ACs dingen naar H.K.S.-trofee AFSCHEID G. A. de Groote MET GOED BEDIENEN, KILOMETERS VERDIENEN Gast- heren en vrouwen Divisies Simon de Wit is SIMON geworden Scheidsrechters Prijzen Reeuwijkers in Spanje SCOREBORD AH-Flitsen 7 Voor de ZB-bedrijfsleiders in het rayon-N.O.-Nederland was het bij voorbaat een vanzelfspre kende zaak dat het vertrek van groepsleider G. A. de Groote op 28 februari jl. niet onopgemerkt mocht blijven. Niet alleen het naar AH-begrip- pen zeer grote aantal dienstjaren van de heer De Groote 22 jaar in een en hetzelfde rayon maar ook diens aandeel in de diverse werkrelaties en verhou dingen hadden de persoon van de heer De Groote tot een be grip gemaakt in zijn rayon. Daarom werden alle onder hem ressorterende ZB-bedrijfsleiders de gepensioneerden incluis uitgenodigd voor een in on derling overleg georganiseerde afscheidsbijeenkomst in het schitterend gelegen Hotel Dal- zicht aan de voet van de Holter- berg in Nijverdal. En zij waren er die 28ste fe bruari allemaal: 26 bedrijfslei ders met hun dames om de heer en mevrouw De Groote de hand te drukken. Na een ongedwongen „gezellig samenzijn" onder het genot van een drankje, werd iedereen ver zocht aan tafel te gaan. Het di ner liet zich aan keurig gedekte tafels bij kaarslicht uitstekend smaken. In onvervalst Fries typeerde ZB- bedrijfsleider R. Groen uit Zwolle tijdens een korte tafelre de op kernachtige wijze de kwa liteiten van de scheidende groepsleider. Bovendien kwam via een vraag-en-antwoord-spel (a la Farce Majeur) de totale persoonlijkheid van de heer De Groote nog eens duidelijk uit de verf. Als blijvend aandenken werd hem een album overhandigd met foto's van de filialen en van het personeel. Mevrouw De Groote deelde in de hulde: voor haar waren er bloemen. Daarna dankte de heer De Groote voor de wijze waarop men afscheid van hem had ge nomen. Het overweldigde hem. Verder verheugde het hem te kunnen constateren dat niet zoals enkele jaren geleden werd gesteld het einde van de ZB's in zicht zou zijn, maar dat hun functie gezien de resultaten, zal blijven bestaan en zelfs een ze kere toekomst tegemoet gaat. Tot besluit was er nog een ver rassing: Prins Carnaval, verper soonlijkt door B. L. Westerink uit Enschede, bood alle aanwezi gen een consumptie aan. waarna ieder in goede stemming de thuisreis aanvaardde. Ze zijn er geweest, de prijs winnaars uit AC Reeuwijk. Zij hebben er net als heel wat Spanjaarden een mooie herinnering aan over ge houden. Ezeltochten, stoelendans en Sangria drinken. Het was er allemaal bij. Zelfs zwem men. Genoten hebben ze volop van hun welverdiende prijs. Op de foto een deel van een der groepen waaruit men de stemming goed kan proeven. In de nieuwe H.K.S.-aktie zullen zij zeker weer hun beste beentje voorzetten. Hygiëne, kwaliteit en service. Dat zijn opnieuw de pijlers van de derde H.K.S.-actie die op 25 maart in alle twintig Albert's Corners in ons land van start is gegaan. Alle zeshonderd mede werkers van de AC-restaurants gaan weer met elkaar in de clinch, primair om een optimale sfeer te kweken voor de gasten die zij in hun restaurants krijgen. Zélf kunnen de medewerkers door het leveren van goede prestaties zo'n vijftienhonderd vliegkilometers verdienen voor een weekendtrip naar welk vakantie-oord dan ook. Of een geldprijs voor een feest met collega's. Of de gouden Corner Cup. Organisatoren van de actie zijn de heren C. G. Peperkamp in AH-gelederen merchandiser en G. van Olst van de afdeling publiciteit. Al in 1971 kregen zij de zoete inval, dat het wellicht goed zou zijn het gastheerschap van de AC-medewerkers te be lonen en voor de gasten goede bediening en kwaliteit te bevor deren. Men kwam op het Jdee de medewerkers van de A.C.'s in een soort wedstrijd tot nog grotere prestaties te inspireren. De drieëenheid Hygiëne, Kwali teit en Service vormt nu een maal de basis voor elk goed gast heerschap. En wat zijn de AC- werknemers anders dan gasthe ren voor hun klanten? Vandaar die wedstrijd, want de organisa toren wilden hun medewerking ervan doordrongen houden wat een goede gastheer/vrouw is. Wie in 1971 op dat gebied drie maanden lang de beste prestaties leverde, kon een vliegreisje naar de Spaanse Costa Brava win nen. Dat was in 1971. In 1972 j?ing het allemaal iets anders. Op ba sis van de het jaar daarvoor op gedane ervaringen ging toen in het kader van de H.K.S.