Kunststof krat verdringt kartonnendoos STANDAARDFUST: MOOR VERSE DAG-ARTIKELEN GEPERST Zo was het Zo wordt het Werkbespreking Apeldoorn: brok informatie voor BL's Het hongerige Grobbekuiken in de AH-supermart te Heerenveen 11 DO flitsen lllllIIIOilBIII! personeelsblad albert heijn nv oplaag 20.000 verschijnt 12 x per jaar 30e jaargang nr. 3 maart 1973 Een investering van een paar miljoen gulden voor de aanschaf van zo'n driehonderd duizend nieuwe van kunststof gemaakte kratten. Dat is het resultaat van maandenlange research door de 'projectgroep standaardfust'. Het gaat hierom: Het is beslist geen geheim, dat de produktie en verkoop van verse artikelen voor het concern steeds belang rijker worden. Dat betekent ook, dat de distributie ervan naar de vierhonderd verschillende filia len moest worden aangepast. Met andere woorden: Ook de verpakking van verschillende dag-artikelen, zoals fruit, groen te, kaas, vleeswaren, delicates sen, brood, banket en eieren moest worden aangepast. Steeds dringender vraag Want laten wij wèl zijn: Soms was het met alle verschillende verpakkingen een nogal chaoti sche boel. Er waren dagelijkse problemen om alle verschillende dozen en kratten te kunnen sta pelen, met als gevolg dat auto ruimte niet optimaal kon wor den benut, beschadiging aan ar tikelen, ergernis... Steeds dringender werd de vraag naar een standaardverpakking die alle problemen uit de wereld zou helpen. De projectgroep ging aan het werk en na lang zoeken is er nu een goed stapel bare kunststof open krat uit de bus gekomen, waarin alle dag-artike len op probleemloze wijze kun nen worden verpakt en ver voerd. De projectgroep kwam tot de slotsom, dat je met kratten van drie verschillende hoogten (die ook door elkaar te stapelen zijn) orde zou kunnen scheppen. En zo geschiedde! De vraag naar standaardfust werd ook steeds dringender, om dat voor het vervoer van goede ren naar de verschillende filialen steeds meer gebruik wordt ge maakt van pallets. Het is zelfs de bedoeling, dat in de nabije toekomst pak-weg eind vol gend jaar alle leveringen aan de filialen op pallets plaats vinden. Proeven hebben inmiddels al bewezen, dat door de combi natie van standaardfust met pal lets de vrachtwagens veel sneller kunnen worden geladen en ge lost. En dat heeft dan weer ge volgen voor het distributiecen trum, waar de mensen dan óók veel sneller kunnen werken. Met andere woorden: De pro jectgroep kan dan wel simpel weg een standaardfust hebben uitgedokterd, maar de gevolgen daarvan zijn zó ingrijpend, dat zelfs de werkmethoden in pro- duktiebedrijven, het distributie centrum en in filialen moeten worden veranderd. Voor de werkers in deze be drijfsonderdelen is het er alle maal veel eenvoudiger op ge worden. Géén dozen meer open vouwen en de bodem dichtplak- ken voordat je met inpakken kunt beginnen. Je pakt nu sim pel-weg een klaarstaande kunst stof krat. En vergeet niet, dat karton als verpakking tenminste vijf keer zo duur is als de nieu we kratten die vele en vele ke ren kunnen worden gebruikt. Eigenlijk hebben alle betrokke nen voordeel van de combinatie standaardfust op pallets. Voor de produktie-bedrijven betekent het dat er minder handelingen nodig zijn. Bovendien wordt er een beter rendement bereikt, o.a. doordat de vrachtwagens beter kunnen worden geladen. Er zitten natuurlijk ook heus wel wat nadelen aan vast: voor de opslag van al die kratten heb je méér ruimte nodig dan voor karton dat na lossing ge vouwen kan worden en boven dien moeten die kratten van tijd tot tijd worden gewassen. Maar, de machine is er al! Maar ook de filialen hebben voordeel. De lading komt netter aan, er worden minder goederen tijdens het laden en lossen be schadigd, het lossen gaat veel sneller, de filiaalmedewerker kan snel en eenvoudig de goederen controleren, hij hoeft geen dozen meer open te maken, hij kan het lege standaardfust eenvoudiger sorteren, hij kan het gemakkelij ker stapelen en 'last but not least': Zo'n kunststof krat die steeds wordt gewassen is toch heel wat hygiënischer dan bv. hout! 