gans mm Prijs per bfS9 'Witte Golf' vergt 4 miljoen investering Miro VHssingen standaardhoeveelheid A Is proef eerst de was middelen 90 Hattsx albitex albib»- +wéÉii Wijziging v erzending reklame pakketten Melkhuisjes Verpakking Spektakel Centrale tent AH-Flitsen 5 De huisvrouwen onder onze medewerksters kunnen er over meepraten: vandaag- de-dag is het geen gemak kelijke zaak om een keus te maken uit het enorm ge varieerde pakket wasmid delen zoals dat in onze SuperMarts wordt aange boden. Het ene wasmiddel wast biologischer, een an der nog wittereen derde zelfs met reuzewaskracht. Maar welk middel wast nu het voordeligst? Dat is nou net de moeilijkheidomdat een prijsvergelijking een vrijwel onmogelijke opgave is. Omdat ons streven is, de consu ment zo eerlijk, zo juist en zo vol ledig mogelijk te informeren, heb ben we besloten om in deze chaos eens wat orde te gaan scheppen. Met ingang van 8 februari wordt in alle SuperMarts bij alle was middelen naast de gewone ver koopprijs, ook de prijs per stan daardhoeveelheid (100 gram) ver meld. Een systeem dat al geruime tijd wordt toegepast op vlees, ver pakte vleeswaren en -kaas. Op de rails, die onder de stellingen met wasmiddelen zijn aangebracht, vindt men een strookje waarop de volgende gegevens zijn opgesomd: merk van het wasmiddel de prijs per ioo gram (gedrukt in zwart op gele achtergrond) totale inhoud van de verpakking totale prijs. NAUWKEURIG Een wijziging in prijs of inhoud wordt onmiddellijk verwerkt op een nieuw strookje. Onze prijsver gelijking per standaardhoeveelheid is zo nauwkeurig, dat ook tienden van centen worden vermeld. Onze prijsbewuste consument kan zijn naam waar maken door kwaliteit en kwantiteit tegen elkaar af te we gen en zo zijn keus te bepalen. PersilPersilPersii AH gaat 'in de zuivel'. Intensief speurwerk van enkele jaren heeft aangetoond, dat de vier miljoen gulden aan investeringen verantwoord is voor de 'witte golf' die ons land de komende weken zal overspoelen. Begin januari is de verzending van de reklame-pakK-ytten naar de filialen gewijzigd. Sindsdien worden de pakketten (behalve het reclamemateriaal voor Groenten) bij de helft van de filialen afgeleverd door de Zaanauto en bij de andere helft door de DDC-auto met groenten. Deze pakketten zijn uiterlijk woens dag in de filialen. Nieuw is eveneens het aparte reklame-pakket groenten, dat op donderdagochtend door de groentewagen wordt afgeleverd. Behalve bij die - dertig - filialen die deze dag niet bereikbaar zijn; deze ontvangen het pakket dezelfde dag per post. De reden van deze wijziging is een commerciële; in de huidige situatie namelijk kan er met de groenteprijs scherper geconcur reerd worden. Voorheen moest de prijs ruim tevoren worden vastgesteld, maar door de groenten uit het totale reklame- pakket te halen en later te verzenden kan de prijs op een veel later moment worden bepaald. Hetgeen voor een zo sterk van de weersomstandigheden afhankelijk artikel als groente uiter mate belangrijk is. De 'verse toer' die AH hiermee gaat maken, is het resultaat van een zuivelplan dat al in juli 1971 op tafel lag. 'We wisten wat we wilden en waar we terecht wilden komen', zeggen - voldaan - de heren E. de Groote en K. Schep, respectievelijk product group ma nager van o.m. zuivelprodukten en inkoper zuivel. Uit een rapport bleek, dat de verkoop van zuivel produkten (inklusief de melk zelf) in de supermarts van AH sinds 1968 gemiddeld met vijftig pro cent was gestegen. - Voor de zui velmannen van AH de aangewezen (melk)weg. Vandaar dat nu de meeste super marts worden uitgerust met een 'melkhuisje', een speciale vitrine "waar een rolcontainer in kan worden gereden. Deze ingrijpende wijziging van de gebruikelijke koelvitrines vergde