OUDER WORDEN GEEN HOROSCOOP, TOCH JARIG EDWARD OVER ZIJN AAP Wensdroom van een ijverige secretaresse AH-Flitsen 8 Op 28 februari j.l. werd in ons hoofdkantoor, op kamer 617 een heuglijk feit gevierd. Drie medewerksters van het merchandising bureau kruide nierswaren vierden gedrieën hun verjaardag. Deze viel officieel op „schrik- keP'dag 29 februari. Ondanks het feit dat ze dus niet „echt" jarig waren was duidelijk dat de afdeling waar Truus Brink- kemper, Marian Langver en Nel Gravestijn sinds een half jaar sa menwerken hen niet vergeten was; integendeel, ze zaten aardig in de bloemetjes (waaraan flitz- in nog iets toevoegde). Dat er voor hen nergens een ho roscoop beschreven staat, zien ze niet als een struikelblok. De geboortedata zijn: Nel 29 februari 1948, Truus 29 februari 1952, Marian 29 februari 1952. v.l.n.r. Marian Langver, Truus Brinkkemper, Nel Gravestijn. Die ekster op het rode trappenhuis dat water langs de wereldzee het doet me denken aan de jeugd omdat ik gisteren twintig werd. M'n mess-tin rammelt vol genot de buikriem spant de kroon en op de anti-loop van het geweer laat een vlieg zijn sporen. Aandachtig luisterend in minne-strelen zonder pijn en denkend aan de dag van morgen kan ook ik tachtig worden. CEES SCHOENMAKERS (een medewerker van de AH Supermart in Breda, die thans in militaire dienst is). Graag wil ik iets vertellen over een huisdier dat normaal gespro ken geen huisdier is: een aap. Het is de doodshoofdaap, die valt onder de dwergapen en in grote groepen leeft in de oer wouden van Zuid-Amerika, dicht bij meren of beken (met een leider die tweemaal zo groot is als de rest). Deze aap heeft een licht groen/ grijs lijf en gele voor- en achter- Precies 1 jaar geleden (april 1972) startten wij met het in richten van exposities in de hal van het HK. Alhoewel het begin moeilijk was, liep het na onge veer twee maanden als een trein. Sindsdien hebben we exposities gehad van o.a. aquarellen, email op koper, olieverfschil derijen, keramiek, grafische te keningen, wandkleden, foto's, droogbloemstukken, sieraden, calligrafische werken en ijzer- plastieken. Maar... in eerste instantie is de expositieruimte bedoeld voor Al- bert Heijners die er iets voor voelen om hun verzameling of resultaten van een creatieve hob by te exposeren. Het is daarom jammer dat onder de velen die van de expositiegelegenheid ge bruik maakten (totaal 21) slechts drie collega's waren. Het lijkt ons dat er onder de 20.000 mensen toch wel meer moeten zijn met artistieke ga ven... laat er eens wat moer mensen van meegenieten, en denk niet te snel dat uw werk daar niet voor in aanmerking komt. U kunt contact opnemen met HK, afdeling Kantoordiensten, toestel 2619 of 2091. Gehoord: „Ja, het is wel een leuke afdeling, maar we hebben alleen zo'n gebrek aan commu nicatiestoornissen." poten. Hij is ongeveer 50 cm lang en heeft een staart welke net zo groot is als de lengte van zijn lichaam. Deze staart heeft hij nodig voor het klimmen in de bomen (als hij gaat slapen rolt hij de staart om zich heen), terwijl hij de pluim ervan ge bruikt voor het schoonmaken van zijn voedsel. In het wild leeft hij van noten, vruchten, in- sekten en vogeltjes (hij lokt deze door het maken van een zeer hoog en schel geluid). De doodshoofdaap die ik als huisdier heb, eet naast de noten en vruchten onder andere vita minen, pap, kip en meel; hij drinkt verder warme melk en water. Ik noem hem Plato (naam van een Griekse wijsgeer), omdat hij als hij buiten zijn kooi loopt soms erg eigenwijs is. Hij is snel jaloers op kleine kin deren en het is dan ook af te raden hem los te laten lopen in het bijzijn van kleuters of ba by's. Met onze hond en kat leeft hij echter vredig samen. De belangrijkste wapens van de doodshoofdaap in de natuur zijn z'n hoge snelheid en z'n zeer scherpe tanden. Wanneer je hem als huisdier hebt, moet je hem goede verzor ging en veel aandacht geven, an ders kwijnt hij weg en sterft hij. Ik heb Plato vijf jaar en hij ver keert in goede conditie. Iedereen die hem of zijn foto wil zien is van harte welkom bij me. Edward Drost, AH supermart, Koekoekslaan 88, BUSSUM (tel. 02159-14030).

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 8