Etos past wonderwel in AH- organisatie ff Hartelijk welkom kollega's van Simon en Etos „Konsumentisme": Doopformule van „Idé" Wilma in de armen van „dokter Rossi" Direkteur W. A. Scholte: flitsen DO personeelsblad ahold n.v. Na de hele „Etos-operatie" zullen Albert Heijn en Simon de Wit in de regio Eindhoven 41 supennarts en zelfbedieningszaken aan hun bestand hebben toegevoegd. Het aantal werknemers van Ahold N.V. zal, inclusief de parttimers, met ongeveer 1500 zijn toegenomen. Dit vernam Flitsen in een gesprek met de heer W. A. Scholte, lid van de hoofddirektie van Albert Heijn Supennart B.V., over de recente overname van Etos coöperatieve Verbruiksvereniging U.A. te Eindhoven, één van de'zes nog bestaande zelfstandige, regionale deelgenoten van Coöp Nederland, die zoals bekend zelf is overgenomen door Edah en Scholten-Honig. Van deze zes regionale organisaties neemt Etos ruim de helft van de omzet voor haar rekening, nl. ruim ƒ110 miljoen in 1972. Plannen Op het ogenblik voorziet het plan evenwel in de volgende stappen: 1. Van de bestaande 43 Etos- filialen zullen er 33 worden voortgezet als Albert Heijn-win- kel, waarvan 15 als supermart en 18 als zelfbedieningszaak. (Deze splitsing is een gevolg van de bij AH bestaande indeling dat alleen filialen met meer dan 350 m2 verkoopruimte, die ook vlees en groente verkopen, de benaming supermart verdienen.) 2. Van de overige 10 filialen zullen er 5 definitief worden ge sloten op 6 oktober. 3. 4 Etos-filialen worden over genomen door Simon de Wit BV en wel de winkels aan de Petrus Canisiuslaan en de De Klerck- laan te Eindhoven, alsmede de filialen te Son en Valkenswaard. Ditzelfde geldt overigens ook voor de 3 discount-winkels van Etos, de zogenaamde CODIS, te Nuenen, Gemert en Uden. 4. Het nog overblijvende Etos- filiaal te Uden zal weliswaar op 6 oktober worden gesloten, maar vermoedelijk worden omgebouwd voor een andere detailhandels- aktiviteit (in studie). Optellen en aftrekken Tot zover de bestaande Etos- filialen. Maar ook de nieuw- bouwplannen zullen van invloed zijn op het toekomstige aantal AH- en Simonvestigingen in Eindhoven en omgeving, aldus de heer Scholte. Zo zal de voor een Etos-supermart bestemde ruimte in het winkelcentrum St. Trudoplein gaan naar Simon de Wit B.V. en een drogisterij. Zo- Foto: R. van der Linden Trouwe maandagavond-tele- visie-kijksters hebben hem na tuurlijk direct herkend: dokter Rossi uit de succesvolle serie Peyton Place. Het meisje dat hij op deze foto zo teder vast houdt is niet zijn vrouw en evenmin zijn tegenspeelster Barbara Rush. Het is de 22-jarige Wilma Schu- rink, werkzaam aan de reisbalie van Albert Heijn in Zaandam. Hoe dit allemaal zo gekomen is? Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de AVRO haalde deze omroep in samenwerking met De Telegraaf dokter Rossi en Barbara Rush naar Nederland voor een optreden in het jubi leumprogramma van de AVRO. Natuurlijk profiteerden de twee sterren van de gelegenheid om Amsterdam te bekijken, waarbij Henk van der Meijden en foto graaf Ruud van der Linden, bei den van De Telegraaf, optraden als gastheren. En als u dan nog verder weet dat diezelfde Ruud van der Linden de verloofde is van Wilma Schurink, dan be grijpt u natuurlijk wel dat hij zich een dergelijke kans voor zó'n plaatje niet liet ontglippen. dra het winkelcentrum St Trudo plein wordt geopend, zullen de filialen aan de De Jonglaan en de Halvemaanstraat, alsmede de slagerij aan de Frederiklaan worden gesloten. De weliswaar door Etos geplande sluiting van het filiaal Plataan straat zal vooralsnog niet plaats vinden, zodat voorlopig een win kelvoorziening in deze wijk be houden blijft. Zie verder pagina 2. Namens 20.000 Albert Heijners heten we onze kollega's van Simon en Etos van harte wel kom in onze lezerskring. Ge start in 1944 met een gesten cild blaadje, gingen we in 1946 over op een gedrukt perso neelsblad, dat in 1953 de hui dige vorm kreeg. We zijn nu bezig aan onze 30e jaargang. Dit is het eerste nummer vol gens een gewijzigde formule. Het personeel van de kantoren produktiebedrijven en kleinere werkmaatschappijen ontvangt al leen het Aholdgedeelte, d.w.z. de 4 buitenpagina's. De 16.000 personeelsleden van AHSM ontvangen het Aholdge deelte plus 4 binnenpagina's met speciaal hun nieuws. De 4500 personeelsleden van Simon/Miro ontvangen het Aholdgedeelte plus 4 binnenpagina's met hun nieuws. Zodra de integratie van ETOS is afgerond ontvangen zij natuurlijk het nummer van de werkmaat schappij waartoe zij behoren. De 3 Flitsen, t.w. Ahold, AHSM en Simon/Miro hebben ieder hun eigen redaktie, die we t.z.t. aan u zullen voorstellen. We zullen daar graag ook nog vertegen woordigers van ETOS in op nemen. Wij Albert Heijners zijn anders dan andere Hollanders, schreef een krant eens. We zijn nogal informeel, nogal vrijmoedig maar we werken hard en hebben daar plezier in. We hopen dat u zich bij ons thuis zult voelen. Wij redaktieleden, zullen ons best doen u zo goed mogelijk te in formeren over hetgeen zich alzo in onze organisatie afspeelt. Nogmaals welkom, wé vallen in het gebruik wel mee, zeggen ze. Dege welkom zèt, dè witle De redactie 'Idé', het nieuwe konsumenten- inagazine van AHSM dat in middels Allerllande heeft ver vangen, werd 23 augustus jl. plechtig ten doop gehouden tijdens een feestelijke bijeen komst in de balzaal van het Amsterdamse Hilton Hotel. De feitelijke presentatie van het eerste nummer geschiedde door de heer F. I. Ahlqvist, direc teur Operations en Marketing van Albert Heijn Supermart BV en uiteraard door hoofd- redakteur D. Hendrikse van de uitgeverij VNU, die de ex ploitatie van het blad voor haar rekening neemt. Als gastspreekster kwam vervol gens de Amerikaanse Esther Peterson aan het woord, die indertijd optrad als adviseuse van de presidenten Kennedy en John son op het gebied van konsu- mentenaangelegenheden. Sinds dien wordt zij beschouwd als deskundige in de complexe pro blematiek van het konsumentis me. Zij stelt haar ervaring thans in dienst van het supermarkt concern Giant Food in de VS. Haar boeiende referaat leverde dan ook stof genoeg op voor een forum, dat onder voorzitterschap stond van de Wageningse hoog leraar prof. drs. A. A. Kampf- raath. De discussie vond ruime weerslag in de Nederlandse dag blad- en weekbladpers. De bijeenkomst die door enige honderden genodigden werd bij gewoond, vond een ongedwongen besluit in een gezamenlijk ge noten lopend buffet in een der riante foyers. Idé wordt regelmatig in een op lage van 2,5 miljoen exemplaren landelijk verspreid. Het tweede nummer verschijnt medio okto ber.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 1