alleen al ander half miljoen gulden. Een zonder meer noodzakelijke investering, ook al doordat de oude vitrines tot 1971 slechts toereikend waren voor koeling van kaas en marga rine, terwijl nu de temperatuur van de melk in de auto's, de con tainers noch in de vitrines ooit boven de zeven graden mag komen. De rolcontainers, maar bovendien 21 fonkelnieuwe koelwagens en vier machines zijn - uiteraard voor rekening van AH - aangeschaft door de Nederlandse Melk Unie, die als leverancier optreedt. Over enkele weken zullen de nieuwe melkauto's elke dag - zes keer per week - tot in alle uithoeken van Nederland rijden om ervoor te zor gen dat de zuivelhoek in de AH- zaken altijd bijkans 'uierverse' waar heeft. AH's technologische dienst zal de produkten streng controleren aan de hand van tevoren vastgestelde Een vormgever uit Zaandam ging speciaal naar Zweden om het eigen gezicht dat de melkpakken van Albert Heijn krijgen, te helpen bepalen. Inmiddels is de Zweedse firma Tetrapak uitverkoren als producent van de verpakking: af beeldingen van Nederlandse boer derijen in donkerblauw (volle melk), licht blauw (half volle melk), wit (magere melk) en groen (karne melk). Een duidelijke codering tenslotte zal de klant wijzen op de uiterste leverdatum die voor elk pak geldt. Een nieuwe stap ten bate van Ko ning Klant. Daarvoor is AH niets te veel. vervolg pag. 3 en als dat dan allemaal goed is volgt er nog zoiets als goedkeuring van de begroting. Dan komt de uit voering; de Bouwtechnische Dienst gaat naar de aannemer en wij naar de Centrale Inkoop Dienst Over het werk op zich is de heer Janssen razend enthousiast: ,Het is routinedat wel, maar toch ook steeds een spektakel, omdat alles puntgaaf moet verlopen. De samen werking met Bouwtechnische Dienst, Vormgeving en C.I.D. is uitstekend, ik heb respekt voor hen'. Minzaam lachend: 'Wij zijn lastig hoor voor de inkoop, we hebben de inventaris altijd morgen nodig, liefst nog gis teren. Iedere keer weer beloven we beterschap, maar ach... zoiets is moeilijke. De remodeling, zo'n musical van bouwen* en breken, kan niet zo maar van start gaan en dan maar zien wat er van komt. 'Je kunt niet improviseren'zegt de heer Janssen, 'er moet heel secuur worden na gegaan op welke plaats wordt be gonnen en in welke volgorde er gewerkt wordt'. Daartoe is een draaiboek opgezet, een lijvig werk je, dat ietwat lijkt op wat de Rijks voorlichtingsdienst uitgeeft voor Prinsjesdag of voor een bezoek van een staatshoofd. Alles staat erin, uitgewerkt tot in de finesses. Centraal in dit geval staat de in december vorig jaar geplaatste tent van 400 m2, die dient voor opslag van inventaris en bouw materiaal. Vandaaruit wordt ge werkt, de timmerman b.v. stapt vanuit die tent met zijn daar ge-# zaagde plankjes via een droge doorgang naar de winkel. In dat draaiboek staan per dag, soms zelfs per uur, alle remodelings- activiteiten. Zoals: inrichting po sities 26, 27, 32 en 34, zoals SM check-outs tijdelijk twee meter naar achteren verplaatsen, start bouw deel C, zuivelvitrine ver plaatsen, inrichting posities 30 en 31, start raam maken slagerij. 'De kunst is het methodisch te laten verlopen, er structuur in te brengen', zegt de heer Janssen, vriendelijk toegevend dat hij vanachter zijn bureau in het HK nu toch wel makkelijk praten heeft. Ter plaatse zijn de heren J. Waare (projektleider), A. v.d. Berg, J. v. Geel, opzichter, en A. Szabo, al gemeen bedrijfsleider Miro. 'Weet u, het enige dat vaststaat is de opening, daar heb je je aan te houden'. Wat hij prefereert, een nieuwe Miro of een remodeling: 'Nieuw werkt wat gemakkelijker, je ziet de ruimte eerder zitten, maar dit in Vlissingen is uitdagender'.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 5