m a 11 k d L Miro Vlissingen 'COVERGIRL' c Nieuw aanzien lonkt onweerstaanbaar AFSCHEID c V ;i mm C f i. j j Totaal anders Ti-Ta Tovenaar in vierhonderd filialen vervolg pag. I nog niet afgelopen. In de loop van de komende weken zullen er in de filialen nog meer verrassingen te koop worden aangebodendie we nu nog even 'onder de roos' houden. Verzamelalbum Papieren start Sector food Nieuw gezicht Trekpleister Nieuwe stijl Drogmetica AH-Flitsen 3 l s Nog even en het zit erop. Half februari heropent de Miro in Vlissingen zijn deuren. De medewerkers zullen - mo gelijk nahijgend van de vermoeienissen in de afgelopen weken - ongetwijfeld tevreden rondkijken. '1' W&s»ks£-- Tenslotte is het, ondanks barre toe standen rondom verbouwen en her- inrichten, een móóie remodeling geweest. De essentie ervan: het food-gedeelte, van de opening af ondergebracht in een apart gedeelte, is opgenomen in het non-food-ge- deelte. Het klinkt simpel, maar wie een beetje thuis is in dergelijke zaken kan weten dat het een enorm karwei is geweest. Aan het woord de heer A. B. G. M. Janssen, hoofd pre-opening Miro al dekt deze betiteling zijn werk zaamheden niet helemaal: 'Zo'/z remodeling doe je niet even. Daar zijn weken voor nodig'. En hij ver haalt van de konsekwenties door de opname van food in non-food: Check-outs bij food weg, bij non-food ook. Daarvoor in de plaats - op een héél andere plaats - één langgerekte rij check-outs. Ruimte voor tassen en emballage is gecombineerd. Drankenwinkel is verplaatst. Leslokaal is verplaatst. Doordat de goederen niet langer bestemd zijn voor SM of Miro, maar voor Miro alleen, moest ook het magazijn worden aan- Het magazijn is tevens geschikt gemaakt voor pallettransport. Dit zijn nog maar enkele gegevens uit een lange reeks. De heer Janssen:De Miro is totaal anders geworden door de nieuwe opstelling het doet massaler aan, is meer discount. Er zijn uitsluitend hoge stellingen, waardoor er meer goe- De drogisterijen in Albert Heijn's Supermarts hebben in dit jonge 1973 veel nieuws te bieden. Deze afdelingen, die in 160 SM's te vinden zijn, hebben niet alleen een eigen tijds gezicht gekregen, maar ook een ander assortiment. Dat is eigenlijk het belangrijkste, waar de hele serie om draait: het is de kunst om zo vlug mogelijk tachtig verschillende kleurenfoto's gespaard te hebben. Voor de be ginnende spaarders brengt AH verzamelkaarten in omloop, die als extraatje bij tien gulden bood schappen gratis bij de verschillende filialen worden uitgedeeld. Maar de spaarders die de smaak te pak ken krijgen zullen op den duur niet tevreden zijn met deze kaarten, waarop zij 'maar' vijftien kleuren foto's kunnen verzamelen. deren geplaatst kunnen worden en dat vergde een aanpassing van het assortiment. De inventaris is ver vangen en dat alleen is al een cha piter apart'. Toch is deze remodeling pas op 2 januari van start gegaan en blijft de Miro open op drie dagen na. 'Het uitgangspunt is', zegt de heer Janssen,4de werkzaamheden zoveel in normale werkuren te doen, zo lang mogelijk open te blijven en de klant gelegenheid te geven redelijk te winkelen. Al die weken is er ver bouwd, maar er is naar gestreefd de klant niet de deur uit te jagen. Enkele dingen zijn s avonds ge beurd, tijdens het weekeinde zelfs maar zoiets moet beperkt blijven. Die drie dagen worden gebruikt voor dat werk dat echt niet tijdens de openingsuren kan'. Zo te horen valt een remodeling dan toch mee, zelfs bij Miro. Maar dan blijkt dat er op papier vorig jaar maart al van start is gegaan. Met een voorstel, een bestudering, een principeplan, een bestudering, een gedetailleerde tekening, een bestudering, overleg met verkoop leiders over opstelling goederen, een eerste goede tekening, een be studering, een tweede definitieve tekening. De heer Janssen: Alles moet afgewogen worden en als de layout commissie akkoord is, kan het circus pas in werking gaan. Het is een voortdurende zaak van af breken en aanpassen, van verplaat sen en verlengen, van bezien wat er van de inventaris blijft en wat niet, zie verder pag. 5 Een belangrijk onderdeel in het veranderde produktenpakket van de drogisterijen is de eigen cos- meticalijn van AH, die luistert naar de Hollywoodachtige naam 'Covergirl'. Het is al weer enige tijd geleden, dat dit produkt werd binnengehaald. Dat gebeurde nog door de merchandising group van de Miro onder leiding van de heer H. C. Pollmann. Inmiddels zijn de drogisterijarti kelen verhuisd van de sector non food naar de sector food. Zo op het oog misschien een schijnbaar onbelangrijke verandering, maar dat is het toch niet. De drogiste rijen verwierven zich daardoor namelijk ook het recht op dezelfde begeleiding en dezelfde systema tiek die gebruikelijk is voor de kruidenierswaren. Ook de AH- drogisten maken nu kennis met het SLIM-systeem (store, labour and inventory management). SLIM veroorzaakte daar eveneens een