Pensioenfonds op 100 miljoen Studiedag Centrale Onder, nemingsraad Radio Noordzee te gast bij McDonald's PPS-proef uit gebreid met saus en olie "j&kebtw 'n •O VIJFDE MIRO HYPERMARKT ill flitsen AH-Flitsen 2 Eén dezer dagen was het zo ver. De beleggingen van uw pen sioenfonds kwamen boven de 100.000.000,-. Een één met acht nullen Een geweldig be drag, dat gezamenlijk eigendom is van al onze verzekerden. De moeite waard om er even bij stil te staan en een blik naar het verleden te slaan. We zien dan, dat de groei van het belegd ver mogen de laatste jaren in een versneld tempo heeft plaatsge vonden. Dit blijkt uit onder staand overzicht. In het jaar: kwamen de beleggingen boven: 1957 10 miljoen 1959 15 1961 20 1963 25 1968 50 1971 75 1973 100 De uitbreiding van het concern en de inflatie (loonsverhogingen) zijn van directe invloed op de stijging van het vermogen. De kosten voor een goed pensioen namen door de inflatie sterk toe. Einde 1957 waren er ongeveer 2350 verzekerden. Dit waren deelnemers, die in dienst waren van het concern, gepensioneer den en premievrijen, dat zijn zij, die voor het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd el ders gingen werken. Thans is het aantal verzekerden bijna 10.000, waarbij Simon de Wit niet is meegeteld. Het gemiddeld aandeel in het vermogen per verzekerde be droeg in 1956 425,- en be draagt thans 10.000,-. De on derneming was steeds in staat genoeg geld in het pensioen fonds te storten, om de stijging van de pensioenrechten bij te houden. Zij zal trachten dit te blijven doen. Op 29 en 30 januari jl. is de Centrale Ondernemingsraad in Zandvoort bijeengeweest om een aantal onderwerpen, die zich niet direct lenen voor een gewo ne vergadering te bespreken. 29 januari 's avonds hield mr. M. den Besten van de Juridische Dienst een inleiding over de Wet op de Ondernemingsra- iden de Wet op de Jaarrekening Herziening van het Enquêterecht Publikatieplicht Besloten Vennootschap Structuur grote vennootschap- ipen. De tweede dag werd besteed door steeds in groepen bepaalde onderwerpen te behandelen en daarna gezamenlijk over het on derwerp te discussiëren. Als eerste onderwerp kwam aan de orde: 1. Wat wordt er van mij ver wacht als O.R. lid? 2. Hoe denk ik dit in praktijk te brengen? 3. Wat zijn de problemen? Het tweede onderwerp was: 1. Hoe functioneren wij als C.O.R.? 2. Welke onderwerpen willen wij in onze zittingsperiode ter spra ke brengen en waarom? Het derde onderwerp was de be hartiging van het secretariaat van de C.O.R. Een uitgebreid verslag van de bespreking met een aantal con clusies is gezonden aan alle 150 O.R. leden. Op de onderwerpen, die bespro ken zijn, zal door de O.R. leden zo mogelijk in overleg met hun kiezers, zeker worden teruggeko men. Ze lusten ze wel, de leden van het populaire radiosta tion „Radio Noordzee". Dat bleek toen de DJ Tony Berk met een aantal colle ga's in Zaandam de McDo nald's bezochten. Hambur gers, frites, apple pie en milk-shakes vonden gretig aftrek. Het ging allemaal om het dagelijkse kwis-programma „Prijsbewust". Hierin wor den huisvrouwen telefonisch gevraagd naar prijzen van bepaalde artikelen. Raadt men de juiste prijs, waarbij een marge van 15 pet. is toegestaan, dan wordt het betreffende artikel dat zo wel een luxe keukenstoel van Brabantia kan zijn als een kleurentelevisie van Blaupunkt aan de geluk kige winnares toegezon den... Zit men er naast dan is het jammer, maar be hoeft men zeker niet te treuren want