Hakken met een AC-bijltje Jaaroverzicht COR en OR's in 1972 Vergadering van COR AH-Flitsen 7 Op 17 mei j.l. heeft de heer D. Vethaak, lid van de Raad van Bestuur, het jaarverslag 1972 toegelicht voor de leden van de Centrale Ondernemingsraad. Hierbij waren aanwezig de he ren dr. J. de Vries en prof. dr. J. Kreiken, resp. president en lid van de Raad van Commissaris sen. Na afloop van de bespre king van het jaarverslag ontwik kelde zich een openhartig ge sprek tussen commissarissen en COR-leden over het rendement van onze onderneming, de plan nen voor de toekomst en de taak van de commissaris. V.l.n.r. de heren D. Vethaak, dr. J. de Vries, A. Heijn en prof. dr. J. Kreiken. Op 12 april 1973 vergaderde de COR in Zaandam, 's Morgens gaf een vertegenwoordiger van het bureau McKinsey aan de hand van dia's een uitgebreide toelichting op het rapport over de produktiebedrijven. De nieuwe formule voor de Flit sen (zie elders in dit blad) werd goedgekeurd. De bespreking over het secre tariaat van de COR werd uitge steld, tot 17 mei 1973, wanneer het jaarverslag wordt behan deld. 's Middags gaf prof. C. M. Storm een toelichting op 'het le zen van een jaarverslag'. Aan de hand van kernbegrippen werd een analyse van jaarverslagen van verschillende ondernemin gen begrijpelijk gemaakt. Na gedane arbeid is het goed rusten en niet te vergeten: eten en drinken. En wie kan voor het laatste beter zorgen dan een AC, als die toch in de buurt is. In april 1972 werden 11 OR's gekozen, te weten: Concerndiensten Supermarts HK organisatie Supermarts Filialen Distributiecentra Centrale Slagerij Produktiebedrijf Zaandam Produktiebedrijf Zwanen burg Produktiebedrijf Wijhe Melkexport Sterovita Technisch Onderhoud Amersfoort Restaurants In juni werden deze OR's geïnstalleerd en kozen hun af vaardiging naar de Centrale On dernemingsraad, die in augustus werd geïnstalleerd. De COR in de oude samenstelling kwam in 1972 viermaal bijeen, de COR nieuwe samenstelling driemaal. Voor de eerste keer maken thans ook gekozen leden van een OR filialen deel uit van de COR. Verkiezingen In 1972 zullen nog verkiezingen volgen voor OR's bij Simon en Miro en hun afvaardiging naar de COR. Ingesteld werd, dat het COR- verslag via de secretarissen aan alle OR-leden wordt verzon den. Een begin werd gemaakt met het deelnemen van de nieuwe OR-leden aan de internaatscur sus van vijf dagen van de Arbei ders Gemeenschap der Wood- brokers in Bentveld. De herko zen OR-leden hadden deze cur sus reeds meegemaakt Eveneens werd gestart met het door de voorzitter en deskundi gen per OR behandelen van de Samsom-cursus voor OR-leden. Aan de COR werd de schriftelij ke cursus voor OR-leden gezon den van de Stichting Burger schapskunde. Naast de schriftelijke informatie over mutaties en bedrijfsnieuws en fotokopieën van actuele arti kelen, werd afgesproken dat de COR-leden ook de persberichten van Albert Heijn N.V. ontvan gen. Ten slotte werd afgesproken dat een extra bijeenkomst van de COR zal worden georganiseerd in Zandvoort ter bespreking van enige beleidsonderwerpen en dat prof. C. M. Storm zal worden uitgenodigd een toelichting te geven op het analyseren van een jaarverslag (zie ook elders in de ze editie). Frequentie De OR's kwamen alle minstens eens in de twee maanden bijeen. Voor de Samsom-cursus gingen twee OR's vier dagen in retraite. De voorzitters van de OR's kwa men driemaal bijeen, de secreta rissen tweemaal. De gang van zaken in de onder neming werd in elke vergadering door de voorzitter toegelicht. Naast de behandeling van het jaarverslag, besprak de heer Vet haak ook tussentijds de resulta ten van het eerste halfjaar. Onderwerpen Hierna volgt een lijst van onder werpen, die in 1972 in de COR werden besproken: 1. Samenwerking met Simon de Wit 2. Kandidaatstelling OR's 3. Secretariaat OR's 4. Verkiezing OR's 5. Opleiding OR-leden 6. Personeelsfonden 7. Winstdeling 8. Sociaal beleid in onder nemingen 9. Fusiebegeleiding 10. Nevenwerkzaamheden 11. Personeelsaandelen 12. Verkiezing Raad van Be stuur Pensioenfonds 13. Rapport functieverlichting 14. Verhuizing Simon de Wit 15. Verhouding werkmaat schappijen - concern diensten 16. Secretariaat COR 17. Samenstelling commissies 18. Personeelsblad Flitsen 19. Reglementswijziging 20. Salarissysteem HK schaal 1 t/m 7 21. Waardebon i.p.v. pakketten 22. Belasting personeelsaande len 23. Rechtszekerheid buiten dienstfunctionarissen Dat men van dik hout planken zaagt, is geen nieuws. Maar dat wordt het wél, wanneer hoge bomen zóveel wind hebben ge vangen, dat men handen tekort