Topscores PBW en HK Ideeënbus gaat nieuw leven leiden 25 gulden AH-Flitsen Soms gaat het kennelijk toch nog te hard toe; de EHBO-ers moesten verscheidene malen handelend optreden. De doelverdediger van het team-Sl een bal. Op 19 mei is weer de strijd voor dit jaarlijks terugkerend voetbal toernooi op het Z.V.V.-terrein te Zaandam gestreden. De deelne mers van dit toernooi waren PB Tilburg, PB Zwanenburg, Stero- vita Dordrecht, PB Wijhe, PB Zaandam, DC Zaandam. DC Tilburg, DDC Rotterdam, CMS Amsterdam, CMS Maarssen. Hoofdkantoor Zaandam en T.O. Amersfoort. Het toernooi werd georganiseerd door PB Zaandam, dat vorig jaar de winnaar werd van het toernooi. Even voor tien uur werd het toernooi geopend, waarna de heer P. C. Vink, directeur pro- duktiebedrijven, de aftrap ver richtte bij de wedstrijd PB Wijhe tegen PB Zaandam. Na de pou le-wedstrijden kwamen PB Wijhe, Hoofdkantoor, CMS Amster dam, en TO Amersfoort als poulewinnaar naar voren, waar na deze 4 om de eerste 4 plaat sen gingen strijden. Al snel werd duidelijk, dat de strijd om de le en 2e plaats tus sen PB Wijhe en het Hoofdkan toor zou gaan. PB Wijhe won van CMS Amsterdam, terwijl het Hoofdkantoor T.O Amers foort verpletterde .met een 61 overwinning. De strijd om de le en 2e plaats was een wedstrijd, die het aan zien ten volle waard was. Beide ploegen deden weinig voor el kaar onder, maar het was uitein- Het kampioenselftal van PB Wijhe, 'ita in actie bij het stoppen van delijk PB Wijhe, dat in de slotfase van de wedstrijd aan het langste eind trok en de wed strijd zegevierend met een 10 overwinning afsloot. De overige ploegen streden met wisselend succes. Het is alleen jammer, dat onze EHBO-men- sen in enige gevallen handelend hebben moeten optreden, waar uit blijkt dat het ook in een der gelijk toernooi soms te hard toe gaat. Mensen, laat de sportiviteit toch hoogtij vieren, waardoor dit toch wel sportieve toernooi nog ge slaagder wordt. Om plm. 16.30 werd de prijsuit reiking verricht door de hr. P. C Vink, die, alvorens de prijzen werden uitgereikt, de vereniging ZW bedankte voor hun grote gastvrijheid en hulp aan dit toernooi. Ook de scheidsrech ters, EHBO en vele anderen, die dit toernooi tot een geslaagd toernooi maakten werden in zijn dankwoord betrokken. Na de prijsuitreiking was er, voor een ieder die dit wenste, gelegenheid in de kantine voor een gezellig samenzijn. De uitslag van dit toernooi was als volgt: 1. PB Wijhe; 2. Hoofdkantoor; 3. TO Amers foort; 4. CMS Amsterdam; 5. CMS Maarssen; 6. PB Zaandam; 7. PB Dordrecht; 8. DC Zaan dam; 9. PB Tilburg; 10. DC Rotterdam; 11. DC Tilburg; 12. PB Zwanenburg. dat CMS Amsterdam klopte. Bij iedere 25 gulden boodschap pen ontvingen de klanten een prachtige goudvis in ons filiaal in Weert. In samenwerking met een plaatselijke dierenspeciaal zaak kon dit plan worden uit gewerkt. Het werd een groot succes. Op vriidag en zaterdag gingen er 2500 goudvissen de deur uit. De ideeënbussen in de pak-weg vierhonderd AH-filialen krijgen nieuw leven ingeblazen. Zeer binnenkort zal iedereen via pu- blikatieborden, posters, stickers en zelfs via teksten op de sala riszakjes worden geïnformeerd over het actieprogramma, dat de voorlopige Ideeënbuscommissie Filialen (voorzitter en secretaris respectievelijk de heren J. 