AH Restaurants B.V. in België Nieuwe Simon slaat aan Personeelsaandelen Centrale Onderne mingsraad vergaderde „N eelt je" nu hoofd kantoor Simon/Miro Zesde Miro in nieuw Super Center Beek PB-Tilburg en CS-Zaandam openen in oktober officieel Onze lezers schrijven Flitsen antwoordt: Hitsen Ahold pagina 7 Twee belangrijke openings plechtigheden wachten Al- bert Heijn de komende we ken. Op 3 oktober geeft Tilburgs burgemeester mr. C. J. G. Becht formeel het openingssein voor het Pro- duktiebedrijf waar overigens al in juni 1972 het produk- tieproces in de koekjes- en gebaksector op gang is ge komen. De Centrale Slagerij die se dert mei van dit jaar is ge vestigd in een nieuwbouw- complex op het industrie terrein Achtersluispo!der in Zaandam, gaat 17 oktober officieel open. Op beide ge beurtenissen komt Flitsen uiteraard uitgebreid terug in het volgende nummer. Dezer dagen is door de Bel gische overheid toestemming verleend aan de combinatie Belgian Shell N.V. en een nieuw op te richten motelmaatschap- pij voor de exploitatie van een servicecentrum met motel en restaurants aan de autosnelweg Brussel-Luik bij de afslag Leu ven. Albert Heijn Restaurants B.V. zal de meerderheid bezitten van het aandelenkapitaal van de nieuw op te richten motelmaatschappij. Met de brouwerijen Artois zal een samenwerking worden aan gegaan die zou kunnen leiden tot kapitaaldeelname. Shell zal aan weerszijden van de autoweg een servicestation met ieder 15 benzinepompen bouwen, terwijl Albert Heijn Restaurants B.V. aan beide zijden een restau rant zal vestigen alsmede een motel aan de noordelijke kant. Het ligt in de bedoeling dat de Belgian Shell N.V. en Albert Heijn Restaurants B.V. in de na bije toekomst gezamenlijk nog meerdere vestigingen realiseren. Er wordt naar gestreefd het mo tel/wegrestaurant annex benzine stationcomplex bij Heverlee bin nen een jaar gereed te hebben: met het horecagedeelte is een investering van 5,4 miljoen gul den gemoeid. Het motel zal voorlopig 40 ka mers bevatten. De gebouwen liggen ongeveer 15 km van de Brusselse luchthaven Zaventem, 7 km van Leuven en 25 km van Brussel. In eerste aanleg zullen de weg restaurants elk een zelfbedienings- De Simon/Miro-organisatie heeft sinds 3 september een eigen hoofdkantoor in gebruik. Het zijn de ruimten van het voormalige hoofdkantoor van Albert Heijn aan de Westzijde 30 te Zaandam) en van de daarbij gelegen supermart, die onlangs is gesloten. Het hoofdgebouw van dit com plex is beter bekend als „Neel- tje", genoemd naar de echtge note van de stichter van ons bedrijf, de heer Albert Heijn. Het hele complex met 3680 m2 kantooroppervlak is berekend op huisvesting van omstreeks 180 mensen. Op de begane grond be- Op 2 augustus 1973 vergaderde de Centrale Ondernemingsraad van Ahold N.V. te Zaandam. De voorzitter gaf een uitgebreide toelichting op de overwegingen, die ertoe geleid hebben om het grootste gedeelte van de aktivi- teiten van de Coöperatie ETOS te Eindhoven over te nemen. Drs. P. J. van Dun, hoofd Cen trale Personeelsdienst, gaf uitleg over de maatregelen ter begelei ding van het personeel van ETOS. afdeling met 116 zitplaatsen, een eethuisje met 64 zitplaatsen, een chauffeurscafé met 64 zitplaat sen en een giftshop omvatten. Er zal echter reeds rekening wor den gehouden met mogelijkheden tot uitbreiding, ook eventueel met vergaderaccommodatie. De gift shop en het chauffeurscafé zullen gedurende de hele nacht geopend zijn. Met wensen van lichamelijk ge handicapten zal in de opzet reke ning worden gehouden. De parkeerplaats, zowel aan de ene als aan de andere zijde van de weg, heeft een capaciteit van 184 personenauto's en 23 vracht wagens of autobussen. vinden zich de receptie, het per- soneelsrestaurant, een direktie- lunchkamer, een lobby, ruimten voor de afdeling logistiek, plan ning en merchandising en ten slotte een filmzaal. De eerste verdieping is bestemd voor de inkoopafdelingen en enige ad ministratieve ruimten. De twee de etage huisvest de store-oper ations (verkoop), reklame en de afdelingen rekreatie-kampwin- kels. De derde en vierde etage herbergen de Miro-afdelingen. De vijfde etage