EEN AVONTUUR APART Reiskans voor jongeren tussen 18 en 35 jaar Geen komfort Eigen taken Niet uitgekookt ^vH-Flitsen 6 De mening van de heer R. Franken (24) van de afdeling reklame over de Trans Trek-reizen die A.H. dit seizoen voor het eerst verkoopt: 'Het zijn avontuurlijke vakantie reizen voor ondernemende jonge mensen. Het is de ideale manier om in kontakt te komen met de bevolkin gen van de verschillende landen'. De heer Franken die op zijn afdeling belast is met de propaganda voor de A.H.-reizen spreekt uit ervaring: hij is onlangs twee weken lang met zo'n Trans Trek-reis meegeweest naar Marokko. Hij raakt er niet over uit gepraat. Voorop gesteld dit: Een Trans Trek-reis is eigenlijk een soort campingreis voor jongeren van 18 tot 35 jaar. Het zijn trekreizen door naar verkiezing Griekenland, Turkije, landen van Noord-Afrika en zelfs Pakistan, India en Nepal. De reizen worden gemaakt in Landrovers of mini-busjes. De be doeling van dergelijke reizen is: door landen te trekken en bewust af te wijken van toeristische plaat sen. Het is duidelijk, dat dit soort Trans Trek-reizen vooral de wat avontuurlijk ingestelde vakantie gangers zullen aantrekken die niet per se uit zijn op komfort. Het zijn vermoeiende reizen. Daar om moet je in goede konditie zijn. Iedere dag reden wij gemiddeld zo'n tweehonderd kilometer. In veertien dagen legden wij zo'n drieduizend kilometer af', zegt de heer Fran ken. Zijn gezelschap bestond uit twee Amerikanen, zeven Engelsen, één Australiër en twee Nederlanders. Het buitenlandse gezelschap tij dens deze door het oer-Hollandse AH-concern verkochte reizen is niet zó vreemd. 'Trans Trek' is namelijk een Engelse organisatie die haar reizen verkoopt in Ame rika en in Nederland (exclusief aan AH). Om terug te komen op het avon tuurlijke aspekt van deze reizen: aan het begin van de tocht wordt het gezelschap verdeeld in groepjes van twee of drie deelnemers die om de beurt tot taak krijgen, te zorgen voor het inkopen van drank en voedsel en voor het koken. Daarom wordt bij het begin van de reis één pot gevormd, waarin iedereen voor iedere reisdag tien of vijftien gulden stort. Dat is de etenspot. En een medereiziger die kan koken is dan góüd waard. De deelnemers overnachten in tenten. Denk niet, datje iedere dag een uitgebreid bad kunt nemen, want er zijn niet meer dan drie jerrycans met water in de auto. Maar al deze beperkingen vormen bij elkaar juist de charme van de Trans Trek-reizen. Normaal ge sproken wordt er gemiddeld één nacht per week in een hotelletje gelogeerd. De reizigers kunnen zich daar dan wat opfrissen met een onvervalst bad en zij kunnen er wellicht een goed gekookte maaltijd eten. Voor al het overige wordt het avontuur gezocht. De heer Fran ken vertelt uit eigen ervaring: De één moets-morgens zorgendat de bagage goed op het dak van de auto wordt vastgesjord; iemand met wat technische aanleg krijgt tot taak de chauffeur onderweg te helpen bij eventuele technische man kementen aan de auto of bij het verwisselen van banden; een derde moet zorgendat iedere dag de jerrycans gevuld worden met schoon water... ledereen krijgt zijn taak'. De heer Franken was tijdens zijn tocht door Marokko bagagelader. 'Zo'n taakverdeling is goed', is zijn lezing. 'Je bent dan als deelnemer aan zo'n reis verplicht, je in de groep te laten opnemen. Want de sfeer onderweg móét goed blijven. Dat is een van de eerste voorwaar den. Als er iemand zou zijn die zou gaan dwarsliggen, dan zou de sfeer aan boord van de auto grondig kunnen worden verpest. Teamgeest is onderweg erg belangrijk'. Hij vond de sfeer in zijn groep goed. Maar afgezien daarvan vond hij de reis bijzonder spektakulair, 'Vooral de tocht over karresporen dwars door het Atlas-gebergte'. Het viel hem vooral op, dat je een land pas goed leert kennen, wanne et- je onderweg de traditioneel toe ristische gebieden links laat liggen. 'Als je in de binnenlanden zo'n Berberskamp binnenstapt... de men sen zijn daar nog van nature harte lijk en gastvrij... Nog niet uit gekookt. Zij hebben kennelijk nog geen kontakt gehad met de Wes terse buitenwereld'. Het eindpunt van de tocht van de heer Franken lag in Marrakesh. Eigenlijk was het de bedoeling, dat de groep weer in- Agadir - het beginpunt - zou terugkomen, 'maar de groep wilde graag Marra kesh zien. Nou, onze Engelse chauffeur vond het best. Kijk, dit soort afwijkingen kan gewoon tijdens deze tochten. Je bent als groep helemaal vrij. Dat is het fijne'. Sinds kort heeft Albert Heijn twee nieuwe districtsverkoopleiders D. V.L.) Als zodanig zijn benoemd: de heer B. J. F. Talsma (48) bovente Huizen, die werd benoemd tot Districts Verkoopleider West, (kantoor Utrecht) en de heer K. R. Op de Beek 47) die werd benoemd in dezelfde functie voor het District Oost kantoor Arnhem). Beide waren reeds vele jaren divisie leider.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 6