar gehouden onder zoek ca. 50 pet. van de huis vrouwen bij Etos kocht en ca. 15 pet. bij Albert Heijn. Dit betrof evenwel uitsluitend kruide nierswaren. Van het hele (veel bredere) levensmiddelenpakket neemt AH in dit gebied straks echter slechts ongeveer 25 pet. voor zijn rekening. Naast de lcvensmiddelenzaken beschikt Etos ook over een 41- tal drogisterijen. Het ligt in de bedoeling de reeds geplande slui ting van de drogisterijen in de Frederiklaan en Tivolilaan ook daadwerkelijk uit tc voeren. De overblijvende filialen zullen vooralsnog onder de naam Etos als zelfstandige eenheid binnen Albert Heijn Supermart B.V. worden voortgezet. De in Eind hoven en omgeving zo vertrouw de naam Etos zal dus niet ver loren gaan. Ahold N.V. Oplaag 27.000 Verschijnt lOx per jaar. 30e jaargang no. 7 September 1973 Hoofdredactie: Afd. Public Relations adres: Ankersmidplein 2, Zaandam Tel. 075 - 59 30 26 en 59 22 20 Kamers 1719 en 1606 De redactie van AHOLD N.V. bestaat uit: De dames C. Plooijer en M. v. d. Ven en de heren M. Christiaanse, H. K. Engel, W. Haeser, G. J. van Hulzen, J. Kosman, N. B. L. Prosman, A. W. van Well Groenevcld. De redactie van AH SM B.V. bestaat uit: De heren J. van den Akker, J. Belier, T. J. Broesder, L. M. de Haas, D. Holtman, J. P. Mans handen, J. N. Samsom, J. van der Sar, A. H. Uytewaal, J. van Wel en A. C. van Wieringen, B. v. d. Knaap, A. Bester- veld. De redactie van SIMON/ MIRO bestaat voorlopig uit: De heren A. H. Kuypers, S. E. Mulder, M. de Ruy- ter en D. G. de Vriend, mej. N. Bringman. Over de verdere overgenomen Etos-aktiviteiten in het kort nog het volgende: a. De broodbakkerij en het be- zorgapparaat zullen in een af zonderlijke bv worden onder gebracht. Gezien de afzet van brood in de AH- en Simon-fitia- len is er geen vermindering van produktic-aktiviteit te vrezen. b. Het Iaat zich aanzien dat het via een aantal technische voorzieningen mogelijk zal zijn de produktie van de centrale slagerij van Etos nog uit te brei den, in afwachting en ter voor bereiding van de opening van een grotere centrale slagerij in Til burg rond 1977. Helaas is gebleken dat de worst makerij aan de Canadastraat niet door Albert Heijn zal kunnen worden voortgezet, omdat er reeds ernstige problemen zijn met de Hinderwet en de Keurings dienst van Waren. Mogelijk zal de worstmakerij op beperkte schaal kunnen worden voortgezet in de centrale slagerij, maar het belangrijkste deel van deze akti- viteiten zal toch worden over genomen door Albert Heijn's vlceswarenfabrieken te Wijhe. c. Het ligt in de bedoeling de exploitatie van de ca. 25 Etos- benzinepompen en van de brand- stoffenhandel voort te zetten. d. Aangezien de komende jaren belangrijke transportaktiviteiten zullen blijven plaatsvinden in de regio Eindhoven, zal ook het garagebedrijf van Etos worden voortgezet. Het technisch en bouwkundig onderhoud van de filialen zal door de centrale AH- organisatie worden overgenomen. Het overige deel van de tech nische dienst zal wprden onder gebracht in de organisatie van de bakkerij, terwijl vandaar uit tevens service zal worden ver leend aan de centrale slagerij. Ook het bestaande distributie apparaat van Etos blijkt zich goed te laten inpassen in de dis tributie-organisatie van Albert Heijn, mede in verband met het plan om het AH-distributiecen- trum in Tilburg (reeds in gebruik voor kruidenierswaren) uit te bouwen met een eenheid voor dagverse artikelen en de vestiging van een centrale slagerij daarbij (te verwezenlijken in 1976-1977). De voormalige Etos-filialen zui len worden bevoorraad vanuit AH's DC's te Tilburg en Zaan dam. Het magazijn te Best zal in het laatste kwartaal van dit jaar geleidelijk worden omgebouwd tot een distributiecentrum voor dagverse artikelen. Als eerste stap in die richting zal de Etos-distributie van aardappe len, groente en fruit, die nu nog plaatsvindt vanuit de magazijnen aan de Hastelweg te Eindhoven, naar Best over te brengen. Ook de distributie-aktiviteiten te Rot terdam zullen geleidelijk worden afgebouwd en worden overge plaatst naar Bfpt. Niet alle aktiviteiten zijn door AH overgenomen, zodat ook niet te ontkomen is aan het vervallen van arbeidsplaatsen, in het bij zonder op het hoofdkantoor van Etos. Het betreft naar schatting 180 werknemers, voor wie inmiddels een