komt om de gevelde stammen in „mootjes" te hakken of in stuk ken te zagen. Want vóórdat ze voor de bijl gaan, moet van de nood een deugd worden ge maakt. En dat kan heel wat voe ten in de aarde hebben... Genoeg van deze spreekwoor delijke gezegden. Waar we heen willen is, te vertellen dat de AC's Oud-Leusden en Beek bergen de afgelopen weken een onmisbare rol hebben gespeeld in de opruimingswerkzaamhe den in de 2 april jl. stormender hand vernielde, omringende bos sen, Begin In Leusden ging dat zo! Op een dag werd restaurantleider A. de Bresser benaderd met het verzoek of men bereid was kosteloos de inwendige mens te verzorgen van zo'n dertig Amersfoorters (de AC ligt op de grens van Leusden en Amersfoort), die zich vrijwillig hadden aangemeld om de bo- menchaos te helpen ruimen. In tussen was de AC ook ingescha keld door de plaatselijke Sla- venburg's Bank om kaarten (a 5,-) te verkopen ten bate van aanplant van nieuwe bomen. Maar dit was nog maar het be gin. Een van de volgende dagen raakte hoofd-bediening J. Ro gers in gesprek met de (bezoe kende) radio-verslaggever Karei v.d. Graaf, die hij „warm" wist te maken om aan de spontane hulpacties wat aandacht te be steden via de ether. Daarmee was de zaak aan het rollen ge bracht. Er werd driftig gecoör dineerd om versplintering van allerlei activiteiten met het zelf de oogmerk te voorkomen en daarmee was de „Actie Ruim Baan In 't Bos" beklonken. Tot zes maal toe werd via de radio opgeroepen tot deelname, waar bij de AC-Oud-Leusden fungeer de als heus actiecentrum. Telefoonwacht Via de telefoon vooral stroom den de aanbiedingen binnen, wat de heer Bogers dag én nacht aan het toestel kluisterde. Maar dat was nóg niet alles, want al die honderden die zo'n vijf zaterdagen achtereen plus nog wat slordige dagen van de paasvakantie offerden om o.l.v. deskundigen de omgewaaide bo men te lijf te gaan, moesten toch wat te eten en te drinken hebben óók. Reden voor mana ger P. N. Louw om hiervoor te zorgen na ruggespraak met „Zaandam" uiteraard. Aldus zijn er ongeveer 6000 koppen koffie en zeker 1300 lunchpak ketten door gegaan. Alweer voor niets, ten bate van het goe de doel. Landelijk Het resultaat bleef niet uit. De actie sloeg zo aan, dat zich zelfs van Limburg uit hulptroe pen meldden. Adressen als deze werden doorgegeven aan de Vereniging voor Milieudefensie, Staatsbosbeheer en de Neder landse Heide Maatschappij, die nu de bosopruiming landelijk coördineren. Maar het begon allemaal in (A)ctie (C)entrum Oud- Leusden. Daar kunnen ze nu tenminste door de bomen het bos weer zien. Bij Beekbergen is het nog niet zo ver. Nog dagelijks worden daar door vrijwilligers ontwortelde bomen 'geschild', alweer afge wisseld door een teug uit een welverdiende bak koffie die de gastvrije AC-manager C. Ver- nooy al eerder uitgebreid in deze kolommen ten tonele ge voerd speciaal voor dit lof felijke doel al wekenlang bij liters tegelijk laat zetten. Op 19 mei bestond er aftrek door maar liefst enkele honder den mensen. Maar dat had een speciale reden. Uitnodiging Ongeveer zeshonderd jeugdle den van de jubilerende Apel- doornse gymnastiekvereniging O.D.I.L.O. maakten die dag ge bruik van de uitnodiging van Albert Heijn Restaurants BV om deel te nemen aan een mas sale pannekoekenmaaltijd in een eeuwenoude hoeve, middenin het nabije natuurreservaat Deeler- woud. Een krachttoer voor het personeel van de AC-Beekber- gen, maar het karwei hoefde niet alléén te worden ge klaard. Het bestuur van O.D.I.L.O. had inmiddels met de Stichting tot Behoud van Natuurmonu menten het plan beraamd om van de gelegenheid gebruik te maken, de kinderen voorafgaand aan het smulfestijn in datzelfde Deelerwoud te confronteren met de catastrofe die de aprilstorm er heeft aangericht en aldus spelenderwijs hun liefde voor de natuur te wekken. Of dit effect heeft gehad, kan natuurlijk moeilijk worden be paald, maar afgaande op het knaleffect dat het feest als ge heel heeft gehad, is er alle hoop. Pannekoeken In de voorafgaande nacht hadden enkele tientallen vrou welijke vrijwilligers van de gymvereniging op 48 AC-gaspit- ten in totaal 1200 pannekoeken gebakken in zelf meegebrachte koekepannen. Het ging ons op deze plaats primair om te bomen over bomen. Toch willen wij u de volgende cijfers niet ont houden. Wat er door ging: 120 kg pannekoekmeel, 50 kg margarine, 50 kg rietsuiker stroop, 70 liter limonade, 3 kg koffie, 10 liter koffieroom en 50 kg cake. Als AH trakteert, kijkt men niet op een onsje, zo te zien.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 7