i klaar".... parool van B.T. aan Werk bespreking Apeldoorn Concernsteundiensten Voor alle werk maatschappijen AH-Flitsen 3 Zo'n 22 SuperMarts en twee Miro's... Zo maar, luk-raak, een greep uit wat de Bouwtechnische Dienst één van de concern steundiensten vorig jaar heeft gerealiseerd. Soms in samenwerking met ingenieurs- en architectenbureaus van buiten af, maar dan nóg... De verantwoordelijkheid en het voorberei dende werk blijven tenslotte. CENTRALE PERSONEELSDIENST DIENST ONROERENDE GOEDEREN MARKTONDERZOEK PUBLICITEIT PUBLIC RELATIONS BOUWTECHNISCHE DIENST TECHNOLOGISCHE DIENST DIENST INKOOP BEDRIJFSBENODIGDHEDEN ELEKTRONISCHE GEGEVENS VERWERKING CONCERN ADMINISTRATIE FINANCIËLE EN FISCALE ZAKEN De concernsteundiensten van Albert Heijn N.V. die hier nu eens keurig op een rijtje zijn gezet, worden in deze Flitsen voor het eerst met een vervolg in komende nummers in het zonnetje gezet. Ze zijn er immers voor ons allen en het is goed dat te weten. De AH-supermart in Roden, geopend op 21 april 1971 heeft een totale oppervlakte van 1325 m2 waarvan 825 m2 verkoopoppervlakte. Het ontwerp kwam van de Bouw Technische Dienst terwijl ook de bouw, onder directie van de BTD werd uitgevoerd. vervolg van pag. 1 Standaardfust Na alweer koffie werd de vers heid opnieuw op het podium ge bracht, nu door de heren Griek en Jung, rad pratend en infor merend over de distributie van verse artikelen. Een geheid nieuwtje hierin was de presenta tie van het standaardfust voor dagverse artikelen, in menig fi liaal nu inmiddels bekend (zie ook elders in dit blad). Dat fust neemt de plaats in van de kartonnen dozen. De reden van de wijziging: het stapelbare, citroengele standaardfust maakt tal van handelingen, die met kar ton moeten gebeuren, overbodig en bovendien spaart het de aan schaf van duur karton. Na de broodjes die, even voortbordurend op de versheid, duidelijk niet van AH-zelve af komstig waren werd het ge zelschap gesplitst. Winkelaanpak De ZBBL's luisterden naar de aanpak voor hun winkels dit jaar, de SMBL's deden het in een andere zaal voor wat betreft hun winkels. De essentie voor beiden: er komt dit jaar een po tige aanpak, er volgen harde ac ties en er komt een open prij- zenstrijd. Zou er een huisvrouw in de zaal geweest zijn; zij zou ongetwij feld gezegd hebben: 'Wat doen die mannen veel voor ons.' Voor de SMBL's werd ook de drogisterij doorgemeten, mede als gevolg van het toen al bekende succes met Cover Girl. Die doormeting geschiedde door de heer Bier, en hóe. Niet aan de hand van een betoog, maar door middel van een waarachtige conférence. Zó tenminste kwam het misschien tot zijn eigen verbazing over. Gevat Nuchter en kort, maar zeer ge vat en doeltreffend behandelde de heer Bier zijn produkten als of het de omschrijving van een mooi meisje betrof, terwijl het ging om koudbloedige dingen als toiletpapier, deodorants, ver band en schuimbaden. Maar het pakte de BL's, dit praatje dat op 'bierlijke' wijze af en toe de pan uitswingde en eindigde met de woorden: ,Ten slotte moet je al tijd proberen de krenten uit de cake te halen., Ti-ta Tovenaar Alle BL's weer in één zaal ver enigd, betekende de komst van het klapstuk, de presentatie van de februari-campagne, inmiddels den lande ingegaan als Ti-Ta Tovenaar van AH. De BL's hoorden het wanneer en het hoe aan de hand van een filmpje en van dia's; hun reacties direct daarna varieerden van 'aardig idee met die plaatjes' tot 't zal best trekken'. Reeds enkele we ken later blijkt de aktie de ver wachtingen te overtreffen. De oplage van 150.000 boeken was zo snel uitverkocht, dat met spoed een zelfde aantal in Span je moest worden nabesteld. Er wordt dan ook met belangstelling uitgezien naar de resultaten van de verdere aktiviteiten die in dit kader in de weken 9 en 11 zul len plaatsvinden maar 'dat zien we morgen dan wel weer... En wat te zeggen van dat an dere belangrijke project: De ver bouw van een vroegere Tilburg- se textielfabriek tot een hyper moderne centrale A.H.