begeleidingscommissie in het leven is geroepen en die zoveel mogelijk worden geassisteerd bij het zoeken naar nieuwe werkge legenheid. Er is goed overleg met de vak bonden geweest die zich even als de ondernemingsraad en de ledenraad van Etos positief over de overneming hebben uit gelaten, vooral omdat anders de voortzetting van de aktiviteiten van Btos en daarmee de werk gelegenheid ernstig in gevaar ge komen zou zijn (Eén van de karakteristieke problemen van de coöperatieve bedrijfsvorm is bijv. de moeilijkheid om voldoende eigen vermogen te creëren). Het personeel van de Etos-filialen zal gedurende 1974 geleidelijk worden opgeleid voor de nood zakelijke aanpassing in de AH- organisatie. Er wordt naar ge streefd de interne integratie op 1 januari 1975 voltooid tc heb ben. Het Produktiebedrijf Zwanen burg is dezer dagen verrijkt met een nieuwe oven. Er staan in de bakkerij twee lijnen: lijn 1, een zeer oude oven, werd voorname lijk gebruikt voor speciale, am bachtelijke produktiesoorten, ter wijl lijn 2, een moderne oven, dag en nacht draaide en ca. 2400 broden per uur produceerde. Toen onlangs bekend werd dat PB Zwanenburg de landelijke leveranties van de verschillende broodsoorten zou gaan verzorgen kwam men echter met een duide lijk capaciteitstekort te zitten. Besloten werd de oude lijn 1 te vervangen door een nieuwe. Dat Is inmiddels gebeurd: de nieuwe oven heeft niet alleen een capa citeit van ca. 3200 broden per uur, maar is zodanig gekon- strueerd dat de lijn ook moge lijkheden biedt voor de produktie van hele broden (ca. 1600 per uur) en speciale ambachtelijke produktiesoorten. Vermeldens waardig is tenslotte nog, dat alle broden apart achter elkaar lopen de beschikbare vloeropper vlakte van 103 bij 4,40 meter waar de oven op staat maakte zulks noodzakelijk waardoor de koelband bijna 1 km lang is. Op 18 augustus zijn onze collega's van de pensioenafdeling met hun aanhang buitengaats geweest in IJmuiden. Met een logger hebben zij 5 mijlen uit de pier een dag gevist. Sommigen vingen niets, anderen vingen 20 makrelen. Enkelen waren zeeziek. Toch een uitje om aan te bevelen. Kosten 30,de man. In de Raad van Bestuur van ons pensioenfonds waren sinds enige tijd twee vacatures. Thans is hierin voorzien door de benoeming van de heren W. A. Seholte en H. F. Moll. De heer Seholte is lid van de hoofddirectie van Albert Heijn Supermart B.V. De heer Moll is hoofd van de expansieafdcling van Simon de Wit B.V. en Miro B.V. Zij werden benoemd ter vervan ging van de heren G. J. Herma- nides en B. Bleker. De heer Hcrmanides is vele jaren lid geweest van de Raad van Bestuur, eerst als secretaris en daarna als voorzitter. Ons pensioenfonds is hem zeer dankbaar voor al hel werk, dat hij in deze functies voor het fonds gedaan heeft. De heer Bleker was de man van het pen sioenfonds van Simon de Wit. Nu hij gepensioneerd is, vond hij het wenselijk zich terug te trekken. Het is dus maar een korte tijd dat de heer Bleker fn onze Raad van Bestuur opge nomen was. Maar het is wel duidelijk, dat hij bij de verzeker den van Simon de Wit zeer ge waardeerd werd. Thans is de Raad van Bestuur van het pensioenfonds als volgt samengesteld: Benoemd op voordracht van: Raad van Centrale Bestuur van Ondern. Raad Ahold N.V. Ahold N.V. Dagelijks Bestuur Voorzitter: G. Hoorn, Zaandam X Secretaris: Mr. Th. Baljon, Aerdenhout X Mr. P. Reeling-Brouwer, Heiloo X J. M. O vermeer, Zaandam X Leden: A. J. Bakhuizen, Utrecht X H. Bosscher, Hoorn X W. van Emmerik, Amsterdam X E. de Haan, Zwolle X H. L. Kramer, Zaandam X Drs. P. J. van Leersum, Amsterdam x' H. F. Moll, Heiloo X C. Ooms, Wormervcer X D. Roolvink, Amsterdam X W. A. Seholte, Heiloo X Th. de Veen, Amsterdam X N. Th. v. d. Vélde, Wormer X H. J. van Vulpen, Renkum X J. L. Zomer, Halfweg X Adviserende leden: F. Röttgcr, Amstelveen Ned. Melk Unie Sterovita II. H. Weezeman, Haarlem Gepensioneerden Direktie C. Kraaij, Heiloo Direkteur Actuaris J. W. Brinkhuis, Heiloo Procuratiehouder Het jaarverslag over 1972 van ons pensioenfonds zal over enige tijd beschikbaar gesteld worden voor belangstellenden. Reeds nu kan opgegeven worden dat men een jaarverslag wil ontvangen. Aanvragen (alleen schriftelijk) te zenden naar Hoofdkantoor afd. 1408.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 2