tMmz Parttimer/vergadering Aarhop de plooi Af/cheid van Jon natuurbehoud Terugkeer van de enige echte By té/ Sinds enige tijd hebben wij in filiaal 1078 (de AH supermart in Leiden) een PART-TIMERS VERGADERING. Aangezien dit vrij uniek is bij AH willen wij graag uit de doeken doen hoe de part-timers verga dering is ontstaan, hoe het werkt en wat de (merkbare) gevolgen zijn. HET ONTSTAAN Zo'n jaar geleden werden, omdat er niet effectief genoeg werd ge werkt, alle part-timers van onze supermart op een avond bijeen geroepen. Zij kregen te horen hoe het werk beter gedaan kon worden en ontvingen tevens de introduc tieboekjes die ieder full-time personeelslid krijgt. In de weken daarna kwam het idee naar voren oni een part-ti mersvertegenwoordiger te kiezen voor het doorgeven van de pro blemen van de part-timers aan de betrokken chef en omge keerd. Toen werd een maandelijkse vergadering van part-timers in gesteld. HET WERKEN Op de part-timers vergadering wordt openlijk en eerlijk gespro ken over de problemen en wensen van de chefs en de part-timers (we zijn gelijkwaardige gespreks partners) en worden eventuele onderlinge wrijvingen uitge praat. Verder komen aan de orde: vulmethodes representativiteit van de part timers verantwoordelijkheidsgevoel uitbreiding van het aantal part-timers in ons filiaal codeproblemen voorlichting over omzet en prognose (zodat we weten waarvoor we werken en we ook de resultaten kunnen zien). De notulen van de vergadering worden opgehangen in het fi liaal, zodat iedereen er kennis van kan nemen. GEVOLGEN De gevolgen van het instellen van de part-timers vergadering zijn enorm groot. In tegenstelling toi vroeger hoeft de chef geen constante controle meer uit te oefenen, daar we on ze grotere verantwoordelijkheid niet misbruiken. Bovendien is de onderlinge sfeer zó verbeterd dat het werk met plezier door ons wordt gedaan. Dit valt zelfs de klanten en de medewerkers die in ons filiaal stage komen lopen op. Ook het idee van de regencoats voor de carry-out-boys kwam uit de part-timers vergadering. OPROEP Omdat wij overtuigd zijn van het grote nut van een part-timers vergadering, raden wij alle filia len aan deze vergadering in te stellen. Onze ervaring is dat de werksfeer en de samenwerking er door verbeterd wordt en er vruchtbare ideeën naar voren komen. Vanaf deze plaats vragen wij re acties van andere part-timers uit filialen waar ook zoiets wordt (of is) opgezet. Rick van Caubergh en Bert de Jong, p/a R. v. Caubergh, Schubertlaan 205, LEIDEN Eindelijk is het dan zover! De originele Byrds van het eerste uur Roger (Jim) McGuinn (zang/gitaar), Gene Clark (zang), David Crosby (zang/gitaar), Chris Hillman (zang/bas) en Mi ke Clarke (drums) zijn onder lei ding van Asylum platenbaas Da vid Geffen een Californische studio ingegaan om een fonkel nieuwe LP op te nemen. De eni ge die verder nog toegang had was de opname-technicus. Want.het moet gezegd. in het verleden konden de Byrds- leden niet zo goed met elkaar overweg. Om nieuwe moeilijkhe den te voorkomen werd er dan ook voor gezorgd dat de deuren van de studio hermetisch geslo ten bleven. Voor het „hoe en waarom" van al die troubles moeten we een aantal jaren in de nog jonge pop-geschiedenis teruggaan. 1964 De 5 jonge musici spelen in Los Angeles onder de naam The Jet Set, noemen zich daarna nog even The Beefeaters en sluiten in augustus een contract met Columbia (CBS) als de Byrds. 1965 De Byrds scoren hun eerste we reldhit (Mr. Tambourine man), geschreven door Bob Dylan. Op die plaat speelde echter alleen Roger mee, de begeleiding werd verzorgd door studio-musici als Leon Russell, Hal Blaine en Larry Knechtel. 'Ogen vragen' en 'Julia' zijn de twee liedjes van een grammo foonplaatje, dat onlangs door grammofoonplatenmij. NE GRAM is uitgebracht van AART SCHOUTEN Een 19-jarige kruidenierswaren- bediende uit de AH-supermart aan de Ir. J. P. van Muijlwijk- straat te Arnhem, die al 10 jaar in de muziek zit en niet alleen zingt, maar ook de gitaar en de drums bespeelt. Daarnaast schrijft hij nog mu ziek voor andere artiesten (o.a. voor het Spijkerkwartet de voor malige hit „Rel, del, del"). Als zanger treedt Aart voorna melijk op in de weekeinden, te zamen met artiesten als trompet tist Marty, het Cocktailtrio, zan geres Ciska Peters en zanger Rocco Granata. Het repertoire, dat hij dan brengt is afhankelijk van het pu bliek. Het kunnen de Neder landstalige top 40 werkjes zijn, maar eveneens songs van Andy Williams en Freddy Breek. 