-bakkerij inclusief alle technische installa ties. Of wat er in Wijhe gebeurt, waar een deel van de oude kern van het daar gevestigde produk- ticbedrijf moet worden vervan gen door een nieuw stuk fabriek inclusief alle nodige produktie- apparaten... Of de vorig jaar ook in Wijhe klaar gekomen nieuw bouw van het Centraal Voorzie ningen Gebouw met ketelhuis en rein water-installaties. Het is maar een greep uit de vele werkzaamheden die door de ruim 150 man van de Bouw technische Dienst worden ver richt. Want, wat er door deze men sen voor de buitenwereld zicht baar tot stand wordt gebracht is het resultaat van maanden soms jarenlang zwoegen en af zien, van eindeloos vergaderen, tekenen, plannen, van de ene in stantie naar de andere rennen. Ir. H. N. Mol (50) hoofd van de B.T.D. zegt duidelijk: 'Onze B.T.D. is er voor alle werkmaatschappijen van ons concern. Wij zorgen voor ver bouw, nieuwbouw, onderhoud van filialen, van technische in stallaties. Wij bouwen, advise ren, installeren en controleren. Als er na een storm lekkage is komen wij dat verhelpen. Als er een nieuwe supermarkt moet worden gebouwd zorgen wij er ook voor. Als er installaties moeten worden gekocht of geïn stalleerd, dan geven wij techni sche en bouwkundige adviezen." Zijn medewerkers zijn het roe rend met hem eens. De heer C. J. Koomcn, die de bouwkundige afdeling beheert, de heer L. C. van Mechelen van de technische afdeling, de heer O. A. Tepaske van het bedrijfsbureau, de heer M. Baas van de administratieve afdeling en de heer N. S. de Ligt van de afdeling Technisch Onderhoud in Amersfoort vin den dat het maar eens gezegd moet worden: Het zijn zeer ar beidsintensieve werkzaamheden die veel tijd kosten en waarvoor meestal weinig tijd beschikbaar is. De heer Koomen: 'Er zijn kasten vol projecten, waarmee wij bezig zijn. Panden beoordelen op kwaliteit en op bruikbaarheid, aanbestedingen organiseren, adviezen geven, o.a. aan de directeur van het pen sioenfonds voor de bouw van woningen... Bovendien is het een probleem, dat je voordat je aan je eigenlijke werk toekomt vaak al je contacten moet inschakelen om tijdig de nodige vergunnin gen te krijgen.' 'Neem nou iets simpels: De bouw van een dood-eenvoudige transformatorruimte. Bij alles wat je tegenwoordig bouwt heb je wel zo'n ruimte nodig. Maar in bijna elke plaats van ons land moet zo'n projectje aan andere door de overheid gestelde nor men voldoen. Dat maakt het voorbereidende werk zo enorm arbeidsintensief" Hij vertelt over zijn contacten met plaatselijke overheden die over het algemeen goed verlo pen. 'Ik kan niet zeggen, dat de overheid het ons moeilijk maakt. Beslist niet. Maar je verliest erg veel tijd met het aflopen van al die instanties?' Zijn collega Van Mechelen zit vaak met weer andere proble men: 'Bij alles wat wij doen moeten wij rekening houden met de eisen van de hinderwet. Het publiek wordt steeds milieu bewuster en gaat daardoor steeds vlugger klagen, zeker als men denkt het slachtoffer te zijn van lawaaioverlast. Als de mensen een compressor horen draaien gaan ze tegenwoordig al klagen.' 'Onze eigen mensen gaan dan met meet-apparatuur na, of de klachten gegrond zijn en of de betreffende installaties nog wel voldoen aan de normen van de Hinderwet. Maar feit is, dat wij er steeds meer mee te maken krijgen en dat wij alles op alles zetten om eventuele overlast tot een minimum te beperken.' Steeds opnieuw komen de mensen van de B.T.D. voor nieuwe onverwachte opgaven te staan merkt de heer Tepaske op. Op het ogenblik moeten bijvoor beeld de filialen van binnen en van buiten worden aangepast aan het toenemende pallettrans port, waarbij de volgeladen pal lets met heftrucks uit de wagens worden gehaald. Daarom moe ten er deurafmetingen worden veranderd, drempels en trottoir randen moeten worden wegge haald, niveauverschillen moeten worden weggewerkt. Ook daar voor zijn weer vergunningen van de verschillende overheidsinstan ties nodig. Zoals gezegd: Er werken on geveer 150 mensen bij de B.T.D. Zo'n vijftig van hen verdienen hun dagelijks brood in Zaan dam. Ruim honderd werken bij de in Amersfoort gevestigde af deling Technisch Onderhoud. Ook zij zorgen weer voor een ingewikkeld pakket van dage lijks werk. Service aan klanten en onderhoud aan PMC-artike- len, periodiek onderhoud van in stallaties o.a. ook van koelinstal laties in alle vierhonderd filia len, controle op alle technische apparatuur... Hoe dan ook: Wie wat te bou wen of te verbouwen heeft kan bij ir. Mol en de zijnen terecht. Zij weten precies wat er alle maal bij komt kijken. En dat is zó veel, dat je je als leek in een doolhof waant.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 3