dan krijgt met een „Smikkelticket" van McDonald's om daar lekker met het hele gezin K——* V.ICII K a». ge noeg want onlangs is het assortiment uitgebreid met Ereburgers. Een Ereburger is een knots van een burger want het is een dubbele Cheesburger of dubbele Hamburger. Ook nieuw zijn de Mackroket en Filet o'Fish. De vorige maand van start gega- ne PPS-proef heeft de gemoede ren wel in beweging gebracht. Tenminste, als mag worden af gegaan op de eerste reacties. Het was dan ook wat, prijzen per standaardhoeveelheid voor wat betreft wasmiddelen, opdat de klant de prijzen per 100 gram van de verschillende verpak kingen van één merk kan ver gelijken. Nu al, zo kort nog maar na het begin, is de proef uitgebreid met twee andere pro- duktgroepen, namelijk saus (sla saus, fritessaus, mayonaise e.d.) en olie (slaolie, zonnebloemolie, olijfolie e.d.). Of en in de hoeverre de klanten belangstelling hebben voor prij zen per standaardhoeveelheid is nu nog niet precies vast te stel len. De kranten hadden in ieder geval wel belangstelling voor het nieuwtje, ze gaven het bericht met in een enkel geval dit con sument-gerichte commentaar: „Uit een lijst blijkt, dat de AH- wasmiddclen per 100 gram goed koper zijn dan de andere, die in haar zaken te koop worden aangeboden'. Naar aanleiding van de PPS- proef werd de heer H. de Boer uitgenodigd in het radiopro gramma 'Spitsuur'. Hij werd geïnterviewd door Hans Zoet. Luisteraars kunnen op dit pro gramma telefonisch reageren. Er waren vele positieve reacties. Zelfs belde een klant uit België die vroeg ook of de zaak in Hulst niet vergroot kon wor den. Prijs voor A. C. Manager oi SiKV'CC Familie Resui. De heer P. N. Louw, manager van A.C. Oud Leusden ontving op 15 februari j.l. uit handen van de heer G. J. Hermanides een portable T.V. toestel als prijs voor de beste P.R. activi teit in 1972. De prijs werd toegekend in verband met de vele perspubli- katies inzake de fiets-O-Resto. m -ML :*L iM lm ;Wi Op woensdag 28 maart opent de aan de Burgemeester D. Kooimanweg te Purmerend verrezen vijfde Miro Hypermarkt zijn poorten. Algemeen bedrijfsleider van de over een vloeroppervlak van 6935 m2 en een parkeerter rein voor ruim 500 auto's beschikkende jongste Miro- vestiging is de heer C. Swartsenburg, die het afgelopen jaar in dezelfde functie reeds te Leeuwarden zijn sporen verdiende. Een nieuwtje bij deze Miro is de verkoop van Michelin en Good Year autobanden die bij Miro beduidend lager geprijsd zullen zijn dan volgens het gangbare prijspeil. In deze lage prijzen is het omleggen van de banden begrepen wat kan gebeuren terwijl men wacht of gaat winkelen in de Miro. De toevoeging van autobanden aan het hypermarkt- assortiment betekent een belangrijke uitbreiding van Miro's service- en verkoopprogramma voor automobilis ten, dat naast een groot aantal auto-accessoires ook reeds benzine tegen een 7 cent lagere literprijs omvat. In het volgend nummer komen wij zeker terug op de opening van de vijfde Miro Hypermarkt die de eerste is in de Randstad. De heer H. T. van Bronswijk, logistiek, bestelafd. food, vierde op 5 jan. j.l. zijn 25-jarig jubileum. De familie werd geflankeerd door de heren P. Ligtenstein rechtsen M. J. H. Grooten. Personeelsblad van Albert Heijn NV 30e jaargang nr. 3 maart 1973 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Kleppe Adres: Ankersmidplein 2, Zaandam Tel. 02980-99111, toestel 2220 Kamer: 1606

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 2