AH-hand bij Kenau 's Albert Heijn NV nu Ahold NV J. W. de Vries (75) overleden NIEUWE FORMULE WIJZIGT GEZICHT KOMENDE FLITSEN DO flitsen Flitsen Landelijk juni 1973 personeelsblad albert heijn nv oplaag 21.000 verschijnt 12 x per jaar 30e jaargang nr. 6 juni 1973 Aan de op 17 mei jl. gehouden buitengewone verga dering van aandeelhouders van Albert Heijn N.V. is voorgesteld de naam Albert Heijn N.V. te veranderen in Ahold N.V. Tegelijkertijd kwam een voorstel tot statu tenwijziging in verband met het nieuwe vennootschaps recht aan de orde. De Raad van Bestuur deed dit voorstel tot naamwijzi- ging omdat men van mening is dat de naam van het concern niet moet voorkomen in die van de diverse werkmaatschappijen. De twee benamingen, Albert Heijn N.V. en Albert Heijn Supermart B.V. (werkmaatschappij) worden vaak met elkaar verward, hetgeen in de praktijk tot commu nicatiestoornissen leidt. Bovendien is voor de holding de sterke vereenzelviging met de levensmiddelendetailhandel niet langer juist, noch gewenst. De naam AHOLD werd gekozen omdat er nog een duidelijke associatie blijft bestaan met de oorspronkelij ke naam Albert Heijn en met de afkorting A.H. De naam is voorts kort en krachtig en gemakkelijk uit- spreekbaar, terwijl hij zich ook goed laat combineren met het een jaar geleden in gebruik genomen concern symbool. Dit is de laatste maal dat Flitsen verschijnt volgens de formule van de afgelopen tien jaar. In juli komt Flit sen niet uit vanwege de va kanties, maar in augustus of september gaan we met instemming van de Raad van Bestuur, de direkties en de Centrale Ondernemings raad over op een nieuwe formule, die dan voortaan het 'gezicht' van ons perso neelsblad zal bepalen. Het probleem was namelijk, dat we niet alleen het HK, de PB's, AH SM B.V. met filialen, DC's en CS, restau rants, Grootverbruik, meik- export Sterovita, Hermetica moeten bereiken, maar nu ook Simon/Miro. Communicatiepatroon Daarom zijn er in verschil lende ondernemingsonder delen al gestencilde bulle tins verschenen, die het plaatselijke nieuws vlot pu bliceren o.a. in PB Wijhe, PB Zaandam, restaurants, terwijl in de DC's een bul letin-redactie is gevormd met grootse plannen, die intussen al vorm hebben ge kregen. Miro-mirror-Maastricht ver schijnt af en toe, terwijl we van de 'Blauwe-Uitlaat' in Amersfoort al een tijdje niets gehoord hebben. Goed, terug naar Flitsen. Formulering De nieuwe formule luidt als volgt: 9 maal per jaar (januari en juli slaan we over): een 8-paginanummer. 1 maal per jaar in mei: een 16-paginanummer met het personeelsjaarverslag. De normale uitgave, die dus 9 maal per jaar verschijnt, krijgt de volgende vorm: Pagina 1, 2, 7 en 8 alge meen nieuws van de moe dermaatschappij en uit de werkmaatschappijen, waar van verwacht mag worden dat het alle lezers(essen) in teresseert. Pagina 8 blijft gehandhaafd als jeugdpagina mits we erin slagen de redactie aan te vullen. De binnen-pagina's 3, 4, 5 enÓ bevatten: óf nieuws uit AH SM B.V. dus.uit de AH filialen, DC's en CS óf nieuws uit de Si mon/Miro organisatie. Alle personeelsleden ont vangen dus het algemene nieuws. De AH SM B.V. personeelsbladen ontvangen daarbij hun 4 pagina's en Simon/Miro de 4 bladzijden met hun nieuws. Redactieteams Daartoe moeten wij natuur lijk wel kleine aparte redac tieteams vormen uit AH SM en Simon Miro met bij voorkeur ook vertegenwoor- digers(sters) uit de buiten dienst en de ondernemings raden. Anders lopen we de kans dat we alleen maar nieuws brengen, dat we in Zaan dam belangrijk achten. We willen verslagen van jubilea, OR-verslagen, reportages van rally's, feestavonden, carnavals, personeelsuitstap- je e.d. in de Flitsen vermij den, omdat zij typisch het betreffende ondernemings onderdeel interesseren en dus in het plaatselijke of re gionale bulletin thuishoren, bijzondere gevallen uitge zonderd. De hoofdredactie van de Flitsen gaat berusten bij de dienst public relations o.l.v. mevr. C. Plooyer, geassis teerd door de heer J. Klep- pe, en natuurlijk uw huidige hoofdredacteur. Derden Technische hulp bij het in schakelen van journalisten en bij de opmaak wordt weer verleend door het P.R. adviesbureau van Hulzen, overigens in overleg met de drukker. De adressering via de computer wordt verder door de betreffende afde ling (E.G.V.) bekeken. Natuurlijk zal het eerstko mende nummer-nieuwe-stijl nog niet aan ieders ver wachtingen beantwoorden, maar de formule waarvoor gekozen is, lijkt ons een zeer gezonde en we zullen er enthousiast met uw medewerking onze schouders onder zetten. Tot ziens in de volgende Flitsen en prettige vakantie! DE REDACTIE Ter gelegenheid van de herdenking 400 jaar Haarlems beleg werd op vrijdag 18 mei op de Grote Markt in Haarlem onder overweldigende belangstelling een os gebraden. Voordat de os gaar was, kon men broodjes met lamsvlees en een heerlijke saus eten. Het werd mede door het mooie weer een geslaagde happening, waar ook onze 4 Haar lemse snpermarts na het vele voor bereidende werk tevreden op kun nen terugzien. De 4 AH super marts verkochten in de maand mei een unieke hand- gedrukte siertegel met een afbeel ding van de bekende 16e eeuwse 'Dolle Mina' Kenau Simonzdochter Hasselaar. Vele collega's van het hoofdkan toor en de buitendienst hebben bij de voorbereiding en uitvoering hun medewerking verleend. Caissièretriomf Hel filiaal Vught heeft gezegevierd in de landelijke caissièrewedstrijd en kwam daarmee voor een jaar in het bezit van de grote wisselbeker. Zie verder pag. 6) Vlak voor het ter perse gaan van deze flitsen bereikte ons het be richt dat de heer J. W. de Vries, in leven o.m. lid van de raad van bestuur en commissaris van onze N.V., op 75-jarige leeftijd is overleden. De heer de Vries heeft een schit terende carrière bij Albert Heijn gemaakt. Op 1 april 1929 trad hij in dienst als chef van de ad ministratie: achtereenvolgens werd hij procuratiehouder, on derdirecteur en maakte hij deel uit van de raad van bestuur. De heer de Vries heeft o.a. een aantal belangrijke maatregelen gestimuleerd op het gebied van de intermenselijke verhoudingen in het A.H.-bedrijf. Bovendien heeft hij de grondslagen gelegd tot een totale reorganisatie van het pensioenfonds. In de commerciële sector ont wikkelde hij het obligatiesysteem voor klanten, met het daaraan verbonden spaarzegelsysteem. Mede door zijn invloed groeide het inzicht in de grote waarde van goede in- en externe com municatie. In onze herinnering zal hij voortleven niet alleen als een uitstekend organisator en finan cier, maar vooral als een hu maan mens.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 1