Marjan en Theo reisden ver en konden veel verhalen London Week-end Puzzelen In memoriam Johan de Jong Nieuwe Mc Donald's AH-Flitsen 5 De personeels-prijsvraag is alweer lang achter de rug. Maar de twee hoofdprijswinnaars herinneren het zich nog als de dag van gisteren: Marjan Theunissen (23), caissière in Wychen, is pas terug van de door haar gewonnen safari-reis door Kenia. Medio mei kwam ook Theo Tichelaar (21), verkoper in Harlingen, terug van de door hem in de wacht gesleepte Trans trektocht door Marokko. Op deze plaats vertellen zij wat van hun nog kersverse ervaringen. busje zaten zes mensen. Vanuit de hotels waar wij logeerden na men wij picknick-lunches mee. Als wij onderweg dorst kregen dan stopte de chauffeur bij een benzinestation waar ze ook dranken verkochten. In het wild park reed hij met zijn busje doodleuk op het wild af, zodat wij konden filmen. Mijn man en ik hebben 75 kleurenfoto's en drie films gemaakt." In de rats „We hebben één keer erg in onze rats gezeten. Midden in dat wildpark kwam ons busje vast te zitten in de modder. Niemand durfde aanvankelijk uit te stap pen. Onze chauffeur ook niet. Hemeltje wat was die man bang. Uiteindelijk zijn wij toen met angst in ons hart tóch maar uit gestapt om te duwen. Toen wij daarna weer veilig op onze plaatsen zaten, zagen wij dat al die tijd op zo'n vijf meter af stand van ons een leeuw had lig gen loeren." Zaterdagmorgen 28 april is op weg naar zijn part-time werk bij AH Drachten, ver ongelukt en enkele uren daarna overleden onze me dewerker Johan de Jong, 18 jaar oud. Ruim twee jaar heeft hij zijn beste krachten aan ons bedrijf gegeven. Wij konden altijd een beroep op hem doen. Woensdag 2 mei hebben wij hem, met honderden andere belangstellenden naar zijn laatste rustplaats in De Wilp (Gr.) gebracht. Er is een lege plaats geko men. Een groot verlies voor ve len; vooral voor hen die hem het naast stonden. Marjan Theunissen en haar man Leo in een markante pose tussen de palmen in de tuin van hun lu xueuze hotel. De safari duurde een week. Aansluitend daarop bracht het echtpaar Theunissen nog een week lang door in een hotel aan een van de Keniase stranden langs de Indische Oceaan, waar het volgens de thermometer maar liefst veertig graden Cel sius was. Armoede Marjan: „Van daaruit zijn wij ook nog wat excursies gaan ma ken. Wij zijn o.a. op bezoek ge weest bij inheemsen, we zijn in hun rieten hutjes geweest. Je schrikt dan van de armoede van die mensen. Je voelt je dan diep treurig worden, als je eraan denkt, dat wij aan de andere kant van de oceaan onze buiken dik kunnen eten. Sinds ik daar geweest ben, moet ik daar steeds aan den ken." In Amsterdam-Watergraafsmeer wordt 13 juni een nieuw McDo nald's geopend aan de Midden weg 4042. Manager is de heer A. Heijstek. De nieuwe vestiging zal ruim schoots bij de burgerij worden geïntroduceerd: op de dag van opening zullen twee girls in bug gy gratis cola uitdelen en de jeugd krijgt toepasselijke stic kers met het verzoek deze op de ramen van hun ouderlijk huis te plakken. Bij wijze van beloning zal clown Ronald McD. later op de dag bij honderd willekeurige huisdeuren aanbellen met de uit nodiging voor een kosteloos etentje voor het hele gezin. Marjan Theunissen is samen met haar man Leo naar Ke nia geweest. Het echtpaar is sinds één jaar getrouwd en had zichzelf nog steeds een huwe lijksreis beloofd. En wat is dan romantischer dan samen op safari te gaan? Marjan denkt er nog met weemoed aan te rug. Ze zou zó terug willen naar het warme Kenia, naar het gezellige reisgezelschap waarbij zij terecht kwam (er waren ook twee gepensioneer de circusartiesten bij), naar de luxe hotels waar zij en haar man als vorstenkinderen wer den verwend Alleen al de vliegreis: Het echt paar Theunissen had nog nooit in een vliegtuig gezeten. Het