Voorfbeeldjig leren Restaurantpersoneel krijgt lessen opgediend Leiderdorp gaat als eerste van start Uitrusting Cursusduur Fabelachtig AH-Flitsen 4 Op 11 januari jl. heeft de heer G. J. Hermanides, clirek- teur restaurants, de einduitslag bekend gemaakt van de Cor ner Cup Competitie 1972. Kampioen werd A. C. Reeu- wijk, manager F. Franke (links). De 2e en $e prijs gingen gelijkelijk naar A. C. Zevenaar, manager J. F. Leunk middenonder) en restaurant de Wal vismanager W. Zandt rechts Deze maand wordt begonnen met een opleiding voor de medewerkers in de restaurants. De start is in het weg restaurant Leiderdorp en voorlopig alleen bedoeld voor nieuwkomers. Men hoopt de opleiding binnen een half jaar in alle vestigingen te hebben, waarna ook de mede werkers die al langer in dienst zijn, kennis kunnen maken met een op hun werkzaamheden, afgestemd leerpro gramma. De opleiding geschiedt voor een belangrijk gedeelte met behulp van audio-visuele middelen, d.w.z. dat deleerlingde stof met toelichtende tekst vanaf het beeldscherm voor geschoteld krijgt. Twee jaar geleden is het plan voor deze opleiding ontstaan; een werk groep, bestaande uit een perso neelsfunctionaris en een aantal managers, heeft de gehele zaak uit voerig bestudeerd en het program ma vervolgens schematisch uitge werkt. Aan het einde van dit jaar zal iedere vestiging beschikken over een zgn. Labelie-apparaat, waar mee dan 24 verschillende cassettes die over evenzovele onderwerpen handelen vertoond kunnen wor den. Dat aantal zal, al naar gelang de behoefte binnen het leerpro gramma, geleidelijk worden uit gebreid. Waarom een dergelijke opleiding? De heer P. Ph. Manasse, groeps leider A.H. Restaurants N.V. en voorzitter van de werkgroep, zegt daarover: ''Het is nodig, want er was niets. Per vestiging werd er weI wat gedaan, maar dat was alles. Nu hebben we een kompakt pakket, een opleiding die helemaal is afgestemd op onze kreet van optimale hygiëne, kwaliteit en service voor de gast. Die drie zaken staan centraal in het programma' De opleiding duurt twee maanden. De nieuwe medewerker begint aan een introductiedag, waarop hij zo veel mogelijk vertrouwd wordt ge maakt met zijn nieuwe omgeving. Diezelfde dag al wordt er gespro ken over het opleidingssysteem en gedurende de acht weken daarna gaat hij, begeleid door een trainer die meestal de direkte chef zal zijn, stap-voor-stap door het bedrijf. Gedurende korte tijd zal hij (of zij) mogelijk werkzaam zijn op een plaats waar hij de eigenlijke functie niet zal uitoefenen. Deze stages worden nodig geacht, omdat het voor b.v. een medewerker van het service-team goed is te weten hoe het er in b.v. de keuken toegaat. Naast de algemene leerstof is er voor de verschillende functies een programma van opleiding, eveneens o.l.v. een trainer en ook durende totdat de proeftijd bijna verstreken is. Steeds weer gedurende die acht weken wordt de medewerker ge confronteerd met cassettes die han delen over algemene zaken, zoals 'Dit is een AC' en de organisatie van het bedrijf, of afgestemd zijn op bepaalde functies zoals prijs en assortiment, vaatwasmachine, keu- kenhygiëne, ruimtereiniging, kassa e.d. De heer Manasse:Bij de start heb ben we voldoende cassettes. Als de cassette over een bepaald onderwerp nog niet gereed is, wordt er gebruik gemaakt van de gids-opleiding en training.'' Het is de bedoeling dat de 'leerlin gen' mede aan de hand van de cas settes testen doen. Overigens, en dat is vermeldenswaard, is de leer stof zeker niet dor. In samenwerking namelijk met de werkgroep is de opleiding uitge werkt door Chanowski producties, die van de Fabeltjeskrant ja en dat garandeert bij voorbaat een frisse en vrolijke aanpak, maar dan wel met een ernstige ondertoon. Nogmaals benadrukt de heer Ma nasse, dat in het gehele opleidings programma de gast centraal staat. Hij is er verder vast van overtuigd dat een opleiding in deze vorm zal aanslaan. Reacties van medewer kers (vorig jaar reeds geïnformeerd over het plan) zijn er nog niet.' Reacties van managers wel. De heer Manasse: 'Ze zien er ver langend naar uit; het is ook een geweldig medium om mee te wer ken'. En tenslotte: 'Wij hopen er te zijner tijd alle achthonderd mede- Hierboven de enthousiaste personeelsleden van C.C.C. Kampioen A. C. werkers mee te bereiken'. Reeuwijk, die dezer dagen in 2 groepen 4 dagen naar Spanje gaan. Via een monitor neemt de leerling de lesstof in zich op.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 4