daling van de neen-verkoop door de invoering van een nieuw bestel systeem, waarin de computer een hoofdrol speelt. Zeventig tot honderd procent van de wekelijkse verkoop staat nu in de vakken opgesteld, wat een daling van de magazijnvoorraad tot gevolg heeft. Dat brengt tevens een pro- duktiviteitsstijging met zich mee, evenals omzetvermeerdering. Het bijvullen kan nu per doos geschie den. Kortom minder werk, meer verkoop. Een ander facet van de verande ringen - we noemden het al - is het gewijzigde gezicht van de drogisterijafdelingen. De assorti mentpresentatie is totaal veran derd. Verantwoordelijk daarvoor waren coördinerend fieldmer- chandiser L. B. Zeilstra en in koper D. M. Bier. AH heeft zich het recht verworven om 'Covergirl' exclusief op de Ne derlandse markt te brengen. De cosmeticaprodukten van die naam genieten al bekendheid in Engeland, Amerika, Duitsland en Denemarken. 'Covergirl' wordt speciaal voor de grootwinkelbedrijven vervaardigd. Er is tevens een AH-sharapolijn gekomen in een praktische ver pakking, die de klant ongetwijfeld zal aanspreken. Andere noviteiten in de drogiste rijen: een anti-transpiratiespray tegen een uitermate lage prijs. ('Deze spray, die de vergelijking met een merkartikel kan doorstaan, brengen wij voor f 2,50. Voor een dergelijk merkartikel moet je elders altijd nog f 6,50 of 6,95 neertellen', aldus de heer Bier). 'Het Drogistenkorps van AH' was het er roerend over eensdit is de manier om de huisvrouw naar je afdeling te trekken. De nieuwe cosmetica heeft een z.g. blisterverpakking gekregen (een soort van plastic hoesje, dat nauw om het produkt sluit, bevestigd op een stuk karton), de shampo lokt door de felle kleuren ai uit de verte en de merkartikelen zijn gemakke lijk te vinden. De klant heeft een zo breed moge lijk produktenscala gekregen. Niet de ongeveer 6500 artikelen, die de onafhankelijke, zelfstandige dro gist in zijn winkel heeft, maar 800 stuks zorgvuldig voorgeselecteerd door de kenners van AH. CFM Zeilstra slaat de spijker op zijn kop als hij stelt: 'We brengen de pro- dukten nu massaal. Eigen produk- ten staan naast bekende merk artikelen. De keuze is aan de klant'. De eerste weken van dit jaar zijn besteed aan de vervanging van het oude door het nieuwe assortiment. De zo vertrouwde vierkante me ters in de SM's werden voor de AH-drogisten als nieuw dankzij de nieuwe stijl, die werd ingevoerd. Met spanning wachten zij nu af hoe het publiek zal 'antwoorden' op deze moderne aanpak van Albert Heijns drogisterijen. Reeds nu, bij het ter perse gaan van Flit sen, is gebleken dat de drogisten hun inspanning beloond zien met een geweldig succes en enorme verkoop. Het kan niet op voor de drogisterij afdelingen, die ook nog een nieuw toiletpapier inhunvoorraadpakket hebben gekregen. Dat papier is volledig oplosbaar. Het nieuwe, wekelijkse bestel systeem stelt de AH-drogist in staat zijn voorraad razendsnel aan te vullen, maar dan zal er ook naar verkocht moeten worden. Het duo Bier-Zeilstra wil dat bereiken door te komen tot een agressieve op stelling van de produkten. Om de drogisten te laten zien, hoe dat kan, werd in het AH-magazijn aan de Oostzijde in Zaandam een ten toonstelling ingericht, die de naam 'Drogmetica '73' kreeg. Zo'n 175 man van de drogisterij afdeling van alle SM's gingen een dagje naar Zaandam om te horen wat er met hun afdeling allemaal te gebeuren stond. Belangrijk onderdeel van dit 'dagje hoofdkantoor' was eind vorig jaar het bezoek aan de ten toonstelling. In die keurig na gebouwde afdeling zag de AH- drogist hoe hij zijn produkten op een geheel eigentijdse wijze kan presenteren. Niet meer de keurige stapeltjes van flacons met shampo niet meer de zorgvuldig opgetaste doosjes tandpasta, maar vakken vol met shampo, tandpasta, zeep Voor de échte spaarders wordt er een schitterend twintig pagina's dik gekartonneerd verzamelalbum in omloop gebracht, dat voor de prijs van één harde gulden dat bij elk AH filiaal kan worden gekocht. In het 'hart' van dit album zit een kleine uitneembare poster met de belangrijkste figuren uit de tove naarsserie. Bovendien kunnen in dit album alle tachtig gespaarde kleurenfoto's worden geplakt. On der alle foto's staat een speciaal voor dit album door de schrijver van de serie, Lo Hartog van Banda, geschreven verhaal over Ti-Ta- Tovenaar en het Grobbekuiken. Het Grobbekuiken is sinds januari een nieuwe populaire figuur in de TV-serie Titatovenaar. Dege nen die hun album vol heb ben houden er een schitterend ge ïllustreerd voorleesboek aan over. In Januari nam Dr. H. P. Meppe- link, hoofd C.P.D., afscheid van ons. Hij wordt personeeldirecteur bij He ine ken en opgevolgd door Drs. P. J. van Dun, tevoren hoofd concernpersoneelszaken S.H. V. De heer Meppelink kreeg van zijn collega's een stereo-installatie, van daar deze 'beladen' foto.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 3