HET HELE GROTE BOS n 7////P1 J_ In het bos, in het bos. ALBERT'S CORNER AFSLAG RECHTS AH-Flitsen 5 Proeven in het geurige domein van chef-kok Dik Bosveld (rechts) 4C-mn„na„r r (links): Eigenlijk ben je met zulk fijn personeel als bedrijfsleider overbodig. Maar ik zeg altijd wees nooit tevreden met jezelf. Dan blijf je toch wel rennen. Duizend-en-één klusjes. Achter de gasten aanlopen. Zorgen dat de gasten zich mens voelen. Gastheerschap, voel je welIk bedoel dit je moet de gast laten merken dat hij nog iets in te brengen heeft. En zomers sta ook ik achter de spoelmachine hoor, geloof dat maar.' Vernooy en zijn 10 man vast winterpersoneel hebben er echter de grootste schik in. 'De mooiste tijd van het jaar', zegt hij zelfs. Klantenbinding Maar ook op verzoek van ande re gezelschappen trekt de hon- gerstillende AC-pIoeg uit Beek bergen regelmatig het woud in. De bestelling voor een smakelij ke garnering van de selectiewed strijden van de Nederlandse Ja gersvereniging op de Harskamp, in mei, is al ontvangen. En ook was daar op 8 december van het vorig jaar nog die industriële Boomplantdag van zo'n dikke honderd directeuren uit het Ne derlandse bedrijfsleven in het Deelerwoud. 'Of we maar even honderd liter erwtensoep, 450 broodjes en voor 125 man koffie wilden la ten aanrukken. Nou met een karretje achter de auto kom je een heel eind het bos in en ik houd wel van een feestje, dus daar gingen we weer. Laat de klant maar weten dat hij nog wat in te brengen heeft', zegt de heer Vernooy die, na een wan kele start als slager, later ban ketbakker en tien jaar als hof meester op de grote vaart zijn carrière bij Albert Heijn begon als Hamburger-bakker. Goed, Albert's Corner het staat er nu sinds drie jaar in niet geringe letters op het dak, maar eigenlijk is er geen verandering gekomen in de gemoedelijke sfeer van het oude theehuis op het Veluws Eiland in een van de uitlopers van het 'ongeregelde' Deelerwoud onder Beekbergen. Zo'n typisch Gelders plaatsje, dat de laatste jaren is gaan weifelen tussen gehucht en dorp. Daar waar het pure Deelgroen zeer licht wordt geraakt door de Arnhemseweg, daar doet AC-raanager C. Vernooy (35) dan ook alles met plezier voor zijn Alberts Comer. Bedrijfsleider Vernooy, dikke gezonde man met vriendelijke, soms bijkans olijke ogen, wiens accent wij, op zijn verzoek naar blijkt met Amsterdam precies weten te lokaliseren, legt uit waarom de AC-Beekbergen, behalve zijn uniek te noemen ligging, nog méér uit de horeca- tieve Alberts Corner-stadssmaak valt. Jachtig Bij de AC-Beekbergen wordt de gast niet altijd afgewacht. Negen donderdagen per jaar, bijvoor beeld, trekt een AC-karavaan gedurende het jachtseizoen het Staatswildreservaat bij Apel doorn in, om hoofdjachtopziener W. van Loenen en zijn twintig prominente jagers, vijftig drij vers van al even goeden huize en tien man jachtpersoneel van dito allooi gastronomisch te plezieren met koffie, borrel met hap en over de verschillende donderda gen respectievelijk fondue, erw tensoep, haché, zuurkool en boe renkool, mèt dessert. Massavoe-. ding, akkoord, maar het is op de Veluwe nog geen New York. 'Fijn publiek dat van goed eten houd,' zegt AC-manager Vernooy over de recreanten die zijn Alberts Corner in Beekbergen zo hevig fre quenteren. 