commander cody and his lost planet airman poster te koop in het huwelijks bootje onder whammm! AH-SM vlag wegwijzer voor werkende jongeren p. j'na 8 Flitsen Ahold door ad van dongen whammml (alsof je een deur dichtslaat) heet deze rubriek, die voortaan elke maand pro beert je aandacht op te eisen, laten we even vooropstellen, dat deze rubriek een kommuni- kaatsiesluis Is. dat betekent dat je er ook zelf iets aan mag doen. Inzendingen stuur je na tuurlijk gewoon op naar de re- daksie, ter attensie van ad van dongen, elke gehanteerde spel ling is goed, zelfs de hier ge bruikte. wat kan "je allemaal opsturen? natuurlijk artikelen over wat je interesseert, vragen, kommen- taar op deze rubriek en andere zaken, gedichten, maar ook ci taten, fotoo9, tekeningen, kol- lazjes, kartoens, strips, kortom: alles wat zwartwit af te drukken is. eventuele vragen proberen we te beantwoorden en van kommentaar proberen we ons iets aan te trekken, langer wil len we deze keer niet zeuren, ga maar wat lezen, deze rubriek bijvoorbeeld... commander cody and his lost planet airmen is een van de weinige groepen geweest, die de grote leegte van medio vorig jaar wisten te vullen met opval lend goeie muziek, de groep ontstond in 1968. george frayne zag in die tijd een film met de titel 'lost planet airmen', waar van de hoofdpersoon hem aan de stripfiguur commander cody deed denken, hij ging zichzelf commander cody noemen en zijn groep de lost planet airmen, de groep bestond in dit tijd al uit vier personen, maar plotse ling werd besloten uit te brei den en over te gaan van rock naar country: satiriese, spot tend met de oude folklore en het supersentimentele gedoe dat mensen als jim reeves c.s. brachten, vooral de vorige el pee, truck-driver song, was daar een bewijs van. de muziek is eksakt gelijk aan die van de ouwe cguntryreuzen, rrjaar <de. teksten zijn vlijmscherp-spot- tend met the american way of life (de amerikaanse manier van leven), er is net weer een nieuwe langspeler van comman der cody uit, 'country casano va'. hierop kan je superieure countryrock horen, in een stijl die wel aan de flying burrito's doet denken, maar met oneindig betere teksten. In feite kan je de teksten vergelijken met de manier waarop remco campert een tekst voor een smartlap schreef, die door de zangeres ?qr)der naam gezongen. Hij meent er niets van, maar men sen die van smartlappen hou den, merkten dat niet en men sen die van campert houden konden deze muziek óók waar deren. zo wordt een kloof tus sen twee kulturele stromingen opgeheven. de nummers op country casa nova zijn kort en er staan er eigenlijk ook niet te veel op een kant (kant 1 biedt 13.44 minuten muziek en kant 2 13.52 minuten). terwijl er met gemak 20 minuten muziek op een plaatkant kun nen worden geperstl maar wat erop staat, is klasse, luister zelf maar eens naar oppervlakkig klinkende diepgravende num mers als shall we meet, one man's meat, rave on (ouwe hit van buddy holly), de satiriese song smoke smoke smoke that cigarette en het gekke sister sue. De ontwerper van deze voor stelling is de scholier Joop de Blok (17), parttimer bij Albert Heijn in Roosendaal. In z'n overige vrije tijd schildert hij. Over dit laatste zegt hij: „Ik ben eigenlijk nog maar drie jaar serieus aan het schilderen. Het is allemaal begonnen toen ik in het blad Muziek Express een affiche van het Aquarius- theater zag staan. Deze tekening sprak mij zo aan dat ik hem thuis vergroot op de muur heb geschilderd. Hierna ben ik verder gegaan met het tekenen en uitvergroten van allerlei afbeeldingen; want om dat ik nooit tekenles heb gehad was dit de enige manier om wat technische kennis op te doen. Toen ik de techniek een beetje onder de knie had, ben ik in een door mijzelf ontwikkelde stijl doorgegaan; deze heeft iets weg van het surrealisme, maar dan in zeer met elkaar contrasterende kleuren. Ongeveer een jaar geleden kreeg ik in Roosendaal wat meer publiciteit, naar aanlei ding van een viertal exposities en twee stukjes in de krant. Hierdoor heb ik de opdracht gekregen om in de kantine van het A.H.