't Hart en G. de Vries, terwijl de leden functies hebben als SMBL, ZBBL, sector- of afdelingschef, hoofdcassière, administratrice) heeft opgesteld. Want laten we wél zijn: Een goed functionerend ideeënbus systeem kan de creativiteit en de interne communicatie bevor deren. Acties Het actieprogramma "van de ideeënbuscommissie houdt in, dat ongeveer een half jaar lang elke maand in een bepaald teken wordt geplaatst. De eerste maand komt de bedrijfsbeveili- ging centraal te staan. Daarna komen onderwerpen als hygicne, service en displaytechnieken aan de beurt. Er worden dus vooral ideeën verwacht die betrekking 'Discussies in de commissie' ideeën die betrekking hebben op het maandelijkse thema zijn steeds drie prachtige prijzen be schikbaar: Eén ter waarde van vijfhon derd gulden (b.v. een gouden horloge, een stereo/tunerverster ker, een vierpersoons bungalow tent, enz.), één t.w.v. 250 gulden (b.v. fototoestel, radiocassette recorder, keukenmachine, enz.) en één t.w.v. honderd gulden (b.v. elektrische fonduepan, draagbare radio, trimtrainer, enz.). hebben op het specifieke onder werp van die maand. De heren 't Hart en De Vries garanderen, dat iedereen die een idee indient binnen zes weken antwoord krijgt. Antwoordnummer Voor alle duidelijkheid moet worden gezegd, dat het systeem nog wel naar de traditionele ideeënbussen is genoemd, maar dat het beslist niet de bedoeling is om in ieder filiaal ook letter lijk een bus op te hangen. Het gaat iets anders. In ieder filiaal komen voor alle medewerkers bereikbare bundels speciale for mulieren en voorgedrukte enve loppen te hangen. Op de formu lieren kan iedereen zijn ideeën invullen en in zo'n voorgedrukte envelop ongefrankeerd naar ant woordnummer 14 in Zaandam zenden. Drie prijzen Via discussies in de commissie en desgewenst op basis van ad viezen van specialisten in het concern, zal worden beoordeeld of een ontvangen idee al dan Er zijn nog meer terreinen te noemen, waar de heer Joustra goede ideeën zou kunnen ge bruiken. Zoals: Hoe kun je voorkomen, dat kwaadwillende klanten de prijsjes op de ver schillende artikelen verwisselen? Hoe voorkom je, dat klanten tijdens het winkelen artikelen in hun eigen boodschappentas la ten glijden en zonder te betalen meenemen naar huis? Hoe be reik je, dat een klant haar kas sabon en haar betaalde zegels ook inderdaad meeneemt? Hoe verkrijg je een goed en vei lig afroomsysteem voor de kas sa's? Ten slotte nog dit: de beveili gingsactie loopt van 12 juni tot 14 juli en de prijzen zijn: eerste: gouden horloge t.w.v. 500; tweede: dames- of herenfiets t.w.v. 250,—; derde: PMC-trimtrainer. Natuurlijk mag de prijs ook geruild worden voor een ander PMC-artikel van vergelijkbare waarde! Zo maar een paar onderwer pen, waarover goede ideeën van harte welkom zijn. De ideeën buscommissie zit klaar om een lawine van ingevulde formulie ren te verwerken. Waarschijnlijk worden de problemen van de heer Joustra dan vanzelf wel op gelost. Bovendien geef je de mensen gelegenheid om mee te denken, waardoor zij een grotere betrok kenheid kunnen krijgen bij hun bedrijf en bij hun werk. En als een goed idee bovendien noe wordt beloond... niet bruikbaar is en in aanmer king komt voor beloning. Voor Al met al wel iets om over na te denken.Natuurlijk worden er iedere maand meer dan drie ideeën beloond. Dat gebeurt dan op basis van het te berekenen of te verwachten effect, dat het idee op het bedrijf zal hebben. Beveiliging Zoals gezegd: Als eerste komt het onderwerp bedrijfsbevci li ging aan de beurt. Volgens de heer J. Joustra, hoofd van de afdeling bedrijfsbeveiliging, wordt daarmee vooral bedoeld het voorkómen van criminaliteit, waardoor het bedrijf en zijn me dewerkers schade lijden. 'Meer dan drie. Hij zou bijvoorbeeld hoe dan ook al een goed idee kunnen ge bruiken om te bereiken, dat alle medewerkers de voorschriften wat beter gaan naleven. Want hij is ervan overtuigd, dat niet alleen bij A.H., maar in de hele maatschappij de criminali teit zou kunnen worden beperkt, wanneer de voorschriften beter zouden worden nageleefd.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 4