'Vooral als we voor gezelschappen de omliggende bossen in trekken, hebben we het grootste plezier,' kijkt hij je aan met zijn Amster damse ogen, die dan ook geen aanleg hebben voor verdriet. De mensen die hier komen eten, dat zijn de boswandelaars, mili tairen uit omliggende legerplaat sen, jagers, vakantiegangers, weekeind-mensen, trimmers, en fin laat ik zeggen: recreanten en natuurliefhebbers. Die willen geen frikadel uit de muur. Die willen gezond schran sen, dat wordt door hun omge ving in de hand gewerkt. Ze hebben een behoorlijke trek ge kregen van de boslucht. Daarom komen wij dan snel en goed, persoonlijk en hygiënisch, be taalbaar en in een leuke atmo sfeer voor de draad met aantrek kelijke schotels, stokbrood en sauzen en gemengde salades, een aanbod waar de mensen een bo venal gezonde maaltijd aan heb ben. Een hoop piepers, dat kan niet meer, wijst de heer Vernooy in zijn bistro-achtige eethuisje, waar je etend, zwijgend kunt ge nieten, zonder dat een geforceer de poging is gedaan om sfeer te scheppen. Chef-kok Dik Bosveld oud- Prins Carnaval Dik I van Arn hem tovert in zijn domein ('Wilt u wel eerst even uw siga ret doven') een serie menu's die klinken als een gedicht. Zijn toeristencreatie werd op de jongste Horecava-beurs in Am sterdam door NTB en ANWB tot een van de tien beste toeris tenmenu's van Nederland be noemd. Waar hij terecht trots op is. 's Nachts wordt de AC-Beekbergen bewaakt door twee weldoorvoe de herdershonden, de lievelingen van het personeel. De hele nacht is het restaurant trouwens ook geopend en het is een van de weinige Nederlandse wegrestau rants, die ook dan persoonlijke service bieden. Zomaar, bij kaars licht opgediend in de jachthut in het bos, wordt later koffie bij het kampvuur geserveerd. 'Een hele improvisatie', zegt de heer Vernooy, 'want in de hut is al leen waterleiding. Gas en alles moeten we meenemen'De heer Voor wie in de buurt is: In Apeldoorn naar het station rijden. Daar de weg naar Arnhem nemen. Beekbergen is niet aangegeven, maar dat wijst zich vanzelf. Arnhemseweg op, Beekbergen door en dan een paar kilometer verderop de tweede afslag rechts. Geen bal Nu, over die frituurvetrijke pe riode: 'Met een bal of een kro ket hoef je in Beekbergen niet aan te komen. De AC-Beekber gen is geen doorgangshuis'. 'We hebben het beste water van de Veluwe', meldt manager Ver nooy als curiositeit bij de dertig meter diepe waterput achter zijn bedrijf. 'Een hardheidsgraad van 2 en als je dan weet dat die in Amsterdam 18 is...' Faam In de Apeldoornse agglomeratie geniet de Albert's Corner in het woud al grote horecatieve faam. Kan men dan in het centrum van Apeldoorn, per saldo de pa rel van de Veluwe, niet lekker eten? 'Oh, jawel', zegt de heer Vernooy, 'maar je bent dan al leen wel een stukje duurder uit'.' De basis van zijn succes? Kwes tie van een beetje aan de weg timmeren', zegt dc manager en hij verhaalt sjeuïg over zijn uit nodiging aan alle kinderen van de Apeldoornse gymnastiekver eniging Odilon om gratis panne koeken te komen eten. Een pro motie-activiteit. 'Bleek later dat de vereniging 600 leden heeft die je 'kinderen' zou kunnen noemen. Ja, wist ik veel. Daar moeten we nu nog wel even een oplossing voor vinden. Maar dat lukt wel', spreekt hij resoluut. Proeven En: 'Ik zeg altijd maar: als je pannekoeken wil gaan verkopen dan moet je de mensen eerst die pannekoeken laten proeven gratis. Dan weten ze tenminste hoe het smaakt. Kinderen zijn erg belangrijk. Je kunt moe bij wijze van spreken nog zo slecht te eten geven, maar de kinderen, neen, dat kan niet'.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 5