was een ervaring die diepe indruk heeft achtergelaten. Marjan: „Als je ergens in het vliegtuig hoog in de lucht iemand zag zit ten die óók zat te bladeren in zo'n blauw AH-reismapje, dan gaf het tóch een vertrouwd ge voel. Dan dacht je: Hé, die gaat óók naar Kenia." Karavaan Na een etmaal vliegen kwamen ze in Nairobi, waar zij naar een groot luxe hotel werden ge bracht en konden uitrusten van de lange reis. Toen zij er waren „gespijzigd" en „gelaafd" wer den zij de stad rondgere den. Marjan: „De volgende dag trokken we in een karavaan van drie VW-busjes het binnenland fti. Dat was wél een verschil met Nairobi, wat eigenlijk een erg grote, drukke stad is. We reden zo'n driehonderd kilometer per dag, we gingen van hotel naar hotel. En dat was ook zo merk waardig: Je verwacht niet, dat in die verlaten wildernis zulke bij zonder luxe hotels geëxploiteerd kunnen worden." De safari begon in een wild park dat zo groot is als Neder land. Elk VW-busje ging daar zijn eigen weg. Marjan: „In ons Vier weken lang werd in ons filiaal aan de Hoge Steenweg te Weert een Puz zelactie gehouden. In de regionale bladen ver scheen een advertentie met de tekst: 'Albert Heijn heeft weer wat'. Haal gratis deel nameformulier. Een ieder kon aan de kas sa's een kruiswoordpuzzel krijgen en na oplossing weer aan de kassa's inleve ren. Deze werden zaterdag middag 5 mei onder grote belangstelling in de SM uit gereikt. Het idee voor deze actie kwam van mevrouw Koo ien, onze kantinebeheerster, die deze puzzel zelf uitge dacht en uitgewerkt had. Enkele duizenden mensen hebben zich ermee geamu seerd. Een lang weekend nriet Albert Heijn Reizen en British Caledonian Airways naar Surprising - Swinging Londen. 3 dagen vanaf f 179,- 4 dagen vanaf f 205,- Profiteer van een voordelig AH weekend in fascinerend Londen meeste maaltijden werden in res taurants gebruikt. Eén keer werden de reizigers door een Marokkaans gezin uit genodigd om kushkush te komen eten. THEO: 'Dat was wel even wen nen, want de beleefdheid eist dat je het eten met de blote handen naar je mond brengt. Maar het was wel een ervaring waaraan ik nog vaak zal terugdenken.' Eén keer maakten de Marokko- reizigers een angstig avontuur mee. Theo vertelt dat de bus midden in de Sahara pech kreeg. De vering bleek kapot te zijn. 'Op verzoek van de chauffeur gingen wij allemaal aan één kant van de auto zitten, maar uitein delijk bleek, dat wij zó niet ver der konden. Wij hebben toen in de Sahara een kamp ingericht, terwijl de chauffeur terug ging naar een dorp om de auto te laten maken.' 'Stel je voor: Wij bleven daar achter in die verlaten woestijn, waar het op dat moment 45 gra den Celsius was. Gelukkig was er in de buurt een soort meertje, waar wij wat verkoeling konden vinden. Maar de volgende dag was de chauffeur alweer terug. Mét de gerepareerde auto.' Twee weken lang heeft prijs winnaar Theo Tichelaar (21) in het dagelijkse leven ver koper in Harlingen rond getrokken door Marokko. Ook hij zou liever vandaag dan morgen weer in de Transtrek- bus stappen die hem zoveel avontuurlijke uren heeft be zorgd. Zijn reis begon op Schiphol. Via Londen werd hij naar Tanger gevlogen, waar de Transtrek-bus pech bleek te hebben en waar bovendien moest worden ge wacht op een chauffeur. Twee dagen kampeerden Theo en zijn reisgezellen zeven Nederlan ders en één Engelse dame op een plaatselijke camping, 'waar we erg hebben gela chen'. Gemoedelijk Het was daar bovendien erg mooi weer (zo'n 35 graden Cel sius), dus iedereen nam het wachten nogal gemoedelijk op. Maar na twee dagen vertrok uit eindelijk de Transtrek-bus. Het gezelschap reed van stadje naar stadje. Iedere dag werd gemid deld zo'n 160 kilometer afge legd. 's Nachts werd er in tenten of in de open lucht geslapen. De

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 5