Vijfde hypermarkt staat in Purmerend MIRO-MENIGTE VOLTALLIG GEREED VOOR DE START Toekomst AH-Flitsen Woensdagochtend 28 maart opende Miro B.V. aan de Burge meester D. Kooimanweg te Purmerend haar vijfde Hypermarkt de eerste in de Randstad Holland. In de nieuwe vestiging werd daags tevoren een drukbezochte receptie gehouden alsmede een belangrijke persconferentie, tijdens welke de president van het A.H.-concern, de heer A. Heijn, nader inging op het kort daarvoor verschenen interdepartementale rapport „Detailhan delsactiviteiten buiten de winkelgebieden". Voor de Miro Purmerend werd na drie jaar begin 1971 de weg vrijgemaakt door een spontane handtekeningenactie van de plaatselijke huisvrouwen. Eén der initiatiefneemsters, mevrouw Y. Lassing, verrichtte nu de opening. Een positieve houding van de plaatselijke middenstand bleek uit een op vele winkels versche nen raambiljet „Miro welkom in Purmerend ook de midden stand is present." Nieuw in Purmerend zijn een autobandencentrum, dat voor merkbanden niet alleen lage prij zen vraagt, maar bovendien nog gratis monteert en de wielen uit balanceert, een op hoogte verstel baar laadplafond en roll-in zui- velvitrines. Een eigen elektrisch noodaggregaat treedt bij storing in de stroomvoorziening auto matisch in werking. Algemeen bedrijfsleider C. Swartsenburg, die in het afgelo pen jaar ook reeds de leiding had van de succesvolle Leeuwar der Miro, heeft 125 vaste per soneelsleden plus 50 part-timers, op de zaterdagen aangevuld tot 150. Het klantenpotentieel in de re gio Waterland (dus exclusief Amsterdam-Noord, de Zaan streek en Hoorn) bedraagt plm. 80.000. In de afgelopen twee jaren opende Miro reeds hypermark- ten in Vlissingen, Maastricht, Leeuwarden en Nijmegen, ter wijl in de herfst van 1972 te Assen een later tot hypermarkt uit te breiden Miro supermarkt werd geopend. De besprekingen over de bouw in één of twee fasen van een vestiging te Zutphen zijn in een vergevorderd stadium. Op de openingsdag van de vijfde Miro was er voldoende aanleiding om de 125 koppen tellende (vaste) 'bemanning' eens voor het voet licht te halen. Is het een wonder dat algemeen bedrijfsleider C. Swartsenburg uiterst rechtser lichtelijk glunderend bij staat? Voor dit plaatje bovendien ge flankeerd door echtgenote en zoon. Hoewel om puur pril-jeugdige redenen deelneming aan de conver satie uitgesloten was, hierbij toch wat ruimte voor de jongste aan wezige op de receptie van 27 maart de dag voor de opening van de Purmerendse Miro. Zo'n dertig leerlingen van de Prof. Kohnstammschool in Wor- merveer hielpen bij de opening van de Miro in Purmerend. Deze jon gens en meisjes in opleiding voor de detailhandel waren al om half- acht present om, gestoken in Miro- kleding te helpen op verschillende afdelingen en deden ook nuttig werk op het parkeerterrein.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 6