-actie de Corner Up Competitie van start. Er konden geldprijzen worden gewonnen, vliegreisjes naar Tor- remolinos, maar ook een echte gouden wisselbeker, die prompt werd gewonnen door de mede werkers van de Albert Corner in Reeuwijk (Zie ook elders in dit nummer). Inmiddels is de H.K.S.-actie 1973 van start gegaan. En op nieuw zijn de spelregels een beetje veranderd, hoewel het principe hetzelfde is gebleven: de gasten van de restaurants een zo goed mogelijke hygiëne, kwa- teit en service bieden. Op basis van de uitslag van vo rig jaar zijn alle Albert's Cor ners in het land ingedeeld in di visies. De eredivisie wordt ge vormd door AC Reeuwijk, AC Zevenaar en restaurant De Wal vis. Dan is er nog een eerste divisie (AC Hoogvliet, AC Utrecht Lage Weide. AC Heer len), een tweede divisie (AC Hoogvliet, AC Enschede, AC Leiderdorp, AC Oud Leusden, AC Amsterdam en AC Sevenum) en een derde divisie (Boffy Leidsestraat, AC Leiden, AC Utrecht, Oude Gracht, Boffy Damrak, AC Amstelveen en Va- mi Lunchroom). De gouden wisselbeker is ook dit jaar weer de uiteindelijk te winnen trofee. Bovendien zijn er vliegkilometers te verdienen voor een weekendtrip voor een heel team AC-medewerkers. Er zijn weer puntenlijsten die de scheidsrechter (medewerkers van een marketingbureau) zullen in vullen, wanneer zij als gasten vermomd de AC's komen bezoe ken. Iedere vestiging zal per pe riode van vier weken tweemaal door deze scheidsrechters wor den bezocht. Er zijn in totaal negen perioden. Per periode kan iedere vestiging maximaal honderd punten sco ren. Tachtig punten of meer le veren dan veertig kilometers op; tussen de 75 en de tachtig pun ten twintig kilometer. Om te be ginnen krijgt iedere vestiging hoe dan ook al twintig kilome ter cadeau. Het restaurant dat na negen pe rioden de meeste punten heeft, krijgt de gouden wisselbeker en duizend kilometer extra. Het restaurant dat op de tweede plaats komt krijgt er vijfhonderd kilometers bij en de derde op de ranglijst krijgt een extraatje van 250 kilometers. De teams die op basis van het puntentotaal niet in aanmerking komen voor een vliegreisje krij gen hun kilometers uitbetaald in de personeelspot voor een gezel lig avondje uit. Elke kilometer levert dan vijf gulden op, zodat je toch altijd nog een feestje kunt bouwen, waarover je een jaar lang kunt napraten. De beslissing ten aanzien van het nieuwe kantoor voor Simon/ Miro is gevallen. Het voormalige hoofdkantoor aan de Zaan èn de begane grond, waar nu de A.H. supermart gehuisvest is, zullen ingrijpend ver bouwd worden, zodat de accommodatie zoveel mogelijk verge lijkbaar zal zijn met die van het HK Ankersmidplein. Met uitzondering van de afdeling Administratie, die in het gebouw aan het Ankersmidplein wordt ondergebracht, zullen de medewerkers van Simon en Miro in de verbouwde panden hun plaats krijgen. Na het verkrijgen van de bouwvergunning zal met grote spoed aan de verbouwing en inrichting begonnen worden. Richtdatum voor de verhuizing is vrijdag 17 augustus 1973. Ook voordelig naar Spanje? Bel mej. C. Douw van AH-Rei- zen. Er zijn nog fraaie apparte menten in voor- en naseizoen tegen extra lage prijzen. Op 12 maart jl. deelden de he ren D. L. de Bruyn en C. Go- vers op een persconferentie het nieuws over de nieuwe market- ing-formule voor Simon de Wit mede. U hebt hierover in uw krant zeker wel gelezen. Deze formule is gebaseerd op: grote omzet van een klein assortiment tegen scherpe prijzen. Als gevolg hiervan zullen de prijzen van enige honderden ar tikelen met 5 tot 20 pet. ver laagd kunnen worden. Het stroomlijnen van de ver- kooppolitiek vereist een om bouw van alle 126 vestigingen. Men is hiermee druk doende en half mei zullen alle filialen zijn omgebouwd. Ook de naanj op de winkels wordt vereenvou digd: ze heten voortaan „Si mon". Met die nieuwe naam is ook een nieuwe huisstijl geïn troduceerd, ontworpen door Tel Design te Den Haag. Met het invoeren van de nieuwe formule zijn weekaanbicdingen en zegelsystcem vervallen. het vaantje voor de periode winnaars en de grote vaan voor de triomfator in de „ere-divisie". Het scorebord met daarvoor

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 7