is bestemd voor de sectie Verbrumar, die de scepter zwaait over de Netto-markten, de afdelingen personeelszaken en sociale zaken. De zesde ten slotte is het domein van de hoofd- direktie van Simon/Miro. Drs. J. Kleiterp, concerncontrol ler, gaf aan de hand van flap- overs, een duidelijk inzicht in de omzetten en de kosten van de verschillende werkmaatschappijen t/m de 6e periode. Het verslag van deze bijeenkomst werd, zoals gebruikelijk, verzon den aan de 150 leden van onze 12 ondernemingsraden. Het pers bericht over dc samenwerking met ETOS werd op de mede delingenborden gepubliceerd. Na een „gewenningsperiode" slaaf Simons vaste-la-prijzen formule goed aan. Uit een dui delijk stijgende omzetlijn blijkt dat Simons nieuwe formule bij het publiek is overgeko men. Ook de vaak spectacu laire partij-voordelen doen het uitstekend. De heer C. Govers, lid van dc hoofddirektie, onthulde dat daar wel wat aan is bijgeschaafd. Zo worden alle reeds dit voor jaar gestroomlijnde inrichtingen van de 126 zelfbedieningswinkels en supermarkten nog eens her zien; een remodeling die in de eerste week van oktober voltooid, zal zijn. De centrale leiding houdt nauw kontakt met de be drijfsleiders door middel van instruktie- en inspraakbijeenkom sten, waarvan er dit jaar reeds enkele werden gehouden. Om de consument ervan te over- De nieuwste Miro Hypcrmarkt, die op 26 september a.s. zijn poorten opent, beslaat de helft van het ringvormig Super Cen- tuigen dat Simon voor de kwali- teitsartikclen, waaruit zijn assor timent is samengesteld, de laagst mogelijke prijzen calculeert zijn o.a. vergelijkingen gemaakt met bedrijven, die eveneens een goed- koopte-image nastreven. ter Beek, dat aan de noordrand van de Limburgse gemeente Beek is verrezen op een terrein van 3,5 ha aan de Wethouder Sangcrstraat. Het ultramoderne koopcentrum ligt even ten zui den van het klaverblad Kerens- heide aan de autoweg E9 Eind hoven-Maastricht. De zesde Miro heeft een totaal vloeroppervlak van 9.830 m2, waarvan 5.000 m2 wordt gebruikt voor non-food en 2.000 voor food. In het non-food gedeelte worden 54 artikel groepen met te zamen 18.000 artikelen uitge bracht; het food gedeelte brengt 10 artikelengroepen met 3.000 artikelen. Voorts omvat de Beek- se Miro een doe-het-zelf afdeling van 800 m2, een koffiecorner met 150 zitplaatsen en een slijterij van 126 m2. De centrale kassagroep omvat tweemaal 14 kassa's, waarvan een aantal speciale voorzieningen zal hebben voor snel omrekenen van de prijzen in Belgische francs of Duitse marken. Bedienings afdelingen hebben aparte kassa's. Automobilisten kunnemop het in totaal aan 1.250 wagens plaats biedende parkeerterrein goed koop tanken aan veertien zelf- bedieningspompen. Algemeen bedrijfsleider J. P. Ver- kuijl zal inclusief parttimers be schikken over 150 d 175 perso neelsleden. Het klantenpotentieel binnen een straal van 10 km bedraagt 225.000; binnen een straal van 20 km wonen ongeveer een half miljoen mensen. Omdat ik weet dat meer mensen over het volgende wel eens willen weten hoe de vork nu precies aan de steel zit, verzoek ik u uw antwoord in de Flitsen te publiceren. Het gaat om het volgende. Een paar jaar geleden heb ik personeelsaandelen gekocht. Op een gegeven moment kon je toen geen nieuwe stukjes meer kopen. En verder hoor je er eigenlijk niets meer van. Maar wat kan je nu eigenlijk met deze aandeeltjes doen en wat heb je er eigenlijk aan. Kan je ze verkopen en hoe dan en aan wie dan. En wat kan je ervoor terugontvangen? Enfin tnisschien kunt li een en ander nu eens precies uit de doeken doen? A. Jonker-Vorster. Jaarlijks wordt dividend uitbetaald. Op de achterzijde van dc certifi caten staan de voorwaarden vermeld en hoe te handelen bij vertrek enz. Indien het certificaat omgewisseld kan worden in een origineel aan deel, dan kan dit verkocht worden via een bank, commissionair in effecten op de beurs. Koers thans 114,Op verzoek belast de administratie zich met de verkoop, waarna de opbrengst uitbetaald wordt. Gezien de lage koers is het verstandig nu niet te verkopen. Redaktie

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 11