Zesde Miro in nieuw Super Center Beek Elfde Nettomarkt opent in Eindhoven Nieuwe algemeen bedrijfsleiders Miro pagina 6 Flitsen Slmon/Miro „Krijgsraad" in het nieuwste Net tornar kt-gebouw. V.l.n.r. de heren J. Bulthuis, directeur van Verbrumar; J. A. Sloot mans, algemeen bedrijfsleider van de Nettomarkt Eindhoven en R. B. J. van der Valk, de aannemer. Para's van „The Flying Dutch men", drumbands, kabelballons en tal van publieksattracties geven woensdag 26 september een feestelijk accent aan de opening van de Miro Beek. Unieke opzet en architectuur De nieuwste Miro Hypermarkt beslaat de helft van het ring vormige Super Center, dat aan de noordrand van de Limburgse gemeente Beek is verrezen op een terrein van VA ha aan de Wethouder Sangerstraat. Dit koopcentrum, waarin naast de Miro nog een twintigtal speciaal zaken wordt gevestigd? omsluit een geaccidenteerd en begroeid recreatie- en speelterrein voor diverse manifestaties, alsmede een paviljoen. Opzet en architec tuur mogen uniek worden ge noemd. Het ligt even ten zuiden van het klaverblad Kerensheide in de autoweg E9 Eindhoven- Maastricht, waarvan de weste lijke afslag leidt naar het Bel gische Genk en de oostelijke naar de Limburgse steden Geleen en Heerlen. De zesde Miro heeft een totaal vloeroppervlak van 9830 m-\ In 5000 m- non-food ruimte worden 54 artikelgroepen met tezamen 21000 artikelen uitgebracht, ter wijl het foodgedeelte met 10 ar tikelgroepen en 3000 artikelen 2000 m2 beslaat. De centrale check-outs omvatten tweemaal 14 kassa's, waarvan een aantal speciale voorzieningen zal hebben voor bliksemsnel omrekenen van de prijzen in Belgische francs of Duitse marken. Bedieningsafde lingen hebben aparte kassa's Autobandenhal en wastunnel De Beekse Miro omvat voorts een grote Doe-Het-Zelf shop van 800 m2, een aantrekkelijke koffie- corner met 150 zitplaatsen en een slijterij van 126 m-. Automobilis ten kunnen op het in totaal aan 1250 wagens plaatsbiedend par keerterrein goedkoop tanken aan veertien zelfbedieningspompen. Ze kunnen tevens tegen discount- prijzen merkbanden verkrijgen in de autobandenhal, waar montage Beeks ultramoderne Super Cen ter. De helft van de „tulband" wordt in beslag genomen door Nederlands zesde en grootste Miro Hypermarkt. en wielbalancering gratis geschie den en vinden voorts een was tunnel, die met een capaciteit van niet minder dan 50 auto's per uur wachttijden tot een mini mum beperkt. Bedrijfsleider J. P. Verkuijl zal inclusief parttimers beschikken over 150 a 175 personeelsleden. Het klantenpotentieel binnen een straal van 10 km bedraagt 225.0000; binnen een straal van 20 km wonen ongeveer een half miljoen mensen. Ook voor de nabijgelegen Bel gische en Duitse grensgebieden zullen de nieuwe Miro en het koopcentrum aantrekkelijk zijn. Vorige Miro Hypermarkten wer den geopend te Vlissingen en Maastricht (1971), Leeuwarden en Nijmegen (1972) en dit voor jaar te Pürmerend. Tot algemeen-bedrijfsleider van de Miro Hypermarkt Maastricht is benoemd de heer W. Leijker (30), voordien verkoopchef bij de Miro Leeuwarden. De heer Leijker is opvolger van de heer W. M. Hassink, die Nederlands zuidelijkste Miro sinds september 1971 succesvol van de grond hielp en aan wie thans bij de centrale personeelsdienst van Ahold te Zaandam de zorg voor de huisvesting van employe's is toevertrouwd. Miro benoemde voorts de heer T. Daanen (30) tot algemeen- bedrijfsleider in opleiding. Onafhankelijke inkoop Exterieur en interieur van de nieuwe Nettomarkt in Eindhoven. In Eindhoven is aan de uitvalsweg naar Veldhoven, dichtbij het punt waar de autoweg uit Tilburg afbuigt naar Maastricht, Nederlands nieuwste Nettomarkt verrezen, die op woensdag 26 september feestelijk zijn poorten opent. Dit zeer moderne koopcentrum, waarvan de heer 3. A. Slootmans bedrijfsleider is, biedt een zeer volledig warenbuisassortiment. Verbrumar is onafhankelijk in zijn inkoop voor de in eigen be heer geëxploiteerde afdelingen (hoofdzakelijk kruideniersartike len, maar voor een aantal vesti gingen ook huishoudelijke arti kelen, verlichtingsartikelen, verf en behang, auto-accessoires en restaurant). Er wordt bij AH en Simon/Miro ingekocht, maar ook bij anderen. Onder de cash-en-carries vallen de Nettomarkten op door hun ordelijkheid, gezelligheid, syste matische indeling en zorgvuldig samengesteld assortiment. Er is een nieuwe „upgrading" aan de gang, waarvan de mooie vesti ging Eindhoven ten volle blijk geeft. Er wordt nu ook aan een eigen huisstijl gewerkt. Naast kruidenierswaren in zb vindt men er bedieningsafdelin gen voor vlees, groente, kaas en noten, een warme bakker, doe- het-zelf en fietsen, elektrische apparaten, radio en TV, meube len, tapijten en verlichting, tex tiel en manufacturen, confectie, schoenen, baby-artikelen, cam pingshop, drogisterij en reform- artikelen, boetiekjes voor foto artikelen en geschenken en bo ven de begane grond (6000 m2) een restaurant van nogeens 600 m2. Op het zeer ruime parkeer terrein bevindt zich een benzine station. Hoe het groeide Onder de grootwinkelbedrijven vervulde Simon de Wit destijds een pioniersrol door zich al in 1969 met zijn Nettomarkten op het snelgroeiende cash- en carry- gebied te begeven. De daarvoor al spoedig opgerichte dochter maatschappij Verbrumar opende in de afgelopen vier jaren tien Nettomarkten in Utrecht, Zwol le, Jutphaas, Rotterdam, Heer- hugowaard, Groningen, Ede, En schede, Sliedrecht en Amsterdam- Osdorp, aanvankelijk in bestaan de fabrieks- of magazijngebou wen, de laatste twee vestigingen evenals Eindhoven in nieuwbouw. De verkoopoppervlakten varië ren; Enschede is met 8000 m2 tot nu toe de grootste. De meeste vestigingen hebben ruime par keerterreinen. Minimale overhead Doordat de Nettomarkt voor het grootste deel met conces- sionairs werken, die daarin ruim te huren, kan Verbrumar het af met 400 man eigen personeel tm een kleine centrale staf onder directeur J. Bulthuis, die nu van een kantoortje in Amsterdam- Noord naar het nieuwe Simon/ Miro HK in Zaandam is ver huisd. Elke drie weken roept de staf alle bedrijfsleiders bijeen voor een gezamenlijke bespre king. Voor de concessionairs is Ver brumar niet alleen verhuurder van de bedrijfsruimte; er wordt ook gezorgd voor gezamenlijke advertenties en andere promotie- aktiviteiten. De Nettomarktfor- mule luidt: vast uiterst laag prijs niveau door grote omzet en mi nimale kosten (dat geldt speciaal ook voor de overhead); weke lijkse voordeelaanbiedingen; mas saverkoop van eenmalige par tijen tegen uitverkoopprijzen.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 10