-filiaal te Roosendaal een muurschildering te maken. Bij het ontwerp hiervan ben ik volkomen vrijgelaten, en dat heeft het hierbij afgebeelde re sultaat opgeleverd." Inmiddels is er een poster van gemaakt, afmetingen 80x80 cm, die te koop is bij Joop de Blok. Hoewel het allemaal alweer een poosje geleden is, vindt de Flitz-in-redaktie de volgende mededeling van ons filiaal aan de VermUjoenweg in Zaandam nog vermeldenswaard genoeg. Het komt tenslotte ook niet elke dag voor, dat een supermart een bakermat voor ontluikende liefde blijkt te zijn geweest en dan nog wel in vier gevallen. Zij die elkaar vonden waren: chef-slager D. Swart en zijn eerste assistente, mejuffrouw G. Honingh (zie foto); de heer E. de Vries en mejuffrouw L. Visser, van wie ons helaas de funktie-omschrijving ontbreekt; huishoudchef I. de Jong en me juffrouw S. Koppenol, van de gebakafdeling en kruidenier E. van den Berg (in militaire dienst) en mejuffrouw W. Fee- ke, assistente op de huishoud- afdeling. Is het wonder dat de C.P.D. bijna is verleid tot de adverten tieleus: „Kom bij AH en vind uw partner. informatie verschaft, die in de praktijk nuttig kan zijn. Behandeld wordt een groot aantal onderwerpen, onder meer liggend op het terrein van de arbeidsovereenkomst, de beroepskeuze, de opleiding, de vorming en de sociale zeker heid. Een hoofdstuk is gewijd aan medische begeleiding (bij zware lichamelijke arbeid). Ook het hoofdstuk over de arbeidsovereenkomst biedt zeer nuttige informatie. Daar lezen we bijvoorbeeld dat een proef tijd, overeengekomen bij een aanstelling in een bepaalde functie, volgens de wet niet langer kan duren dan twee maanden om maar eens een onderwerp te nemen, waar door sommige werkgevers nog al eens de hand mee wordt ge licht. Interessant is ook het hoofd stuk over de bescherming van de jonge werknemer, die bij de overgang van school naar maatschappij te maken krijgt met twee wetten: de arbeidswet en de leerplichtwet. De voorgeschreven dagelijkse rusttijd, de wekelijkse rusttijd, de wekelijkse vrije halve dag, de bepalingen ten aanzien van nachtarbeid, overwerk enzo voort worden uitvoerig be schreven. In andere hoofdstukken komen Opleiding in en buiten het be drijf, scholing en herscholing op kosten van de overheid, mi litaire dienst, vormingswerk, loon- en andere arbeidsvoor waarden, het (doorgaans nogal algebraïsch aandoende) loon- strookje, ziekte en ongeval, kinderbijslag en -toelage, pen sioenen en spaarmogelijkheden aan de orde. Voor het boekje hoeft men ove rigens niet te sparen; het is gratis verkrijgbaar bij alle ar beidsbureaus en kan ook worden aangevraagd bij het directoraat-generaal voor de arbeidsvoorziening aan de Vol- merlaan 1 in Rijswijk (ZH). Het ministerie van sociale za ken heeft dezer dagen een derde, geheel bijgewerkte druk uitgegeven van het boekje „Wegwijzer voor Werkende Jongeren". Het boekje, dat is ontstaan uit een wens van de jongeren zelf om beter geïnformeerd te zijn over hun eigen positie, hun rechten en hun plichten in de maatschappij, heeft niet de be doeling aktuele vraagstukken van de werkende jeugd te be handelen. In grote lijnen wordt

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 12