Meld- en regelkamer voor SM's DK-Arnhem omspant Oost albert heijn n.v AH-Flitsen 7 Het bordje 'Voeten vegen' in de hal duidt er al op, dat we aan de Cordesstraat 2 in Arnhem geen publieke ves tiging van Albert Heijn be treden. Wie worden er dan door gaans wel met dit opmerke lijke verzoek bij de entree van het AH-districtskan- toor-oost geconfronteerd? Een vraag die we voor leggen aan de heer L. Oran je, die als adjunct-directeur 'operations' kantoor houdt in het prachtig gehuisveste DK. Wat gaat er om in het DK- Arnhem? De heer Oranje: 'Alles wat nodig is om de bedrijfslei ders in het district-oost te helpen bij het uitoefenen van hun taak. Het DK is voor bepaalde facetten van deze bedrijfsvoering het ad ministratief centrum, maar in een veel belangrijker ma te vervult het ook de func tie van communicatiecen trum van het filialendistrict- oost, dat de provincies Gro ningen, Friesland, Drenthe, Overijsel, Gelderland, Lim burg, Brabant en Zeeland omvat'. Schakel In die filiaalorganisatie (het district oost omspant 82 Su- perMarts) is het districts kantoor Arnhem evenals het DK-Utrecht dat het zenuwcentrum is van al le AH-zelfbedieningswinkels in den lande en van alle AH-SuperMarts in de Randstad de schakel in het twee-richtingverkeer tussen filiaal en hoofdkan toor in Zaandam. Als zoda nig vervult het DK zeker ook een 'eerste hulp'-func- tie. Werkwijze Zaken als uitvoering van het omzetplan, de begelei ding van acties, bevoorra ding, hantering en bewaking van budgetten, reclame, be drijfsopleidingen, promotie-, mutatie- en salarisbeleid en tal van technische proble men we doen maar een greep komen er aan de orde in vergaderingen van zonemanagers, groepsleiders en steunfunctionarissen voor de verschillende be- drijfsspecialismen, die in het DK door een vaste kern medewerkers ook worden genotuleerd. Meld- en regelkamer De verslagen worden boven dien door het DK gedistri bueerd, evenals tal van be richten voor de bedrijfslei ders in het district. 'Een soort meld- en regelkamer, ja zo zou je het wel kunnen noemen', beaamt de heer Oranje, terwijl zich boven zijn hoofd in een der verga derzalen van het kantoorge bouw toevallig juist een districts-verkoopverga- dering afspeelt. districtskantoor oost Adjunct-directeur „Operations" L. Oranje bereidt een bericht aan de bedrijfsleiders voor. Mej. G. van der Voort, door haar jaren DK-ervaring het wandelend brein van het districtskantoor, noteert. Het Districtskantoor-Oost van Albert Heijn NV, schitte rend gehuisvest in een oude villa aan de Cordesstraat in Arnhem. Intern hebben antiek en modern een functioneel even wicht gevonden. In de hal van het DK-Arn hem treffen we mevrouw K. Evers aan. Op haar strategische positie in het gebouw is zij juist doende met de verzending van enkele berichten aan de AH- bedrijfsleiders. Een van de vele „klusjes" die dagelijks in het DK worden geklaard. Belangrijke schakel in de ad ministratieve functie van het DK-Arnhem is ook mevrouw R. Vedder. Zij telefoneert juist met een van de filialen van het district, die regelmatig bij het DK ..aan de telefoon hangen". In een der modern geoutilleerde vergaderruimten van het DK-Arnhem heeft tijdens ons be zoek juist een vergadering van districtsfunctionarissen „verse en houdbare produktgroepen" plaats. De heren laten ook hun vergadering door óns niet bederven en confereren geconcentreerd voort.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 7