'Ogen vragen' en 'Julia' zijn geen specifieke 'meestampers' en Aart verwacht dan ook dat z'n eerste plaat waarop hij wordt begeleid door musici van de 'Makkers' (bekend van 'Zomer zon' en 'Wintertijd' pas na het carnaval goed gaat 'lopen'. 1966 Gene Clark verlaat de groep, volgens overlevering omdat hij bang was om te vliegen, wat no dig was i.v.m. tournees. Hij maakt later met één van de Dil- lard-broertjes (Doug Dillard) twee prachtige country pla ten, een LP met de Gosdin- brothers (recent opnieuw uitge bracht als „Early L.A. sessions") en een solo-elpee „White light", die in 1971 in Nederland tot LP van het jaar wordt gekozen. 1967 David Crosby wordt voor een groot bedrag aan geld uitgekocht (zeg maar ontslagen) wegens moeilijkheden met Byrds-baas McGuinn. Hij gaat in zee met Stephen Stills en Graham Nash (later komt Neil Young erbij), maakt een solo-LP en verliest door een ongeluk ook nog zijn beste vriendin. 1968 Drummer Mike Clarke vertrekt naar Hawaii om later terug te komen in de Flying Bunrito Bros. Hij wordt opgevolgd door Kevin Kelley, een neef van Chris Hillman. Gram Parsons komt voor een blauwe maandag bij de Byrds, hij weigert met ze op tournee te gaan door Zuid- Afrika. Kevin Kelley wordt door McGuinn wegens onvoldoende muzikale kwaliteiten ontslagen. Hillman ziet het ook niet meer zitten en vormt samen met Gram Parsons de Flying Burrito Bros. Wie de muzikale AH-er uit Arn hem wil contracteren voor een optreden op bijvoorbeeld een feestavond, kan zich in verbin ding stellen met Aart Schouten, p/a Zaslaan 125, Arnhem. Dit is de laatste FLITZ-IN- pagina, waaraan Jan Belier als redacteur-coördinator heeft mee gewerkt. Een verschil van mening tussen hem en de hoofdredactie van de FLITSEN over de inhoud van een jongerenpagina en de be voegdheid/verantwoordelijkheid van de FLITZ-IN-redactie heeft hem doen besluiten zich terug te trekken uit de redactie van FLITZ-IN. Jan, die sinds de 'geboorte' van FLITZ-IN (1968) redacteur- coördinator van deze pagina was, blijft wel deel uit maken van de redactie van de 'gewone' FLITSEN. redaktie en lay-out: Marja v.d.Ven (HK, afd. 1508) Jan Belier John Grooteman 1969 De bezetting van de „nieuwe" Byrds is als volgt: McGuinn, Clarence White (gitaar), John York (bas) en Gene Parsons (drums). 1970 York wordt vervangen door Skip Battin. Wonderlijk genoeg kan dit kwartet het goed met elkaar vinden. Pas eind 1972 komt er voorlopig een einde aan de sa menwerking. De Byrds zijn er niet meer. Ieder gaat zijn gang en de toekomst lijkt onzeker. OPLEVING Groot nieuws in 1973! Het is plotseling weer zeer actief aan het Byrds-front. Van Gram Par sons en Skip Battin zijn solo-el pees verschenen. McGuinn, Crosby, Clark, White, Hillman en Gene Parsons zijn bezig met opnamen daarvoor. En last, but not least: de vijf originele Byrds hebben een nieuwe langspeler gemaakt, welke zeer binnenkort zal verschijnen op het Asylum- label. Volgens de eerste berich ten moet het een fantastische plaat zijn geworden, met 8 nieu we Byrds-songs, plus composities van o.a. Neil Young en Joni Mitchell. Misschien gaan de Byrds in deze bezetting zelfs weer op tournee. Kijk in ieder geval uit naar de nieuwe elpee. Het zou wel eens de klapper van 1973 kunnen worden. Henk en John In de heïe wereld worden de mensen zich steeds meer bewust van de vervuiling van het milieu, de achteruitgang van het natuurschoon en het ver dwijnen van natuurgebieden. Eén van de verenigingen die de natuurgebieden willen behouden is de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Neder land. Ze doet dit door zoveel mogelijk stukken natuur op te kopen. Eén van haar bezittingen is het beroemde Naardermeer (broed gebied van de lepelaars). De Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Neder land is gevestigd aan de Heren gracht 540 te Amsterdam (tel. 020 - 246212). Daar kun je alle gewenste inlichtingen over de vereniging verkrijgen en/of je opgeven als lid. Zo'n lidmaatschap kost mini maal 15,- per jaar. Ben je ech ter 17 jaar of jonger dan kun je al voor 3,- per jaar jeugdlid worden. Als lid ontvang je viermaal per jaar het tijdschrift 'Natuurbe houd' en een 'Handboek voor natuurreservaten en wandelter reinen in Nederland'.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 8