't Is mooi geweest. En gezellig. En bovendien werd er een brok informatie weggegeven waar je nog wat aan hebt ook. De stemming kon niet steeds die van oude jongens onder elkaar zijn, maar ze leunde daar toch wel dicht tegenaan. Een werk bespreking pleegt nu eenmaal voornamelijk te bestaan uit zeer ernstige en zakelijke zaken, maar tussen al de officiële bedrijfs- rimpels door was er toch stof en gelegenheid genoeg om telken male zo'n los sfeertje van 'gezelligheid kent geen tijd' te creëren. Dat alles: op woensdag 24 januari j.l. in Apeldoorn, waar alle BL's de schouwburg Orpheus bezochten om er die langzamer hand traditioneel geworden werkbespreking mee te maken. Zo'n bespreking, het ligt voor de hand, begint met een ontvangst inclusief het tekenen van presen tielijsten en éénmaal koffie en niet te vergeten het drukken van de hand van collega's die gedu rende langere of kortere tijd niet werden gezien. Dat laatste werd opmerkelijk frequent gedaan en al die elkaar begroetende man nen {die ene vrouwelijke BL was er ook, ja) zorgden samen en in vereniging voor een diep in de gewelven klinkend donkerbruin bromtoontje. Zakelijke zaken Zakelijke bezigheden volgden prompt daarop aan de hand van een tal van onderwerpen bevat tend programma, dat echter over de gehele linie steunde op die vertrouwde AH-elementen zoals kwaliteit, versheid, service en prijs. Wat daaraan vastzit c.q. aan vast kan zitten, werd de BL's onder meer duidelijk ge maakt door de heren E. de Groote en F. W. I. Lachotzki, die met behulp van dia's dieper ingingen op het zuivelplan, het plan dat al wel bekend was maar waarvan de BL's toch de achtergronden nog niet ken den. Het aandachtige gehoor vernam dat de versheid-eis mede oor zaak is van het laten verschijnen van zuivelprodukten onder eigen merk. Aardig te vertellen is, dat de BL's óf ijverig knikten óf minzaam glimlachten toen opge merkt werd, dat de huisvrouw van mening is dat melk en melkprodukten in een Super- Mart minder vers zijn. Troost voor alle BL's en tijdens de bespreking nadrukkelijk ge steld: dit en volgend jaar zal dat versheidsthema in eindeloos veel variaties naar voren worden ge bracht totdat de huisvrouw er eindelijk oh eindelijk van over tuigd is dat die SM-produkten kakel- dan wel uiervers zijn. (zie verder pag. 3) De heer Wouda, BL van het AH-filiaal in Heeren veen organiseerde rond de actie Ti Ta Tovenaar nog iets extra's. Het resultaat was een wandelend Grobbe kuiken omringd door een team C-junioren van de voetbalvereniging „Heeren veen". Terwijl het kuiken ondanks de sneeuwjachten grote belangstelling trok, deelden de junioren gratis verzamelkaarten uit. Ook in Weert wist men tot iets dergelijks te komen. Een feit is trouwens reeds dat deze actie een groot succes is en de beschikbare oplaag aan albums al na zeer korte tijd was uitver kocht. Met spoed zijn er in Spanje weer 150.000 ge drukt die al gauw in de fi lialen afgeleverd zullen worden. En dit is nog maar het begin. Het succes zal zeker nog groter worden, nu per 1 maart in ieder fi liaal de verkoop van het Grobbekuiken is begon nen. (Zie ook pag. 4) J

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 1